Roomster sol ve sağ dikiz ayna problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Roomster sol ve sağ dikiz ayna problemi

İleti kreigkopf » 20 Kas 2014, 22:05

2009 model aracımızın sol ve sağ manuel dikiz aynaları (tahminimce sokaktaki çocukların kurcalaması sonucu) aracın durduğu yerde bozuldu. Aynaların kendisinde ve gövdesinde herhangi bir kırık yok sadece içeriden ayarlanmıyorlar. Biz de bunları değiştirelim elektrikli ayna takalım istedik fakat hem yetkili servis hem de konuştuğum tüm elektrikçiler elektrikli aynanın takılamayacağını, zor bir işlem olduğunu, olsa bile ileride aracın beyninde sıkıntılar çıkarabileceğini söyledi. Ne güzel 330 TL ye 2 elektrikli ayna, 75 TL kontrol düğmesi bulmuştuk ama olmuyormuş.

Sizlerin yönlendireceği, bu işi gerçekten yapabilecek bir elektrik ustası varsa beni yönlendirirseniz çok sevinirim.

Çünkü manuel aynaları hiçbir parçacı da bulamıyorum. Servis manuel aynanın bir tanesine 290 TL para istedi. Serviste yaptırmaya kalksak işçilik dahil 700-800 TL para ödemiş olacağız.

Manuel ayna bulabileceğim parçacı tanıdığınız varsa yönlendirirseniz sevinirim.

Herkese kazasız belasız yolculuklar.

kreigkopf
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Roomster

İleti hetepe » 21 Kas 2014, 14:24

Elektrikli aynayı takıp, beyin dışında bağlantı yapılabilir, google araması sonrası birçok örnekle karşılaşabilirsiniz, keza araç beynine de entegre edilebiliyor.
Tabii gerçek ''usta'' bulabilirseniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir