roomstar kaloriferi ısıtmıyo ne yapmalı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

roomstar kaloriferi ısıtmıyo ne yapmalı

İleti HSYN » 14 Ekm 2014, 12:51

kaloriferim ısıtmıyor kalorifer petegi tıkalı göüs sökülecek dediler kolya yolu yoklu yardımcıolacak dıştan temizleme şansım varmı ilaçlar ile mesaşla veya yorum yazarsanız sevinirim

HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti SKDFORMAN » 14 Ekm 2014, 15:20

Kalorifer peteği tıkalı ve petek göğüsün arka tarafındaysa mecburen göğüsün bir bölümü sökülecek. Göğüs sökülürken tırnaklar vb. objeler hasar görebilir. Daha sorasında takır tukur rahatsız edici, insanı gıcık eden sesler gelir. Yani bu iş biraz zordur.
Peteği sökmeden peteğin hortumlarını söküp bir devirdaim motoruna bağlıyorlar. Dediğiniz gibi kimyasal maddede kullanılıyor. Ama benim çevremde yaptıranlar %100 verim alınamadığını ve kısa zamanda tekrar tıkandığını söylüyorlardı.
yanlış hatırlamıyorsam bu uygulamayıda 80tl civarına yapıyorlardı.
Benimde geçmişte başıma gelmişti, göğüsü kendim özene bözene titizlenerek enaz hasarla söküp peteği şişletmiştim. Yazın antifirizi ihmal etmemek gerekiyor. Antifirizsiz kullanımdan oluşan can sıkıcı bi problem.
Geçmiş olsun...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti hetepe » 15 Ekm 2014, 07:28

Motor tarafından kalorifer peteği içeri giriş-çıkış hortumlarını açıp, içine su basılıp, tıkanıklık açılabilir, bu şekilde çözüm bulanları duymuştum, göğüs sökülmesine gerek kalmadan hallolabilir...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti HSYN » 15 Ekm 2014, 12:55

sökmeden bi deneyelim açılaır inşallah teşekkür ederim arkdaşlar saolun
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti SKDFORMAN » 15 Ekm 2014, 22:52

hetepe yazdı:Motor tarafından kalorifer peteği içeri giriş-çıkış hortumlarını açıp, içine su basılıp, tıkanıklık açılabilir, bu şekilde çözüm bulanları duymuştum, göğüs sökülmesine gerek kalmadan hallolabilir...

Ben göğüsü sökmeden önce dediğinizi yapmıştım. tazzik yapmıştım, değişik radyatör açıcı kimyasallar kullanmıştım ve en son zararlı olduğunu bile bile full porçözz kireç çözücü basmıştım. Ne yaptıysam açamamıştım. En son peteği sökmekten başka çare bulamayım kendim söküp şişletmiştim. Şişletirken içini gördüğümde boşa uğraştığımı anlamıştım.
Şimdiki yeni nesil anrifirizlerin içinde tıkanıklık açıcı kimyasallarda zaten mevcut. Antifiriz açamıyorsa ne yaparsak yapalım zor.
Birde şurda yanılıyoruz. Ben peteğin içini görmediğim için mantıken tazzik açar gibime geliyordu. Ama cok zor. Radyatörün içinde bir çok kanal var. 1-2 tanesini açsa ki zaten acıktır, su kısa yoldan kendini tahliye ediyor.
yani radyatörün 1 gibişi 1 cıkısı var ama içinde bir çok giriş cıkışı var. Verdiğiniz tazzik oradan geçip gidiyor.

Bu sırada bizim favo-formanlari bu nedenden de cok seviyorum. Mühendisler motor kısmına motor bölümüne koymuşlar. Usta olmaya gerek kalmadan herkes sökebiliyor. bu yeni araçlarda nie göğüsün arkasına koyarlar anlamış değilim.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti hetepe » 16 Ekm 2014, 08:12

eski bir çok arabada kalorifer peteği göğüsün içinde, doğan, şahin, reno 9, reno 11 gibi...favo da durum farklı olabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir