Roomster Almayı Düşünüyorum Fakat Kararsız Kaldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Roomster Almayı Düşünüyorum Fakat Kararsız Kaldım

İleti mr.Karahan » 14 Mar 2013, 23:44

Roomster Almayı Düşünüyorum Fakat Kararsız Kaldım kullanıcı yorumlarını okuyorum genelde iyi şeyler yazmış bende aracı beğendim. Fakat biraz arabadan anlayan birine sorduğumda vazgeç dacia filan al diyor. Yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1384/detay

-Kilometresi biraz fazla gibi geldi. Sorun olurmu acaba?
-Ailem için olacak işte filan kullanmayacağım. öyle yük vs. olmaz.
-Yılda çok olsun 5.000-10.000 km arası yol yaparım ancak.
-satıcı fiyatda 19.000 civarına düşüyor. Sizce nasıl?
-Linkteki araca bakıp özellikle kullanıcılar fikrini beyan ederse çok hayır duası alırlar.

mr.Karahan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömür KARAHAN
Nereden: Adana
Arabanız: Rommster

İleti kispest » 15 Mar 2013, 00:05

Araçla ilgili olarak Roomster sahibi arkadaşlar fikir beyan etsin ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Arabadan biraz anlayan ve size "Skoda alma, Dacia al" diyenler inanın arabanın a'sından bile anlamıyor, bundan emin olabilirsiniz. Araba alırken herkesi dinlememekte fayda var. Bu ülkede herkes kendini siyaset, futbol ve araba konularında uzman zanneder oysa gerçek çok farklıdır. Ağzı olan konuşuyor hesabı. :)

Skoda araca binilir arkadaşım, üzmez seni. Parçası biraz pahalıdır ama.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

İleti mustklc » 15 Mar 2013, 00:06

dacia da kullanan biri olarak, kesinlikle roomster derim.

1.2 benzinli motor işinizi görür, zira az km yapıyorsunuz. (birazdan dizel al diye hortlayacaklar için söylüyorum) ben 1 ayda yapıyorum 5000 km.

roomster aile aracıdır, benim de ikinci tercihim olacak, fabiadan sonra.

linkteki araca gelince

1) çok km sorun değil yalnız, adanadaki galeriler ile ilgili hoş şeyler duymadım
2) almadan önce tavandaki camı kontrol edin, gerekirse bir şişe su döküp bakın aşağı sızma var mı diye. sonra başınız ağrımasın
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti mr.Karahan » 15 Mar 2013, 00:24

kispest yazdı:Araçla ilgili olarak Roomster sahibi arkadaşlar fikir beyan etsin ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Arabadan biraz anlayan ve size "Skoda alma, Dacia al" diyenler inanın arabanın a'sından bile anlamıyor, bundan emin olabilirsiniz. Araba alırken herkesi dinlememekte fayda var. Bu ülkede herkes kendini siyaset, futbol ve araba konularında uzman zanneder oysa gerçek çok farklıdır. Ağzı olan konuşuyor hesabı. :)

Faciaya göremiyor parçası pahalıdır ? yoksa genel olarak mı pahalıdır?
mr.Karahan
CLASSIC
CLASSIC

İleti kispest » 15 Mar 2013, 09:31

mr.Karahan yazdı:
kispest yazdı:Araçla ilgili olarak Roomster sahibi arkadaşlar fikir beyan etsin ama şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Arabadan biraz anlayan ve size "Skoda alma, Dacia al" diyenler inanın arabanın a'sından bile anlamıyor, bundan emin olabilirsiniz. Araba alırken herkesi dinlememekte fayda var. Bu ülkede herkes kendini siyaset, futbol ve araba konularında uzman zanneder oysa gerçek çok farklıdır. Ağzı olan konuşuyor hesabı. :)

Faciaya göremiyor parçası pahalıdır ? yoksa genel olarak mı pahalıdır?

Genel olarak pahalı.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 15 Mar 2013, 11:06

dacianın parçaları elbet ucuzdur. sonuçta romanya üretimi düşük kalite.
ama fabianın parçaları bence daha dayanıklı ve çok pahalı değil. ayrıca bakım parçaları da pahalı değil.
yağ ve hava filtreleri 10 ar tl mesela

babamda dacia logan var. kapıyı bir sert kapadık, kapının plastiği düştü. çok dandik yapmışlar.
benim aracım mesela 80 bin kmdir bende, bir tek far düğmesi bozuldu, onu da 150 liraya aldım. başka bir arızası olmadı hiç
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti serhat_a89 » 15 Mar 2013, 16:01

demiyim demiyim dedim ne zamandır, ama bu Roomster tipini beğenmediğim tek Skoda. Yandan bakınca bagaj kısmı iğrenç. Ayrıca 1.2 Roomster yerine 1.4 16V Fabia Combi(SW) alın daha iyi.(bence)
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti tolga7482 » 15 Mar 2013, 16:53

roomster kasa değitirecek diye biliyorum.
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti Sarıibo » 15 Mar 2013, 19:12

Aile arabası olarak Roomster cok iyidir. Alacağınız araba nasıl kullanılmış ve kazası varmıdır kontrol edin.
Ticari araba değildir. İki yılda bir muayene edilir. Bende 2008 den beri kullanıyorum çok memnunum. Eskiden reno 19 vardı. Eski arabamı hiç aramıyorum.
Sarıibo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İbrahim Yücel
Arabanız: Roomster

İleti mustklc » 15 Mar 2013, 19:16

serhat_a89 yazdı:demiyim demiyim dedim ne zamandır, ama bu Roomster tipini beğenmediğim tek Skoda. Yandan bakınca bagaj kısmı iğrenç. Ayrıca 1.2 Roomster yerine 1.4 16V Fabia Combi(SW) alın daha iyi.(bence)

valla arabayla sevişecek halimiz yok. tipine bakmadan, kullanışlılığına ve performansına göre alıyoruz.

ona bakarsan bendeki fabia sedanın da arkası iğrenç ama bagajı açınca milletin arkası tavana vuruyor
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti kispest » 15 Mar 2013, 19:41

mustklc yazdı:
serhat_a89 yazdı:demiyim demiyim dedim ne zamandır, ama bu Roomster tipini beğenmediğim tek Skoda. Yandan bakınca bagaj kısmı iğrenç. Ayrıca 1.2 Roomster yerine 1.4 16V Fabia Combi(SW) alın daha iyi.(bence)

valla arabayla sevişecek halimiz yok. tipine bakmadan, kullanışlılığına ve performansına göre alıyoruz.

ona bakarsan bendeki fabia sedanın da arkası iğrenç ama bagajı açınca milletin arkası tavana vuruyor

Buna katılmıyorum. Herkesin bir arabadan beklentisi farklıdır netice itibariyle. Aracın performansını, tasarrufunu, bagaj hacmini falan dikkate almak tabii ki önemli ama kendi adıma estetiği tamamen göz ardı edemiyorum. Arkadaş da benim gibi düşünüyorsa Fabia'nın station wagonuna da sedanına da bulaşmaz. :)
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lestat » 15 Mar 2013, 19:58

mr.Karahan yazdı:Roomster Almayı Düşünüyorum Fakat Kararsız Kaldım kullanıcı yorumlarını okuyorum genelde iyi şeyler yazmış bende aracı beğendim. Fakat biraz arabadan anlayan birine sorduğumda vazgeç dacia filan al diyor. Yardıma ihtiyacım var arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1384/detay

-Kilometresi biraz fazla gibi geldi. Sorun olurmu acaba?
-Ailem için olacak işte filan kullanmayacağım. öyle yük vs. olmaz.
-Yılda çok olsun 5.000-10.000 km arası yol yaparım ancak.
-satıcı fiyatda 19.000 civarına düşüyor. Sizce nasıl?
-Linkteki araca bakıp özellikle kullanıcılar fikrini beyan ederse çok hayır duası alırlar.

birincisi dacia ile skoda karşılatırılmaz bile
Dacianın parçaları türkiye'de üretiliyor, montajı romanya'da yapılıyor.
Skodanın parçaları alamanya'da üretiliyor. montajı Çek cumhuriyetinde yapılıyor.
Autoshow dergisinin bir hangi sayısıydı hatırlamıyorum. Avrupa'da yapılan istatistiklerde en sorunsuz araç
0-2 yaş arasında ve polo
2-5 yaş arasında toyota pirius seçilmişti.
En sorunlular ise dacia %25 (nerdeyse 4 araçtan biri)
fiat ve crsylerın bazı modelleri
1991'de çek hükümeti skodayı satılığa çıkardığında iki firma talip olmuş biri malum VW diğeri Reanult şimdi bakıyorum da skoda ucuz yırtmışsın.
-haklısınız 146 000 km 2008 model bir araba için biraz fazla ama temiz kullanıldıysa motor alt takım iyi durumdaysa ve uzun yıllar kullanırım diyorsanız çok kafanıza takmayın derim.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti mr.Karahan » 15 Mar 2013, 22:43

Arkadaşlar alakanıza teşekkürler. Tipi dışında anladığım kadarıyla problem yok. Tipte bizim için önemsiz. Bir servise sorayım başka bir sorunu yoksa önümüzdeki hafta inşallah rommster alacağım.
mr.Karahan
CLASSIC
CLASSIC

İleti kreigkopf » 17 Mar 2013, 14:34

rahat bir araç. aracı devamlı siz kullanmayacaksanız bir de arka koltukta seyahat etmenizi kesinlikle öneririm. artı cam tavanıyla beraber yolculuğun tadından yenmez. ancak 1.2 htp motor hız ve ivme bakımından biraz tutuk. özellikle sollamaları iyi ayarlayıp çıkmanız gerek. parçaları gerçekten pahalı. ama aracın her yeri kalite kokuyor. öyle durmadan parçacılarda dolaşacagınız kalitesiz bir araç değil. o kaliteye de o para kesinlikle verilir. günümüz benzin fiyatlarıyla 45 kuruşluk tüketim yapıyor kilometrede. ancak alacagınız araçta lpg varmış 22-23 kuruşlara kadar düşer tüketim. en dik yokuşlarda bile sizi üzmez devirini yakaladığı zaman 4. viteste bile tırmanabilirsiniz. süspansiyon sistemi biraz daha iyi olabilirmiş ya da bizdeki öyle sanırım. forumdakiler süspansiyon sisteminden oldukça memnun :) ses yalıtımı şahane yüksek devirlerde bile motor sesi sizi kesinlikle rahatsız etmez. arkadaki o muhteşem panoramik camlarda elektrikli cam olmaması büyük ayıp. çevirerek açıyosun. stop lambalarını tasarlayanın alnından öpmek isterim. gece gündüz farları yakarak aracı sürmek isteyeceksiniz. yollarda çok fazla olmayan bir araç olduğu için aracınızın üstünden 5 sene geçmesine rağmen, bu ne marka ilk defa görüyorum gibi sorulara tanık olacaksınız. yollarda eşiniz benzeriniz olmadan araç sürmek bana sorarsanız inanılmaz bir keyif. artıları eksilerinden hayli hayli fazla bir araç. alacaksanız hayırlı olsun. ha bir de döşemeler açık renkli olduğu için sık sık temizlemeniz gerekecek :) aynı döşemelere sahibiz
kreigkopf
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Roomster

İleti mr.Karahan » 17 Mar 2013, 22:51

kreigkopf yazdı:rahat bir araç. aracı devamlı siz kullanmayacaksanız bir de arka koltukta seyahat etmenizi kesinlikle öneririm. artı cam tavanıyla beraber yolculuğun tadından yenmez. ancak 1.2 htp motor hız ve ivme bakımından biraz tutuk. özellikle sollamaları iyi ayarlayıp çıkmanız gerek. parçaları gerçekten pahalı. ama aracın her yeri kalite kokuyor. öyle durmadan parçacılarda dolaşacagınız kalitesiz bir araç değil. o kaliteye de o para kesinlikle verilir. günümüz benzin fiyatlarıyla 45 kuruşluk tüketim yapıyor kilometrede. ancak alacagınız araçta lpg varmış 22-23 kuruşlara kadar düşer tüketim. en dik yokuşlarda bile sizi üzmez devirini yakaladığı zaman 4. viteste bile tırmanabilirsiniz. süspansiyon sistemi biraz daha iyi olabilirmiş ya da bizdeki öyle sanırım. forumdakiler süspansiyon sisteminden oldukça memnun :) ses yalıtımı şahane yüksek devirlerde bile motor sesi sizi kesinlikle rahatsız etmez. arkadaki o muhteşem panoramik camlarda elektrikli cam olmaması büyük ayıp. çevirerek açıyosun. stop lambalarını tasarlayanın alnından öpmek isterim. gece gündüz farları yakarak aracı sürmek isteyeceksiniz. yollarda çok fazla olmayan bir araç olduğu için aracınızın üstünden 5 sene geçmesine rağmen, bu ne marka ilk defa görüyorum gibi sorulara tanık olacaksınız. yollarda eşiniz benzeriniz olmadan araç sürmek bana sorarsanız inanılmaz bir keyif. artıları eksilerinden hayli hayli fazla bir araç. alacaksanız hayırlı olsun. ha bir de döşemeler açık renkli olduğu için sık sık temizlemeniz gerekecek :) aynı döşemelere sahibiz
çok çok teşekkürler. forumdaki arkadaşlara hayran kaldım hepsinden Allah razı olsun....
mr.Karahan
CLASSIC
CLASSIC

İleti serhat_a89 » 19 Mar 2013, 08:15

mustklc yazdı:

Walla ben tipinede bakıyorum yoksa Lada Samara'ya binelim o zaman hepimiz.
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti mustklc » 19 Mar 2013, 08:42

tipine bakmadan, kullanışlılığına ve performansına göre alıyoruz

lada samara da kullanışlı gelirse niye kullanmayayım. hız sabitleyici, otomatik ayna, otomatik cam varsa onu da kullanırım
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
BLOG:
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

İleti uzman510 » 23 Mar 2013, 21:14

temiz binilmişse 146000 km değil alıp satayım diyorsan km önemli ama 5 yıl binerim diyorsan önemli değil.km den önce bakımları faturalı mı onu sor ve iste.çocuk varsa iyi tercih oluyor.tipsiz dedikleri arka camın büyük olması ama çocuklar yolu iyi görüyor yolda sıkılmıyorlar. daciayı bu paraya düşünmek mantıksız bence. sonuçta sağlam araba güvenerek binilir. ama 1.4 alabiliyorsan daha iyi olur tabi fiyat artar hele dizelini kullanan birisi olarak dizel en iyisi. sorun olursa beklerim
uzman510
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sezai
Arabanız: skoda roomster

Sonraki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir