roomster 16 cr tdi 90 hp ( hidrojen tasarruf sistemi )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

roomster 16 cr tdi 90 hp ( hidrojen tasarruf sistemi )

İleti teksamet » 18 Haz 2015, 22:43

arkadaşlar işim gereği uzun yol yapıyorum. hidrojen tasarruf sistemi hakkında biraz araçtırma yaptım ve aracıma taktırdım ve hatta kendim taktım. aracım uzun yolda 5.2-5.5 lt/100 km arası yakıyordu; ilk 1.500 km den sonra %20 civarı bir tasarruf neticesi aldım. bizzat kendim ölçtüm şu an da tüketim 4.6 lt/100 km civarında, git gide de %35-40 arasına çıkmasını bekliyorum.
olmaz böyle şey diyeceksiniz, inanmam diyeceksiniz. başta bende inanmadım denedim ve neticeyi gördüm.
1-2 gün içerisinde 2.000 km lik bir seyehate çıkacam bakalım tasarruf miktarı ne olacak.

merak edenler var ise hidrojen tasarruf sistemleri diye araştırınız internetten, www.hidrojenenerji.com mustafa bey den gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

ankaradan samet dersiniz, sizi tavsiye etti. gerekli ayrıntılı bilgileri mustafa bey size verecektir. her araca uygundur.
yalnız mustafa bey istanbulda montajı istanbulda yaptırdım ben, istanbula gitme durumunuz yoksa ben yardımcı olurum.

umarım şu pahalı yakıt fiyatlarına biraz katkım olmuştur.

teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti teksamet » 18 Haz 2015, 22:46

teksamet yazdı:arkadaşlar işim gereği uzun yol yapıyorum. hidrojen tasarruf sistemi hakkında biraz araçtırma yaptım ve aracıma taktırdım ve hatta kendim taktım. aracım uzun yolda 5.2-5.5 lt/100 km arası yakıyordu; ilk 1.500 km den sonra %20 civarı bir tasarruf neticesi aldım. bizzat kendim ölçtüm şu an da tüketim 4.6 lt/100 km civarında, git gide de %35-40 arasına çıkmasını bekliyorum.
olmaz böyle şey diyeceksiniz, inanmam diyeceksiniz. başta bende inanmadım denedim ve neticeyi gördüm.
1-2 gün içerisinde 2.000 km lik bir seyehate çıkacam bakalım tasarruf miktarı ne olacak.

merak edenler var ise hidrojen tasarruf sistemleri diye araştırınız internetten, www.hidrojenenerji.com mustafa bey den gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

ankaradan samet dersiniz, sizi tavsiye etti. gerekli ayrıntılı bilgileri mustafa bey size verecektir. her araca uygundur.
yalnız mustafa bey istanbulda montajı istanbulda yaptırdım ben, istanbula gitme durumunuz yoksa ben yardımcı olurum.

ankara - istanbul seyehatinde ulaşmış olduğum tasarruf değerlerini paylaşmak istedim.

( aracım 1.6 tdi roomster ortalama 550-600 kg yüküm var, ona rağmen tasarruf değerlerim. )

inanmayan arkadaşlar olacaktır, en uygun seyehatimde refakat edebilirler hiç sorun değil.

umarım şu pahalı yakıt fiyatlarına biraz katkım olmuştur.
Eklentiler
DSC_0092.JPG
DSC_0091.JPG
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodaizm » 18 Haz 2015, 23:40

Eğer aracınız hep yüklü ve dolu ayrıca 130-150 km ve üstü bandında gidiyorsanız verdiğiniz rakam normal.

Ancak sakin kullanım ve hız limitleri dahilinde 5.2- 5.5 yüksek. Normal yük ve hız limitleri dahilinde sportif olmayan bir kullanımda aracınız 4.1-4.5 bandında olmalı. Sizin yük ile bu rakam olsa olsa 4.5-4.8 olabilir.

Zira bendeki 1.9 TDI 105hp Combi octavia aynı değerde yolcu ve bagaj ile bu değerleri anca yapıyor. Bence kullanım tarzınızı değiştirirseniz zaten o rakamı herhangi bir sistemi uygulamadan yakalarsınız.

Bir de bu sistemi koyarsanız kafadan %35-40 tasarruf tadından yenmez.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hetepe » 19 Haz 2015, 07:34

kurulum maliyeti ne kadar?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti 34SCU59 » 19 Haz 2015, 13:27

2013 1.4 TSİ DSG 180 HP İBİZA CUPRA ARABIMLA UZUN YOLDA 5,5 GİBİ RAKAMLARA DENK GELİYORUM 120 KM HIZLA ŞEHİR İÇİNDE İSE 7,5 1 DEPO BENZİN İLE 770 KM YOL YAPIYORUM
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti Bugra » 19 Haz 2015, 22:53

Hidrojen yakıt tasarruf olayını ilk defa duydum fakat daha önceden çok araştırma yaptığım ve bu konuda öncü olan birçok resmi belgesi olan yakıt tasarruf cihazı konusunda kendini kanıtlamış tek marka olarak eko 66 yı duydum. Muciti türk bir makine mühendisi bunu taktırmayı düşünüyorum.

http://www.eko66.com/Belgelerimiz
Sonra döndüm dedim ki "iyi ki Fabia almışım"
Kullanıcı avatarı
Bugra
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Yzb
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat ibiza 1.4 Tdi Stylance 2008

İleti teksamet » 19 Haz 2015, 23:05

şimdi arkadaşlar, tasarruf etmek her şeye rağmen çok güzel de, bu sistemi taktırmadan önce arabam 5.5 lt nin altına hiç inmiyordu şu anda 4.5 lt civarında o yüzden %20 tasarruf düzeyindeyim, sürekli uzun yol yapan birisiyim, 3-4 ayda 15.000 km yapıyorum, beni oldukça rahatlattı diyebilirim. uzun yol yapmayan biri için maliyetli bi sistem. 1.6 tdi araçlar için 2.000 Tl + 50$ a mal oluyor. isteyene avrupadan getirtip montaj yapabilirim. tüm ce ve tüv belgeleri mevcut. ( hatta peugeot ve citroen 2018 yılında araçalrında bu sistemi entegre çıkaracaklar, anlaşmaları yapılmış. )

bugra arkadaşım;
eko66 sistemi görmüş ve beğenmiş, yalnız o sistem hidrojen ve oksijeni birbirinden ayırmadan motora gönderiyor ve bu sistem motora oldukça zararlı. daha ayrıntılı görsel olarak izlemek isterseniz video yu sonuna kadar izleyiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=s2GbyGPViGI
sonunda ne demek istediğimi anlayacaksınız.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir