TDI ARAÇLARDA TURBO YU KORUMAK,

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TDI ARAÇLARDA TURBO YU KORUMAK,

İleti SKDFORMAN » 14 Haz 2016, 16:58

Sözüm meclisten dışarı fakat dizel motorlar hakkında herkes farklı konuşuyor. Çekişte ve yakıt tüketiminde problem olmadıkça düzgün yakıt kullanmaya çalışıp devam etmek en iyisi galiba.
Dizel motor yine lpg li araçlara göre avantajlıymış, onu anladım ;)

SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti teksamet » 14 Haz 2016, 21:17

AhmetH yazdı:Yapistirin gitsin. Gunde 4-5 defa stop etseniz 5-10 saniyeden yilda kac saatiniz bu aptal ise gider. Sevdiklerinzle gecirin
5-10 saniye beklemedigi icin turbo yiyenler varsada bilmek isterim. Cunku inanmiyorum

AHMET BEY,

BİLMEMEK AYIP DEĞİL, ÖĞRENMEMEK AYIP ( ÇIKARIN AT GÖZLÜKLERİNİZİ )

1.2 tsi dsg rapid alan AYDIN beyin söyledikleri, ( konu başlığından da okuyabilirsin )

Arkadaşlar. benim asıl mesleğim TIR şoförlüğü idi. 14 metrelik birçok treyler ve onları çeken MAN. MERCEDES. IVECO .DAF, vb gibi birçok ağır vasıtayı yıllarca kullandım,
hayatım hep araçların üzerinde geçti diyebilirim
Araçlar konusunda bilgilerim tecrübelerim var.

TURBO korumaya gelince . tecrübeli bir kardeşiniz olarak TURBO nereden gelirseniz gelin ister 10nsatlik yoldan ister 5 km lik yoldan motoru stop etmeden önce kısa mesafeler için en az 30 saniye gaz vermeden bekleyip öyle kapatmak uzun yol rampa iniş çıkış şehiriçi kullanım olsun hem motor sağlığı için hemde TURBO sağlığı için en az rölantide 1 dakikaya yakın yada 4 dakikadan az olmamak üzere rolantide bekletmemiz lazım. lazımkiii turbo normal devrine dönsün motordan gelen yağla iyice soğusun. mil yatakları yeterince yağlansınkii uzun yıllar görev yapsın.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti sainz » 15 Haz 2016, 11:13

Elektrikli turboya geçseler de kurtulsak bu tartışmalardan yahu! :)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti AhmetH » 15 Haz 2016, 11:57

Valla siz onu start stopu her turlu turbolu araca koyanlara anlatin. 1.2tsi da turbo yağlamak şöyle dursun motor suyu ile soğutuluyor. Biraz eskide kaldi bu muhabbetler.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti mustklc » 15 Haz 2016, 12:27

AhmetH yazdı:5-10 saniye beklemedigi icin turbo yiyenler varsada bilmek isterim. Cunku inanmiyorum

bu şekilde turbosunu harcayan 2 kişiyi yakınen biliyorum.

Biri caddy tdi , 30 binde bitirdi turboyu
diğer 206 hdi 90 binde bitirdi

AhmetH yazdı:Valla siz onu start stopu her turlu turbolu araca koyanlara anlatin. 1.2tsi da turbo yağlamak şöyle dursun motor suyu ile soğutuluyor. Biraz eskide kaldi bu muhabbetler.

O iş bana biraz da "PLANLI ESKİTME" işi gibi geliyor.

Adamın 50 yaşındaki amerikan arabasının otomatik vitesi hala taş gibi, milyon km kullanıyor.
Öteki otomatik diye DSG şanzumanı 2 senede eline alıyor. Bir de iyi niyetten yaptırdım diye seviniyor.

Yani artık firmalar, sattıkları ürünün daha kısa sürelerde bozulmasını istiyor.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

Önceki