Skoda Roomstar Gönül Rahatlığı İle Almak İçin Nedenler?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Roomstar Gönül Rahatlığı İle Almak İçin Nedenler?

İleti ByAsi » 27 Oca 2013, 03:28

Merhaba herkese çok saygı ve sevgiler. Konfor genişlik ve gösterişe meraklı birisiyim. çok gezerim ve turbo dizel araçları çok seviyorum (performans ve yakıt olarak) Tüm bunları göz önüne bulundurup 20-25 bin liralık bir araç aradığımda sorun yaratmayacak, parça fiyatları normal bir emekliyi aşmayacak, motor bakımından felan sıkıntı yaratmayacak bir araç olarak roomstar'ı buldum ve çok sevdim doğrusu. roomstarı görene kadar ford c-max düşünüyordum fakat roomstarın cam tavan serisine aşık oldum denilebilir. Ama "skoda" markasını tam olarak bilinmiyor olması, roomstarın yeni olması, ustaların bile henüz yeni yeni tanıyor olması çok kafamı karıştırıyor. 1.4 dizel bir roomstar almayı düşünüyorum fakat km si düşük olmalı fiyatıda 24 en fazla 25 bini geçmemeli. ben öylesini bulamadım 130-140 binde cam tavan olanlar 24 milyara çok zor bulunuyor birde söz konusu km de araç alınca illaki masraf isteyecek benden. baskı balata triger gibi sorunlar baş gösterecek.

Sizden asıl istediğim tüm bunları göz önünde bulundurarak skoda 1.4 TDİ roomstarın bana avantaj ve dezavantajlarını söylermisiniz. Gerçekten çok kararsızım yaklaşık 2 haftadır araç bulamadım parama uygun. Yorumlarınızı ve çok değerli görüşlerinizi bekliyorum. Bir hatam olduysa lütfen kusura bakmayın.

ByAsi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İbrahim Ünver
Nereden: Kayseri

İleti ewregungor » 27 Oca 2013, 17:46

2 senedir kullanıyorum on numara bir araç eve çıkarıp salonun ortasına koyasım geliyor bir sürü aracımız var ama romi bambaşka kesinlikle düşünmeden al bendeki 1.2 yer uçağı
ewregungor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre güngör
Nereden: Ankara
Arabanız: T5 Caddy Kangoo chromline Felicia Fun Vs Romi

İleti ByAsi » 27 Oca 2013, 20:10

ben 1.4 dizelini alcam seninkide çok hoşuma gidiyor ama dizel turbolu ve az yakar diye onu tercih etme taraftarıyım biraz gürültülü ama seviyorum :D bide bunun benzinlisini alırsam ben çok kurcalarım hava filtresiydi çipiydi performans eksozuydu :D onları destekler demi
ByAsi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İbrahim Ünver
Nereden: Kayseri

İleti ewregungor » 27 Oca 2013, 22:14

dizel araçlarda triger olayı var benzinli 1.2 lerde kayış yok direk zincir kopma şansıda yok ama bence dizele girme alcaksan 1.6 al derim 1.2nin performansıda yeterince iyi ama aynı fiyatlarda 1.4 falanda alabilirsin parana görede en iyisi 1.4 bence birde sahibindende siyah bi romi var TDİ bizim mahallede uygun istiyor fiyatını gerçi 2 değişen 4 5 boya var ama yinede kafanı karıştırmayım
ewregungor
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: emre güngör
Nereden: Ankara
Arabanız: T5 Caddy Kangoo chromline Felicia Fun Vs Romi

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir