1 DEPO İLE 1090 KM VE DAHASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1 DEPO İLE 1090 KM VE DAHASI

İleti teksamet » 18 Kas 2015, 22:58

ARKADAŞLAR 1 DEPO İLE YAPILAN KM,

ARACIMDA SAF HİDROJEN SİSTEMİ TAKILI

https://www.youtube.com/watch?v=rO85I5014xw

LİNKTEN İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

ARAÇ TA 4 KİŞİYİZ VE EŞYALARIMIZ VAR;

ANKARA - İSTANBUL - İZMİT - YALOVA - BURSA - ANKARA = 1090 KM

ORTALAMA HIZ ANK-İST 120-125 KM

DİĞER YARLER 110 - 105 KM

SÖYLENECEK BAŞKA BİR ŞEY YOK,

Eklentiler
IMG-20151118-WA0006.JPG
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti mavisel my » 19 Kas 2015, 08:22

2011 1.6 tdi elegance octavia ile uzun yolda 1000-1100 km yi rahat görüyoruz hızımız 100-120 degişiyor.
Bu sistem bu kadar cazip mi? ayrıca motor bölümüne ekleme oynama yaparak risk almaya ve o kadar para dökmeye değer mi? araçlarımız zaten ekonomik yakıt pompa fiyatı pahalı o kadar.
Yinede zevklerle renkler tartışılmaz derler iyi günler
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti teksamet » 19 Kas 2015, 09:11

1.6 tdi motorlar oldukça güçlü zaten,
siz tasarruf sistemi koyunca yanmayan mazotun da yanmasını sağlayarak tasarruf ediyorsunuz,

ve ayrıca piston ivmeleri hızlanıyor, turbo ve dizel partikül filtresi temizleniyor ve bir daha hiç kirlenmiyor.

bu gibi durumlardan da faydalansam yeter bana,

mesut bey,

siz o 1000-1100 km yol yaptığınız octi yi bana getirin, biz ona 4 kişi binelim ve bagajını ağzına kadar dolduralım,

eğer bu dediğiniz yolu yaparsa tüm masraflar bana ait, ya yapmazsa ?

öyle konuşmak kolay,
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mavisel my » 19 Kas 2015, 11:05

Öyle konuşuyorsunuz ki biz uzun yola tatile çıkarken komple soyunup bagajdaki istetmeyi dahi atıp öyle yola çıkıyoruz biz kalabalık aileyiz 4 degil 5 kişi bineriz. yeri gelir 7-8 kişi bile oluruz ona görede bagaja yük atılır köye gidersin kavun karpuz çuvallar bavullar vs. vs. vs.
Octavia ya ya gelirsek alırsınız bir tane dsg şanzumanlı doldurursunuz depoyu çıkarsınız yola bakarsınız
Biz bu hidrojen sistemini takalım tasarruf yaparsa tamam ya yapmazsa mı diyoruz? yada siz bana getirin bu aracı mı diyoruz?
İlk mesajımda da hakaret etmedim ama sanki öyle algılanmış.
Olayı sistemi detaylı anlatsaydınız kabalaşmaya gerek kalmazzz.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti teksamet » 19 Kas 2015, 11:18

ben kabalaşmıyorum, ( öyle anladıysanız da özür dilerim )

ayrıca sistemin faydalarını da anlatmak zorunda değilim,

bi zahmet girin net e araştırın, artık öyle hazır bilgi yok.

bir faydamız olsun dedik fazla yakıt tüketenlere, nelerle karşılaştık.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 19 Kas 2015, 17:22

Resimde gördüğümüz kadarıyla çeyrek depo civarıda yakıt kalmış galiba araçta.
Bu sistemde LPG deki gibi bi tasarrufdan bahsetmek güç ama sistemin artılarıda olduğu aşikar.
Yalnız şahsen ben hidrojen sisteminin güvenlik açısından endişesini taşıyorum.
Biliyorsunuz hidrojen cok tehlikeli ve patlayıcı bi gaz. Bildiğim kadarıyla LPG den bile bayağ tehlikeli. Siz bu gazı radyatörün önünde üretip hava filtresinden verdiğinizde bi çok soru işareti oluşuyor aklımda.
LPG li araçlarda sıralı sistem yerine LPG yi hava filtresinden vermekte var. Sonuçlarını ise hepimiz biliyoruz. Bu sistemde de risk az olsa bile risk olabileceğini düşünüyorum şahsen. Belki kalbiratörlü eski nesil motorlarda daha güvenli olabilir.
Tabiyki bilgi eksikliğimiz de var. Önyargılı olmamak lazım.
Eskiden elektronik cihazları korumak için bi kutu koyardık yanına. Galiba ismi regülatördü. Şimdi bu cihazları elektronik cihazların içine yerleştirdiler. Aynı şekilde uydu alıcılarda artık TV lerin içinde
Bu nedenden bu kadar faydalı bi işlemi yeni nesil motor üreticileri neden motora dahil etmezler anlamıyorum...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti teksamet » 19 Kas 2015, 20:42

mustafa bey,

endişelerinizi anlıyorum, ama bende bu sistemi takmadan önce bu endişeleri yaşadım.

tehlikeli olabilecek bir gaz miktarı yok ortada, gaz zaten suyun içinde yansa bile çok az bir kısmı yanacak.

araç üreticilerine gelirsek bundan yıllar önce lpg sistemi içinde aynı şeyi konuşuyorlardı, ve hala devam ediliyor.

merak etmeyin çok yakın zamanda araç üreticileri bu sistemi araçlarda entegre olarak üretecekler.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti uzman510 » 04 Oca 2016, 02:01

bende de skoda roomster 1.6 tdı var bu araba zaten yüklü durumda bile bir depoyla 900 km yi geçiyor geçen memlekete gittim geldim 870 km yol yaptım daha mazot vardı depoda 4 kişi gidip geldik gelirken baya yüklüydü
uzman510
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sezai
Arabanız: skoda roomster

İleti teksamet » 04 Oca 2016, 11:43

uzman510 yazdı:bende de skoda roomster 1.6 tdı var bu araba zaten yüklü durumda bile bir depoyla 900 km yi geçiyor geçen memlekete gittim geldim 870 km yol yaptım daha mazot vardı depoda 4 kişi gidip geldik gelirken baya yüklüydü

sezai bey,

araçlarımız aynı fakat kilometreleri konusunda birşey diyemeyecem.

özellikle tr deki mazotların kirliliğinden kaynaklı krum durumları motoru kısa vadede bile olsa ciddi oranda yoruyor,

( özellikler dize partikül filtresi tıkanması ciddi maaliyet li bir durum, son zamanlarda oto sanayilerde dpf iptali egr iptali yapan yerler ciddi oranda arttı, siz şimdi dpf yi değiştirmek veya temizletmek yerine iptal ettirirseniz aracınız egzos emisyondan geçmez, egr yi iptal ettirirseniz aracınız fazla yakar, )

benim aracım daha 36.000 km de olmasına rağmen bakın neler çıktı

roomster/1-6-tdi-romi-bogaz-kelebegi-ve-egr-valfi-borusu-temizligi-t34296.html" rel="nofollow" rel="nofollow

o yüzden saf hidrojen sistemi her tip motora takılması gereken bir sistem,

eğer bunlara inanmıyorsanız resimde görülen parçaları kendiniz söküp bakabilirsiniz, bu durumu erken den farketmezseniz, ileride ciddi sıkıntılar çıkacaktır, yakıt artacak ve performans ciddi oranda düşecektir.

saf hidrojen sistemini artık kendim üretmeye başladım, ankaradaki arkadaşlara hidrojen temizliği yapmaktayım,

kısa sürede size detayları paylaşacağım.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 05 Oca 2016, 11:46

teksamet yazdı:... roomster/1-6-tdi-romi-bogaz-kelebegi-ve-egr-valfi-borusu-temizligi-t34296.html" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow ...

Siz hidrojen sistemini bu temizlikten sonra taktınız, değil mi?
Peki şu anki hallerini hiç fotoğraflayabilme imkânınız oldu mu?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti teksamet » 05 Oca 2016, 12:55

sainz yazdı:
teksamet yazdı:... roomster/1-6-tdi-romi-bogaz-kelebegi-ve-egr-valfi-borusu-temizligi-t34296.html" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow ...

Siz hidrojen sistemini bu temizlikten sonra taktınız, değil mi?
Peki şu anki hallerini hiç fotoğraflayabilme imkânınız oldu mu?

şu anki halini bilmiyorum,
ama yakın zamanda açıp tekrar bakacağım, baktığımda size gerekli bilgileri vereceğim,

https://www.youtube.com/watch?v=XWJ2tCgr03Y

sistemi artık kendim ürettim, eğer aracında lpg yoksa yada lpg takmak çok pahalı ise senide hidrojen ile tanıştırmak isterim,

benzin ile hidrojeni birleştirelim, lpg fiyatına gez,
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir