ROOMSTER CHİP TUNİNG ( ASLA YAPTIRMAYINIZ )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ROOMSTER CHİP TUNİNG ( ASLA YAPTIRMAYINIZ )

İleti teksamet » 28 Tem 2015, 00:21

SAYIN CHİP TUNİNG MERAKLILARI VEYA MERAK EDENLER

ŞİMDİ BU İŞİ BİR ÇOK FİRMAYA SORDUM CHİP YAZILIMI VS,

ŞİMDİ İLK ÖNCE Bİ FİRMAYA GİDİP SELAM VERİP ABİ BEN CHİP YAZILIMI ATACAM DEYİPTE, ORDAN BU YAZILIM İŞE YARAMAZ SEN ATTIRMA ABİ İŞE YARAMIYOR DEMEZ KESİNLİKLE

O YÜZDEN BU İŞİ PROFESYONELCE KİM YAPABİLİR ONU BULMAK LAZIM, Kİ BU İŞİ TR DE TAM ANLAMIYLA YAPABİLEN YOKTUR.

KALDI Kİ BU İŞİ EN İYİ ÜRETİCİSİ YAPAR.

ŞİMDİ KENDİ BİLGİM DAHİLİNDE ŞUNLARI DEĞERLENDİRELİM.

BİR TDİ ARACIN GÜÇLÜ OLABİLMESİ İÇİN GEREKENLER ( YANİ CHİP YAZILIMI ATILDIKTAN SONRA )

1: MAZOT BASINCININ ARTTIRILMASI
2: ENJEKTÖR PÜSKÜRTME ZAMANLARININ AYARLANMASI
3: TURBO BASINCININ ARTTIRILMASI
4: HAVA AKIŞMETRESİNİN VEYA OKSİJEN SÖNSÖRLERİNİN AYARLANMASI
5: DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİNİN DEVRE DIŞI BIRAKILMASI VEYA SENSÖRLERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ

BU 5 FAKTÖRÜ BİR MOTORDA TAM SENKRON ( DÜZENLİ ) ŞEKİLDE ÇALIŞTIRABİLECEK BİR FİRMA YOK TÜRKİYEDE, VAR İSE TÜM ARKADAŞLARA DUYRULUR BANA ÖZELDEN ULAŞSIN KAÇ TL İSTİYORSA BEN O PARAYI VERİP BU İŞİ ONA YAPTIRACAĞIM. AMA GARANTİ DE İSTERİM. BAZI SERVİSLER BU İŞİ MUAZZAM FAHİŞ FİYATLARA YAPIYORLAR, NASIL MI? ŞÖYLE ( SERVİS ÜRETİCİSİNDEN TÜM PROGRAMSAL DESTEĞİ ALIYOR, MOTORUN VE ARACIN ALT YAPISINDA MEKANİKSEL DEĞİŞİKLİK GEREKİRSE ONLARI DEĞİŞTİRİYOR VE YENİ PROGRAMI ATIYOR ALIN SİZE GÜÇLÜ VE SAĞLIKLI MOTOR )

BİZİM SANAYİDEKİ USTALAR NE YAPIYOR, MAZOT POMPASI 28.000 PSİ BASINCA AYARLIDIR GENELDE PC DEN BAĞLANIP BUNU 32.000 PSİ VEYA 35.000 PSİ YAPIP SANA VERİYOR. ( VER 1.000 TL NE KOLAY PARA YAAAAA )

( GENELDE DE ŞUNU SORARLAR ABİ ARABA KAÇ BİNDE GENELDE YENİ TİP MOTORLARA YAPIYORLAR SİZCE NİYE??? ) BİZDE BU İŞİ YAPTILAR DİYE 1.000 TL CİVARINDA PARA VERİYORUZ. BOŞA HARCANAN PARA VE ÇABUK YIPRANAN MOTOR.

ÜRETİCİ BUNU 90 HP YAPMIŞ İSE VARDIR BİR BİLDİĞİ ( ÖRN: BENDE 2004 FABİA VARDI 101HP LİK HAVA GİRİŞ BOĞAZININ ÇAPI 10CM FALANDI, AYNI FABİA DAN ARKADAŞIMDA DA VAR 75 HP LİK HAVA GİRİŞ BOĞAZININ ÇAPI 6.5 CM FALANDI AMA MOTORUN GENEL OLARAK DİĞER PARÇALARI AYNI MOTORLAR AYNI FAKAT HAVA GİRİŞ KANLLARI FARKLI, BU NE DEMEK OLUYOR ATMOSFERİK BİR BENZİNLİ MOTORDA BU KADAR BARİZ BİR FARK VARKEN, TDİ BİR MOTORDA NE GİBİ FARKLAR OLUR SİZ DÜŞÜNÜN ) DEMEKKİ BUNU BÖYLE YAPMIŞ, O YÜZDEN SİZ SİZ OLUN ARACINIZA NE CHİP TUNİNG PROGRAMI ATTIRIN NEDEN CHİP BOX TAKTIRIN.

ÜNLÜ BİR CİHP BOX FİRMASINA BİR MAİL ATTIM Kİ GELEN CEVAPLARI GÖRMENİZİ İSTERİM.

MAİL'E VERİLEN CEVAPLAR AŞAĞIDAN YUKARIYA DOĞRUDUR.

Bekir bey,
Yakıt tasarrufu, mazot pompası ve enjektör ler hakkında bilgi vermemişsiniz.
Sony Xperia™ smartphone'umdan gönderildi

---- Bekir KAHRAMAN şunu yazdı ----
Merhaba
Aynı chipi kullanabilirsiniz
Yazılım değişmesi gerekirse 50 TL ücreti vardır.

From: samet [mailto:samettek@msn.com]
Sent: Monday, July 27, 2015 11:17 AM
To: [url=mailto:teknik@racechip.com.tr]teknik@racechip.com.tr[/url]
Subject: race chip rc_standart

Slm lar,

Race chip rc_standart modelini 2. El olarak internetten buldum. Fakat seat leon 1.6 cr tdi 77 kw 2012 tdi motora göre bir model,

Benim aracım skoda roomster 1.6 cr tdi 66 kw 2012 ,

Bu chip’i alsam kendi aracımda uyum sorunu yaşarmıyım?

Chip’in yazılımını değiştirmek ( eğer değiştirmek gerekirse ) ne kadar?

Açıklamalarda da dediğiniz gibi 100km / 1lt tasarruf ne kadar doğru, ben sürekli uzun yol yapıyorum sıfr bu yüzden almayı düşünüyorum tasarruf miktarı benim için çok önemli, bu konuda geri dönüşler nasıl.

Aracımın mazot pompasının common rail basınç sensörüne sizin chip bağlanıyor, mazot pompasının mevcut basıncını kaç psi arttırıyorsunuz ki bu gücü ve tasarrufu elde ediyorsunuz, bu basınç artışının pompaya ve enjektörlere uzun vadede zararı olurmu?

İyi çalışmalar dilerim.

teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti AhmetH » 28 Tem 2015, 09:49

chip değiniz araca takılan montajlanan bişey değil.
sakın o kutuları falan chip tuning zannetmeyin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mustklc » 28 Tem 2015, 21:47

1.6 TDİ lara yazılım atan ve verim alanlar çok var. 66 kw o aracın nerdeyse performansının yarısını kapatmışlar :)
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti teksamet » 28 Tem 2015, 21:57

varsa düzgün yapan bu işi gideyim yaptırayım ama 50.000 km sonra motoru elime alırsam tepesine binerim o herifin.

garantili yapabilecek yok bu işi yok yok yok işte
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti mustklc » 28 Tem 2015, 22:47

50 bin çok erken bir km adamın tepesine binmek için. :D
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti AhmetH » 28 Tem 2015, 23:08

50.000 km değil 500 metre garanti vermek istemez kimse.

aracınız bakımlıysa kolay kolay yazılımla kırılmaz. Bu tamamen size bağlı.
bu işle uğraşan arkadaşıma sordum. aracınız 105 lik olanla bire bir aynı, yurtdışında 75hp olanda varmış oda tamamen aynı motor dedi
VW para kazanıyor işte :D ..

soft tatlı zorlanmamış bir harita ile 135hp oluyormuş aracınız.
dumanlı randumanlı kanlı canlı bir map isterseniz 150hp si var dedi. :D

kırılır kırılmaz orası tabiki onu ırgalamıyor siz beygir isterseniz iletişim kurabiliriz sizi ankarada yönlendirebileceğimi söyledi arkadaşım :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir