HAYAL KIRIKLIĞI...(roomster)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HAYAL KIRIKLIĞI...(roomster)

İleti skodacı » 20 Kas 2006, 21:04

Arkadaşlar bugün roomster in classıc donanımlı 1.4 dizel ini bir hayli inceleme fırsatı buldum.hatta ufak bir tur da yaptım...açık konuşmak gerekirse bröşürlerde görülen türden bir araç değil...yerden yüksekliği çok az..arka koltuklar sanki oyuncak...sürücüsüne görüş sorunu yaşatabiliyor...ön konsol berbat...dış dikiz aynaları çok büyük...motoru WV polo veya golf un aynısı...fiyatları da çok yüksek....açıkçası tam bir hayal kırıklığına uğradım.caddy in maalesef üzülerek söylüyorum tırnağı olamaz bu roomster...bu kasa muhakkak revizyona uğramalı...hafif ticari araç olarak satılması için yüce auto bir hayli uğraş vermekte.eğer bu aracı hafif ticari araç olarak satamazlarsa bu araçlar ellerinde kalır?hafif ticari araç olarak satılırsa vergisinde %10 luk bir düşüş sözkonusu çünkü...üzülerek söylüyorum ki o beğenmediğimiz fıat doublo bile bizim roomster den daha iyi...siz değerli skodacı arkadaşlarımın bu konudaki görüşlerini bekliyorum...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 20 Kas 2006, 22:17

bence okadar olumsuz değil ...

tabiii zevkler ve renkler tartışılmaz ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti skodacı » 20 Kas 2006, 23:07

bana olumlu yanlarını sayarmısın lütfen... fıat dublo bile 5 çeker bu roomster denilen yaratığa...1.4 dizel classıc donanımına 31.000 ytl vereceğime gider WV transporter alırım...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 21 Kas 2006, 01:54

Ying%20YangŞimdi arabanın kendisini görmemiş olsam dediklerinizde bir doğruluk payı vardır heralde diycem ama arabayı sonuçta fuarda gördüm baktım. Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda bence hiçbir kusur yok en kötü yeri bile en az fabia kalitesinde.Dış dikiz aynaları büyük demişsiniz bence bu oldukça artı bir özellik sonuçta makyaj aynası değil elbette büyük olanı makbuldür. Ayrıca her gün işe şirketin doblosu ile gidip geliyorum doblo değil roomster felicianın bile yanından geçemez. Arabada motorsiklet motoru var heralde hiç gitmiyor hemde çok yakıyor. Roomsteri octavia gibi bir araçla kıyaslıyorsanız bazı hayal kırıklıklarınız elbette olabilir. Ama transporter, doblo, transit, caddy gibi bir araçla kıyaslandığında bence hepsinden üstün gelir.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BARKIN » 21 Kas 2006, 10:18

Bırakın Bu Dobloyla Kıyaslamayı Ya O Araçlar Bedford Gibidir. Vur Onlara Yükü Tasısınlar Ver Kasaba Et Tasısın. Rommster Caddy Hem Ticari Hem Aile Aracıdır..Dobloyla Kangoyla FordLa Kıyaslanmaz Bu 2 Arac. Çok Yanlıs.

BARKIN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 21 Kas 2006, 10:32

Ben dün Yüce'yi aradım. Ruhsata hususi oto olarak işleniyormuş. Bana da fiyatı yüksek geldi ama yeni çıktı piyasaya normaldir. Bahara %10 indirim gelecektir.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ileli61 » 22 Kas 2006, 12:24

Arkadaşlar araç gerçekten çok karizmatik bir araç olmuş.Bence çok ön yargılı davranıyorsunuz.Hem ilk çıkan araçlarda ufak tefek eksikler olur,sonradan düzeltilir.Bence böyle yıkıcı davranmamızın sebebi fiatının yüksek olmasıdır.Yoksa fiatı daha uygun olmuş olsa idi zannetmiyorum ki bu kadar eleştiri alsın.Fiatına gelincede zamanla düzelecek normal koşullara gelecektir.Tekrar söylüyorum kendi segmentinde bence en karizmatik en dinamik görünümlü araç.Bazı eksiklikleri giderildiğindede eminim çok iyi yerlere gelecektir.
ileli61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilker_617 » 22 Kas 2006, 20:15

[quote="?"]

Ying%20YangŞimdi arabanın kendisini görmemiş olsam dediklerinizde bir doğruluk payı vardır heralde diycem ama arabayı sonuçta fuarda gördüm baktım. Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda bence hiçbir kusur yok en kötü yeri bile en az fabia kalitesinde.Dış dikiz aynaları büyük demişsiniz bence bu oldukça artı bir özellik sonuçta makyaj aynası değil elbette büyük olanı makbuldür. Ayrıca her gün işe şirketin doblosu ile gidip geliyorum doblo değil roomster felicianın bile yanından geçemez. Arabada motorsiklet motoru var heralde hiç gitmiyor hemde çok yakıyor. Roomsteri octavia gibi bir araçla kıyaslıyorsanız bazı hayal kırıklıklarınız elbette olabilir. Ama transporter, doblo, transit, caddy gibi bir araçla kıyaslandığında bence hepsinden üstün gelir.

[/QUOTE]

EMİR BEY TRANSPORTER'ı bu kategoriye hiç sokmayın çünkü transporter'ın yanına saydıklarınızdan hiç biri gelemez,gelmeside imkansız zaten....Roomster ne kadar olsada bence wolkswagenden aşağı değerde.

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti yonetici » 23 Kas 2006, 00:03

doğru transporter'ın diğer modellerle bir bağlantısı yok niye demişim acaba Ying%20Yang
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 23 Kas 2006, 19:00

roomster a böyle olumsuz bakmayın bence aracı gördüm fakat sürmedim ama yinede doblodan, connect ten kangoo dan kötü olamaz. kangoo yu direk eleyelim. connect çok güçlü ama felaket yakıyor. dobloya gelince bir çok uzun yolculuk yaptım eniştemin doblosu ile(1.3 multi) öyle bir rüzgar yiyorki çekiştende o kadar zayıf ki... son gaz dümdüz yolda 150 yi geçemedi 150 de de ise allaha emanet gidiyordu. roomster a gelince yere yakın olması bir avantaj bence motoru da dobladan kesin güçlüdür, daha iyi çeker. caddy le kafa kafa olacak bi araç bence onun kadar olamasada bu sınıfın lideri caddy ise 2. si roomster olur bence.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 23 Kas 2006, 20:54

bakın arkadaşlar bu araç hafif ticari sınıf grubuna girmez ise fiyatı düşmez.yüce autonun hedefide bu yönde...yoksa bu araç belirlenen fiyatlarla zor alıcı bulur...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilker_617 » 23 Kas 2006, 22:32

[quote="hakanerdogan"]roomster a böyle olumsuz bakmayın bence aracı gördüm fakat sürmedim ama yinede doblodan, connect ten kangoo dan kötü olamaz. kangoo yu direk eleyelim. connect çok güçlü ama felaket yakıyor. dobloya gelince bir çok uzun yolculuk yaptım eniştemin doblosu ile(1.3 multi) öyle bir rüzgar yiyorki çekiştende o kadar zayıf ki... son gaz dümdüz yolda 150 yi geçemedi 150 de de ise allaha emanet gidiyordu. roomster a gelince yere yakın olması bir avantaj bence motoru da dobladan kesin güçlüdür, daha iyi çeker. caddy le kafa kafa olacak bi araç bence onun kadar olamasada bu sınıfın lideri caddy ise 2. si roomster olur bence.[/QUOTE]

Dediğiniz doğru doblonun 1.3 motorlu olanı beş para etmez ama 2006  we full aksesuarlı olan 1.9 bence hiçte öyle değil hem estetik görünümü war hemde 180 i dewirio dabi connecte sıra gelince onunda kusuraları war....Bence bu sınıfın şu an kki lideri CADDY.roomster'ın projesinin başarısını görecez gerçi şuanlık aile aracı olarak ön planda.....

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti Sselim » 23 Kas 2006, 23:06

bence erken yorumlardan sakınmak gerekir,,,
bekleyip görelim değil mi,,,
Sselim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 09 Nis 2007, 02:09

caddy kullanan bir şirket elemanı da eski kasalardan çok da farklı bir sürüşü olmadığından yakınıyordu.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti murat06 » 09 Nis 2007, 02:32

Fiyat konusunda belki haklısınız ama ben antalya bayiye gittim arabayı aldığımız görevliyle konuştum roomster ne alemde diye.Yok satıyoruz dedi.Bi tuhaflık var bu işte bence de.Ama araç kalitesiz bi araç değil bi caddy ayarında değiil çünkü ticari değil.Kullanmadım ama araştırdığıma göre caddy gibi her çukrda takır takır her tarafı sallanmıyoo.İç dizayn kalite filan çok güzel bence.Fiyat konusunda katılıyorum ama Kalite ve konfor açısından iyi.roomster mpv sınıfında araç ticari değil.Üstelik binek olarak geçecek ruhsatta çünkü ticarisi yakında praktik olarak piyasaya sürülecek.
Ve düz bir araç değil kendine özgü has bi tasarımı var.özellikle dış tasarım.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 09 Nis 2007, 02:55

irfan hocam bilir, nasipse ikinci skodamız romi olacak ama nüfus kayıt örneimizde kabarıklık olmadan fabia hb yetiyor şimdilik.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti emirkaansbp » 09 Nis 2007, 03:41

roomsteri sadece servisteyken inceledim tahminimden daha hoş ve şirin bi araç..lakin ticari yönü o kadar baskın değil bence. ticari bi araç olarak almaya kıyılamayacak kadar zarif duruyo.... fiyat konusunda da haklı olabilirsiniz ama, yorumlar için bence çok erken.hemde çok...  
bana fabia ilk çıktığındaki yorumumu sorsaydınız, arabaya bile benzemiyo, arkası çok dandik, ön tasarımıda hiç hoş değil derdim, ama şimdi yeniden fabia sahibi olmak için yırtınıyorum. o benim çirkin kralım.... bilmem anlatabildimmi.

caddy ye gelince bizim şirkette dublo ve caddy var ticari araç olarak, tabiki kıyaslanamaz ama caddy top gibi geliyo bana. yuvarlak hatlı ve alışmadan bırakın sürmeyi otoparktan çıkaramazsınız. aynaların görüş açısı çok farklı ve yolda haddinden fazla yüksek, zıplaya zıplayaa gidiyo(şehir içi)....... uzun yolda ne dubloyu nede caddyi sürdüm ama şehir içinde caddy yerine dubloyu seçerdim.. caddyninde sıfırı ve yedek parça pahalı arkadaşlar, sonuçta vw ve araç 20000ytl ise; bu aracı yedek parça alarak sıfırdan yapmaya kalksanız 80000ytlyi buluyo vw'de.... dublo o yönden de daha rahat.....

emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 09 Nis 2007, 07:52

Fiyatlar yüzünden roomstarı çok incelemediim. Biraz pahalı geldi bana.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir