roomster alacağım lütfen yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

roomster alacağım lütfen yardım

İleti romici2003 » 27 Eyl 2013, 21:51

tüm scoda severlere ve kullanıcılarına iyi günler. arkadaşlar, uzun araştırmalar sonucu roomster almaya karar verdim. ilk arabam olacak. romi ile ilgili yorumları okudum ama, aklım karışık. bir arkadaşımda 2010 model 1.2 Active benzinli 35.000 km. de roomster var. bir kaza sonucu motor kaputu ve ön camı servisinde orjinali ile değiştirmiş. başka bir kazası ya da belası olmadığını söyledi. 22.500 tl.ye bana arabayı verecek oluyor. siz ne dersiniz. 1.2 motor nasıldır. aracın ağırlığı 1200 kg. çekişte sorun olur mu, yakıtı fazla yakar mı. bana özellikle romi kullanıcıları cevap yazarsa sevinirim. şimdiden çok teşekkürler.

romici2003
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Yozgat
Arabanız: Rooomster

İleti hguroglu » 29 Eyl 2013, 03:04

bendede 2012 1,2 panaroma var performansı gücüne göre tatminkar eğer çok rampa çıkmıyorsanız yeterli gelicektir ben ş.içi 7,5 lt ortalama yakıyorum ş.dışı 5,5 lt değişen olayına yorum yapamıycam ancak kulelerde şasede bozukluk yoksa alınabilir
hguroglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hüseyin GÜROĞLU
Nereden: Denizli
Arabanız: Roomster

İleti romici2003 » 29 Eyl 2013, 12:24

öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim. aracın tramerini ve servis kayıtlarını da sorgulattım. bana söylenenin dışında bir şey çıkmadı. yarın da ustalara göstereceğim. inşallah ordan da olumlu bir sonuç alırım. yakıt konusunu düşünmüyor değilim aslında. memlekete yılda iki defa gidiyorum. öyle çok yokuş falan da çıkacağım yok. memuruz sonuçta. öğrenmek istediğim bir nokta var. lpg taktırsam nasıl olur. aracın motoruna zararı olur mu. ayrıca çekişten falan düşer mi acaba.
romici2003
CLASSIC
CLASSIC

İleti romici2003 » 03 Ekm 2013, 20:44

BUGÜN İTİBARİYLE ROMİYİ ALDIM. ALLAH KAZASIZ BELASIZ SÜRMEYİ NASİP ETSİN.
romici2003
CLASSIC
CLASSIC

İleti hguroglu » 04 Ekm 2013, 23:54

hayırlı olsun lpg konusu eğer çok fazla km yapmıyorsanız gerek yok ş.içi7,5 lt yakan bir araç için ben ş.dışı yoldan 2 gün önce geldim yaklaşık 850 km yol yaptım 240 lira benzin yaktı yaptığı yola göre yakıtı bana gayet makul geldi eğer senelik 10,000 km den az yol yapıcaksanız lpg ye gerek yok benim görüşüm
hguroglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti jymehmet » 06 Ekm 2013, 15:42

Merhaba,
Bende 1.6 dizel fabia var,skodadan memnun olduğum için babama da tereddütsüz skoda önerdim ve ihtiyaçları doğrultusunda sıfır 1.2 70 hp roomster aldi.farklı şehirlerde olduğumuzdan aracı aldıktan 5 ay sonra kullanabildim.Gaz pedalinda sürekli olarak titreme var, ayak pedalda olduğu ve gaza basıldığı sürece titremeyi hissediyorsunuz.benim aracımda bu durum yok.sizce normal midir?
Teşekkürler
jymehmet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti romici2003 » 06 Ekm 2013, 20:58

HÜSEYİN ABİ GÜZEL DİLEKLERİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SENİN ARABAYI DA GÖRDÜM. PAYLAŞMIŞSIN. ON NUMARA DURUYOR. ALLAH KAZASIZ BELASIZ GÜZEL GÜNLERDE KULLANMAYI NASİP ETSİN SANA DA. LPG KONUSUNA GELİNCE YILLIK 10 BİN DEN AZ KM YAPACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM. YILDA 2 DEFA MEMLEKETE GİDİYORUM. HAFTAYA DA MEMLEKETE GİDECEĞİM. ÖNCE Bİ DENEYEYİM DİYORUM. BAKALIM BENİ YORACAK MI. MEMLEKET DÖNÜŞÜ KARARIMI VERİRİM ARTIK. HAYIRLI GÜNLER ABİ.
romici2003
CLASSIC
CLASSIC

İleti hguroglu » 06 Ekm 2013, 21:38

jymehmet yazdı:Merhaba,
Bende 1.6 dizel fabia var,skodadan memnun olduğum için babama da tereddütsüz skoda önerdim ve ihtiyaçları doğrultusunda sıfır 1.2 70 hp roomster aldi.farklı şehirlerde olduğumuzdan aracı aldıktan 5 ay sonra kullanabildim.Gaz pedalinda sürekli olarak titreme var, ayak pedalda olduğu ve gaza basıldığı sürece titremeyi hissediyorsunuz.benim aracımda bu durum yok.sizce normal midir?
Teşekkürler

benim araçta o şekilde bir sıkıntı yok bir servise gidip gösterin ileride daha büyük sıkıntı çıkartmasın

romici2003 yazdı:HÜSEYİN ABİ GÜZEL DİLEKLERİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SENİN ARABAYI DA GÖRDÜM. PAYLAŞMIŞSIN. ON NUMARA DURUYOR. ALLAH KAZASIZ BELASIZ GÜZEL GÜNLERDE KULLANMAYI NASİP ETSİN SANA DA. LPG KONUSUNA GELİNCE YILLIK 10 BİN DEN AZ KM YAPACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM. YILDA 2 DEFA MEMLEKETE GİDİYORUM. HAFTAYA DA MEMLEKETE GİDECEĞİM. ÖNCE Bİ DENEYEYİM DİYORUM. BAKALIM BENİ YORACAK MI. MEMLEKET DÖNÜŞÜ KARARIMI VERİRİM ARTIK. HAYIRLI GÜNLER ABİ.

rica ederim iyi dileklerin içinde teşekkür ederim
hguroglu
CLASSIC
CLASSIC

İleti romici2003 » 27 Kas 2013, 21:48

JY MEHMET BEY GAZ PEDALINDAKİ TİTREME BENİM ROMİDE DE OLUYOR. ÖZELLİKLE SABAHLARI ARACI ÇALIŞTIRIP HAREKET ETTİĞİMDE BAŞLIYOR. 2-3 KM. SONRA KENDİLİĞİNDEN GEÇİYOR. BEN ÇOK ÖNEMSEMEDİM AMA SİZ HERHANGİ BİR YERE GÖSTERDİNİZ Mİ ARACI. SEBEBİ NEYMİŞ. CİDDİ BİŞEYSE BENDE BİR USTAYA GÖSTEREYİM DİYORUM.
romici2003
CLASSIC
CLASSIC

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir