HAYAL KIRIKLIĞI...(roomster)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HAYAL KIRIKLIĞI...(roomster)

İleti SKODA ATEŞİ » 17 Arl 2007, 18:25

bakın roomster in yanına bile yaklaşamıyolar LOL

SKODA ATEŞİ
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 17 Arl 2007, 19:13

yahu sonucta bende dıom skodayı vosvos uretıyo sonuc 1 vosvos cadyy 2 skoda roomster ustune varmı ınsanllah tıcarıde olur ondan sonra ne dıyoruz hayırlı olsun TÜRKİYE
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti sertaç23 » 21 Arl 2007, 19:06

kardeşim çıldıracam ya vallaha nasıl doblonun partnerin yanında kıyaslarlar ya
sertaç23
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alanyahakan » 27 Tem 2009, 19:51

Valla arkadaşlar sadece şu söyleyebilirim,içinizde alanya mersin yolunu bileniniz vardır yolun %60 rampa ve benim nisan ayında aldığım 1200 motor 70 beygir roomster arka bagaç ağzına kadar yük ve toplamda 4 büyük 2 ( 5 yaşında ) cocukla kilimada 1 ayarda acık bir şekilde inanın banamısın demedi.O rampalarda 3 viteste olan araç 4 vitesi istiyor o kadar iyi.Doğrusu ben o yollarda 2006 1,3 multijet doblo ile gitim araçta sadece 4 kişi vardı ama özellikle klimayı açtığımda resmen araç bayılıyordu.Kıyaslarsanız kalite yönündende motor yönündende roomster kalitesini gösterir.Ve gidiş geliş  150 tl yakmıştır. (740 km yol )Ben kendim denedim başka söze yer yok derim

alanyahakan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 27 Tem 2009, 20:04

önyargı kadar kötü birşey yoktur...ROOMSTER almanyadaki testlerde caddy den de opel dende peugeot tanda çok çok üstün görülmüş ve lider olmuştur.bu kategoride DOBLO YOKTU BİLE LOL
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti mygokhan » 27 Tem 2009, 22:57

Bende 1.2 kullanıyorum.Roomsterda şaşırtıcı derecede başarılı yürüyor..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti demir_01 » 28 Tem 2009, 00:16

[quote="bogazıcıskoda"][quote="irfant"][quote="parsan"]kardeş sen bu arabanın benzinli confortlınena bindinmi.arabanın tek kusuru ön kapı camı ile arka kapı camının uyuşmazlığı.yol tutuş mükemmel.
gökyüzünü seyret tavan komple cam.8 aırbag,dıgıtal klima,direksiyona bağlı farlar ve sisler.mp3 çalar,torpido soğutma,cuis kontrol,ve sağlamlık

testinden 5 yıldız.ve şu anda araç sıkıntısı var.Sleepy
[/QUOTE]

Fiyatı nedir o aracın? Rekabet için fiyat da önemli, VW Touran da güzel araba ama cep yakıyor. Bomboş, tavanı ve yan tarafları sunta kaplı, arka camları bile açılmayan Caddy'ler 30 milyardan başlıyor LOL

[/QUOTE]
kardeş bu özellikleri sayılan aracın fiyatı 32,000 ytl..sizleride anlamıyorum roomsterı nasıl dobloyla kıyaslıyıyabiliyosunuz şaşıyorum valla..doblo ile roomster bi kere farklı sını f arablar hadi bunuda geçtim aralarında dağlar kadar işçilik varkı var malzeme kalitesi farkı var..bu arac caddy ile bile kıyaslanmaz çünkü mpv tarzı bi araç roomster..

bu konuyu açan arkadaş öle bi sallamış ki araca,araca binmemiş olsam kullanmmamış olsam inancam yani..5 aydır var bu araç bizde millet görünce hayran gözlerle bakıyor..özelliklerini sayıp fiyatını sölediğim zaman o özelliklere bu araba gerçekten ucuz diyolar.

[/QUOTE]
o hep boyle sallardı bı konu acar mılletı 8 sayfa bırbırıne sokar arkadan keh keh gülerdi.
demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MT » 26 Eyl 2009, 16:25

Bence Tek kelime ile harika bir otomobil 2009 model 1,4 style 80 hp tdi kullanıyorum alalı 5 ay oldu uzun yolda ve şehir içinde gerçekten yakıt tüketimi ve konfor açısından sınıfının iyilerin den diyebilirim İstanul - Çanakkale arasında 100 km de 4,8 lt yakıt tükettim 100-110 km sürati kesinlikle geçmedim 120 ye çıkarsanız 5,5 lt yi görüyorsunuz öte yandan konfor dış ve iç görünüm de ve kullanılan iç aksam da oldukça kaliteli  kasa ve 1,4 80 hp motor uyumu çok iyi  ben bu arabayı gerçekten sevdim satın almak isteyenlerede tavsiye ederim doblo fiorino gibi araçlarla mukayese edenler kullanılan malzemeye ve işçiliğe bir daha baksınlar zira roomster in arkasında Wolksvagen - Alman teknolojisi olduğunu bilmeyen yok 3 silindir meselesi de motordan biraz anlayan arkadaşlar piston kesit hesabından yola çıkarak 4 silindirli bir motorun sekman sürtünme yüzeylerinin toplamı ile 3 silindirdeki sürtünmelerden doğacak beygir gücü kayıplarının arasındaki farkı bilirler bu konuda 3 silindirden kaynaklı bir dezavantaj değil aksine avantaj sözkonusu Saygılarımla,
MT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hiko » 27 Nis 2010, 10:53

Roomster74 yazdı:Merhaba,
Arkadaşlar Caddy nin baz modeli 37000 YTL ve kuruş inmiyorlar,
Romi ise style modeli 32450 YTL
Benim son arabam (1-2 hafta önce sattım) Scenic idi. son 2 haftadır bu sınıfta bir araç aradım, caddy bile düşündüm, ama sattığım araba sınıfında en fiyatlı ve özellikli araçın Skoda Roomster olduğunu keşfettim, Kangoo, Doblo, Caddy bunlar başka sınıf araçlar, bunlarla kıyaslamak yerine Scenic, c max, picasso... bu arabalarla kıyaslayın.

Sayın, Roomster74"]

ben de de şu anda 1.4 85 BG benzinli baz model Roomster var,.9 aydır kullanıyorum.
Ancak Roomsteri almadan önce hep sizin sattığınız Scenic ve c max tipi arabalara baktım. 2005 model arabalar 25-26.000TL civarında idi. alımı, satımı ve lastiği, bakımı derken aldığım sıfır araba fiyatına yaklaşıyordu.(29,500 TL ye aldım temmuz 2009) o nedenle hiç araştırma yapmadan (araştırma ve inceleme için zaman ve araba da yoktu ÖTV den dolayı) ROMMSTER aldım.
Yokuşta biraz bayılma dışında ve dönüşlerdeki görüş darlığı dışında fazla bir şikayetim yok.
fakat hep aklımda kalan acaba scenic mi? alsaydım olmuştur.
sizden ricam ikisini de kullanan birisi olarak bu konuda yorumunuz ve kıyaslama yapmanızı rica edeceğim.
Merakımı gidermiş olurum.
teşekkür edrim.
hiko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hikmet Demirtaş
Nereden: Ankara
Arabanız: 1.4 16 V 85 BG ROMMSTER

İleti hiko » 27 Nis 2010, 11:00

hiko yazdı:
Roomster74 yazdı:Merhaba,
Arkadaşlar Caddy nin baz modeli 37000 YTL ve kuruş inmiyorlar,
Romi ise style modeli 32450 YTL
Benim son arabam (1-2 hafta önce sattım) Scenic idi. son 2 haftadır bu sınıfta bir araç aradım, caddy bile düşündüm, ama sattığım araba sınıfında en fiyatlı ve özellikli araçın Skoda Roomster olduğunu keşfettim, Kangoo, Doblo, Caddy bunlar başka sınıf araçlar, bunlarla kıyaslamak yerine Scenic, c max, picasso... bu arabalarla kıyaslayın.

Sayın, Roomster74"]

ben de de şu anda 1.4 85 BG benzinli baz model Roomster var,.9 aydır kullanıyorum.
Ancak Roomsteri almadan önce hep sizin sattığınız Scenic ve c max tipi arabalara baktım. 2005 model arabalar 25-26.000TL civarında idi. alımı, satımı ve lastiği, bakımı derken aldığım sıfır araba fiyatına yaklaşıyordu.(29,500 TL ye aldım temmuz 2009) o nedenle hiç araştırma yapmadan (araştırma ve inceleme için zaman ve araba da yoktu ÖTV den dolayı) ROMMSTER aldım.
Yokuşta biraz bayılma dışında ve dönüşlerdeki görüş darlığı dışında fazla bir şikayetim yok.
fakat hep aklımda kalan acaba scenic mi? alsaydım olmuştur.
sizden ricam ikisini de kullanan birisi olarak bu konuda yorumunuz ve kıyaslama yapmanızı rica edeceğim.
Merakımı gidermiş olurum.
teşekkür edrim.

Arkadaşlar" Roomster 74" adlı üye faal değil herhalde ... yukarıda bahsedilen konuda bilgisi olan varsa, cevaplarsa sevinirim.
tekrar teşekkürler .
hiko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hikmet Demirtaş
Nereden: Ankara
Arabanız: 1.4 16 V 85 BG ROMMSTER

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 11:09

Benim bir kaç defa Peugeot Partner araç kullanma şansım oldu. İnanın kaza yapmamak için ecel terleri döktüm. Vites geçişleri ,şanzıman felaket.( vites kırılıp, topuzu elinde kalacak sanırsın. O derece vahim ). Oturduğunda rahat etmiyorsun araçta, keyifsiz...Dahasını saymıyorum...
Roomsteri kullanmak fırsat olmadı ama skoda kullanıcısı olarak konuyu açan arkadaşın şikayetlerini pek inandırıcı bulmadım... (Önyargılı konuşmamak için Partneri örnek verdim)
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Arabanız: FABIA CL

İleti iceman70 » 27 Nis 2010, 11:13

Bu konuyu açmakla hata yapmışın bence :) çünkü burada skodanın olumsuz yönlerini söylemek yasak söylersen her türlü hakarete maruz kalabilirsin.Başıma geldi biliyorum
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 11:19

iceman70 yazdı:Bu konuyu açmakla hata yapmışın bence :) çünkü burada skodanın olumsuz yönlerini söylemek yasak söylersen her türlü hakarete maruz kalabilirsin.Başıma geldi biliyorum

:)

Savunma mekanizmasından çok '' Sosyal Sorumluluk Bilinci '' bu. İnsanları doğru, dürüst, mantıklı, ekonomik açıklamalarla hidayete itiyoruz...
Sonuçta herkesin parası kendine.. Herkes bana (bize) inat gidip Doblo da almakta serbest, Partner de...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 27 Nis 2010, 11:50

Tm yaptığınız doğru olabilir ama bana göre araç kötüyse ve diğer otomobillere yönlendirmiyorsam hakarete uğramam çok haksızca özellikle bu konuda emir başı çekiyor diyebilirim.Tabi skoda formu olunca milleti gazlayıp araç hakkında olumsuz eleştiri yapanları dışlayıp hakaret etmeside normal..Skoda fiyat performans odaklı bir araç bunun kimse aksini söyleyemez ama bir skoda kullancısı olarak o kadar abartılıyor ki mercedesle bmw ile kıyaslamalar felan sadece gülüyorum.Tamam kirpi yavrusunu pamuğum diye severde bu kadarda abartılmaz yani
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 27 Nis 2010, 12:06

KONUYU AÇALI 4 YIL OLMUŞ PEH OKUSAYDIK ALMAZDIK BAK :lol:
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 12:07

İceman,
Birisi aracını 30 bin'deyken 2.el almış. Aracı gelmiş bilmem kaçbine. Aracınızı satın kurtulun , ben sattım kurtuldum diyor.
Yapıcı bir nokta görüyor musun? Öyle mi, hadi hepimiz yarın galerilere verelim arabaları...
E sen aracını 2.el almışsın usta.. Bu sorunlar kronik olmayabilir, benden önce araba hor kullanılmış olabilir neden demiyorsun!!!
Üslup farklı olunca tepki de farklı oluyor. Sen Skoda kullanıcısı olduğun için kerizmiş gibi gösteriliyorsan bir yazıda, SAYGI bunun neresinde ki?
Demek istediğim şu ki, hakaret tasvip edilecek birşey değildir .Başka araç kullanıcısı da olsak Eleştiriye açık, saygılı ve dürüst olmadıktan sonra anlaşabilmemiz çok zor.. Genel olarak hayatın içinde de öyleyiz zaten. Siyaset,din,spor....
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 27 Nis 2010, 12:57

ya abi bu saatten sonra Skodadan pek bişey beklemeyin octavia son dönemini yaşıyor fabia da son döemini yaşıyor roomsteri bitirdiler artık skoda vW kalitesinde üretilmeyecek yada o kaliteye yakın tutulmayacak. satışları VW ni geçmiş çünkü özellik donanım bakımından da geçmiş VW kısılamaya gidicekti en son okuduğum haberde.. hepimize geçmiş olsun
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti ozerakin » 27 Nis 2010, 13:39

arkadaş acayip acayip konuşmus test araçları tıkanık araçlardır arkadaşımın biri onlara bakarak az daha vaz geçiyordu ama kullanıcı birinin aracına bindiğinde atladı aldı arkadaş doblo pazaralamadan herhalde fiat müselli
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

ÖncekiSonraki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir