Roomster Almayı Düşünüyorum Fakat Kararsız Kaldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Roomster Almayı Düşünüyorum Fakat Kararsız Kaldım

İleti uzman510 » 23 Mar 2013, 21:15

bu arada araç diri duruyor bu çok önemli

uzman510
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sezai
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda roomster

İleti Skoda Daima » 24 Mar 2013, 11:26

Öncelikle Roomster ile Dacia'yı karşılaştıran ve alma diyenlere sorun bakalım Dacia'nın Euro NCAP skoru nedir? İkincisi her ikisinin de kabinine bir oturun bakın hangisi daha kaliteli. Üçüncüsü yola çıkıp kullanın tercihan hafif yan rüzgar alan bir yolda yol karekterlerine bakın nasıldır. Gerisini de boşverin.

25 senedir Skoda kullanıcısıyım. Fabia Sedan'ımı 250.000 km de sattım geçen hafta ve Octavia'ya geçtim. Roomster geldiği günden bu yana ilgimi çeken bir araç. Son derece dengeli, yola tutunumu çok iyi, 1,6 benzinli ve 1,4TDI lerin performansları normal ve orta performans taleplerinde fazlasıyla tatminkar konforları Caddy ile boy ölçüşecek düzeyde araçlardır. Parça ve bakım maliyetleri Dacia ya göre pahalı gibi görünebilir ancak kilometre başı maliyette çok daha iyidir diye düşünüyorum çünkü malzeme kalitesi ve parça ömrü olarak Skoda çok daha iyidir dacia'dan.

Genelde galerilerden uzak durma taraftarıyım galerici arkadaşlar alınmasın ama dönen dolapların haddi hesabı yok. Araç iyi kullanılmış ise servisleri düzgün yapılmış ise ve en önemlisi servislerde şartnameleri karşılaya motor yağı kullanılmış ise motorlar 300-400 bik km leri çok rahat deviriyorlar endişe etmeyin. Servis geçmişini mutlaka sorgulayın alırkenve kilometresinin gerçek değer olduğundan emin olun.
Skoda Daima
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat Şerif Keçik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Octavia 1,6 TID DSG

İleti azengin » 28 Mar 2013, 12:46

MERHABA,benim boyum 1.95 kendi koltugumun arkasına tekrar kendim oturabildim bu araçta.. aracın tipsiz durmasına gelince bir ayrıntı yakaladım büyülü siyah alır ve cam filmi de çektirirseniz o cam şekilsizligi asla kalmaz.siyahda belli olmuyor bu ayrıntı. 1.2 ler performans yonunden az eksik kalıyor dizeller ise biraz sesli çalışıyor. 1.4 benzinli sessiz ve yeterli geldi bana yakıt güzel özellikle uzun yolda lakin benzin pahalı olunca şehir içi sıkıntılı. lpg taktırdım landirenzo uyum çok süper benzin mi lpg mi asla belli etmedi. yakıt tüketimi ş. dışı 1litre ile 14.5 km 3 kişi ile sabit hızda. şehir içi 1 litre ile 10 km. yapıyor. altyapı motor vs vw. kalşitede sorun yok parçalarda o kadar da pahalı degil. skoda roomsterde reklam yapamamış yoksa çok daha fazla satardı inanın. alanların hepsi memnun sempatik tatlı bir araç.
azengin
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: azengin
Nereden: Nevşehir
Arabanız: roomster 1.4 benzin

Önceki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir