Kasımda Geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kasımda Geliyor

İleti skodacı » 15 Kas 2006, 21:54

Roomster Türkiye'ye kasım ayında gelecek. Başlangıçta 85 adetlik araç siparişi veren Skoda'nın Türkiye distribütörü Yüce Auto, bu rakamı ilk etapta 185 adede çıkarmış. İstanbul'daki otomobil fuarında ilk kez iç pazarda sergilenecek olan modelden yıl sonuna kadar 300 adetlik satış bekleniyor. Yüce Auto Yönetim Kurulu üyesi Emir Marşan, MPV segmentindeki aracın Avrupa'da hafif ticari olarak satıldığını, Türkiye'de de bu sınıfa girmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Roomster, Doblo, Kangoo, Partner gibi araçların bulunduğu hafif ticari sınıfında satılırsa vergisi yüzde 10 olacak ve bu da tüketiciye sunulacak olan nihai fiyata olumlu yansıyacak.
Emir Marşan, döviz kurundaki artış sonrasında liste fiyatlarına yüzde 4.8 oranında zam yaptıklarını belirtti. Gelişmeler üzerine sipariş ettikleri araç sayısının fazla kalması gibi bir durum ortaya çıkabileceğini bunu da Skoda'nın yıllık yaklaşık 550 bin adetlik üretiminin tamamını satan bir marka olduğu için rahatlıkla ertelebileceklerini söyledi.HEDEF TİCARİ SINIF...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 15 Kas 2006, 23:24

hafif ticari araç olarak satılması yüce auto nun olduğu gibi tüm türkiye nin menfaati icabıdır...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti TSMTSM » 17 Kas 2006, 00:24

Bence caddy den daha çok tutar. Dikkat edin partner doblo kango hepsi bir birinin aynı özellikleri tasıyor. Caddy nin tek farkı VW olmasıydı. Ben Caddy 'yi ilk çıktıgında cok sevdim ama sonra daha güzel çizgilere sahip olabileceğini düşündüm. Biraz daha çalışabililirlerdi dizaynı üzerine. Bir kaç madifiye ile güzel oluyor ama skodanın buna ihtiyacı var mı sizce. Bence daha basarılı çizgilere sahip. Modiveyelisini düşünemiyorum. Favorit te de böyle bir çigi vardı. Bakın nerelere geldi. Ancak şunu söylemeden gecemem fabia 'nın debriyajı kadar yumusak bir debriyaj hiç görmedim.

TSMTSM
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir