HAYAL KIRIKLIĞI...(roomster)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HAYAL KIRIKLIĞI...(roomster)

İleti isikayhan » 27 Nis 2010, 13:45

xMEGANx yazdı:ya abi bu saatten sonra Skodadan pek bişey beklemeyin octavia son dönemini yaşıyor fabia da son döemini yaşıyor roomsteri bitirdiler artık skoda vW kalitesinde üretilmeyecek yada o kaliteye yakın tutulmayacak. satışları VW ni geçmiş çünkü özellik donanım bakımından da geçmiş VW kısılamaya gidicekti en son okuduğum haberde.. hepimize geçmiş olsun

hangi habermiş o?
satış adedinde geçtiğine emin misin?

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti xMEGANx » 27 Nis 2010, 17:21

isikayhan yazdı:
xMEGANx yazdı:ya abi bu saatten sonra Skodadan pek bişey beklemeyin octavia son dönemini yaşıyor fabia da son döemini yaşıyor roomsteri bitirdiler artık skoda vW kalitesinde üretilmeyecek yada o kaliteye yakın tutulmayacak. satışları VW ni geçmiş çünkü özellik donanım bakımından da geçmiş VW kısılamaya gidicekti en son okuduğum haberde.. hepimize geçmiş olsun

hangi habermiş o?
satış adedinde geçtiğine emin misin?

internetin yalancısıyım abi istatislik olarak donanım ve fiyat olarak Skoda daha uygun olduğu için VW den daha çok tercih ediliyormuş VW nin satışları düşmüş bundan dolayı bundan sonra Skoda nın donanımı düşürülecekmiş. VW nin ki artıcakmışş elinizdekilerin kıymetini bilin yani.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti jamesdean » 27 Nis 2010, 17:34

Skoda VW bünyesinde misyonunu kaybetti. Belirli bir kesime hitap edip o pazardaki pastadan nasiplenmek isterken, her Segmentte Renault,Citroen,FIAT,Peugeot,Ford, hyundai gibi dünya'da başı çeken otomobillere rakip olmasının yanında kendi VWgrup araçlarıyla da rekabete girdi. Bunun yanında yüksek maliyetli olarak üretilip , gruba düşük kar getirdiler.
Skoda Türkiye pazarı için tek bir CEO ( en üst yönetici diyelim ) ile yola devam kararı aldı. Eski sistemde en CEO 8 ülke ile ilgilenirken, Skoda Yunanistan'daki ekonomik krizin de etkisiyle gözünü TR'ye dikti..
Şu anki Skoda başkanının da emekli edilip, yerine şirket/grup misyonunu gerçekleştirmesi muhtemel VW grubu Çin başkanının getirilmesi de sözkonusu olabilir..

Bundan özellikle son dönemde Skodanın üretip piyasaya sürdüğü araçların gerçek fiyatının altında satıldığını çıkarabiliriz.. Bundan sonraki politika ne olacak göreceğiz...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti isikayhan » 27 Nis 2010, 20:30

şu haberden bahsediyorsunuz :D

Der Spiegel: VW'nin Skoda ile başı dertte
http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=12&t=18971
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti xMEGANx » 27 Nis 2010, 20:54

isikayhan yazdı:şu haberden bahsediyorsunuz :D

Der Spiegel: VW'nin Skoda ile başı dertte
http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=12&t=18971

evet =)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti quickcan » 27 Nis 2010, 22:52

abi kullandığınız araba classic... skoda'da donanımlar arasında dünyalar var.. bence birde elegance veya ambiente kullanın..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti xMEGANx » 28 Nis 2010, 06:17

quickcan yazdı:abi kullandığınız araba classic... skoda'da donanımlar arasında dünyalar var.. bence birde elegance veya ambiente kullanın..

çok bişey farkediceğini sanmıyorum can'cım be.. hemen hemen aynıdır yine.. roomster e gereken önemi vermemişler gibi :S :?
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti themarine » 23 Ağu 2010, 13:04

her araç galeride ışıl ışıldır.ama dışarı çıkartıp 2 3yıl kullanınca verdiğin paranın karşılığını görürsün.türk tüketicisi daha çok bilinçlenmeli.araştırmayan okumayan bir toplumuz ne yazıkki.roomstar ve doblo karşılaştırması geçekten talihsizce yapılan bir eleşitiridir ne yazıkki pahalı olan ne yazıkki daha kaliteli oluyor...
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti lifestyle » 18 Nis 2011, 23:40

selam arkadaşlar ben 2 senedir 1.6 tiriptonik konfort roomster kullanıyorum işim oto döşeme ve otel brandaişleri yapıyorum ve aracımı çok seviyorum binmediğim kullanma dığım araç pek kalmadı kesinlikle roomstar ı tavsiye ederim hem işim için hem ailecek piknik gibi etkinliklerde aracın kullanımı bir harika arka koltukları istediğiniz gibi oynayın logo gibi isterseniz tek tek isterseniz kompile sökün size iki odo bir salon bagaj iç malzeme birçok araca göre çok kaliteli hele kedi konnet doblo kıyaslanamaz bile ikinci elleri abartılı değil ben satmayı hiç düşün müyorum çünkü bir araçtan beklentilerinizi emin olun fazlasıyla karşılıyor şimdi k.n filitrede taktım performans süper manuel araç bir daha asla almam
lifestyle
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: halilşen kırım
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda roomster

İleti karakan kan » 25 Nis 2011, 21:47

arkadaşlar ben roomteri aldım çok memnunum canavar gibi yanlız kaporta teneke ön konsolu kötü
karakan kan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: selçuk karagöz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: romstar

İleti karakan kan » 25 Nis 2011, 21:48

ön konsolla oynayabilinirmi
karakan kan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: selçuk karagöz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: romstar

İleti derbeder » 09 Haz 2011, 14:43

Skoda ciddi anlamda vw satışlarına rakip olabilecek duruma geldi. Vw altyapısını kullanıyor olması ve kaliteyi hesaplı sunması bunda etken. Koreli rakipler sürekli çıtayı yükseltip kalite arttırıken (yeni elentrada kapı içlerine kadar deri) malesef vw basın açıklamaları ile kalite düşüreceğini açıklıyor. Vw ve gurubun diğer araçlarının uzak doğuya karşı sadece ama sadece bir kozları vardı ; kaliteli olmak.

Şimdi kaliteden ödün verilince (örn; yeni jetta) ve kalitesizleştireleceği ballandırılarak anlatılan skoda gibi durumlar varken vw bu günlerini gelecekte çok arayacaktır. Neden intihara yönelik çabalıyor onu bende bilmiyorum açıkçası
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti dts_54 » 10 Tem 2011, 20:37

MErhaba..
Herkesin görüsüne saygi duyuyorum..
Roomster i cok basit ve acimasizca yorumlamissin.

ROmmster Avrupanin en cok satan ve en iyi aile otomobili secilmistir. Aslinda anlattiklarin tam tersine cok güzel özellikler..Skoda zaten VW e ait bir arac. Motor sanziman ve mekanik elektrik tüm aksamlar Audidir..
Ben 2008 10 ay 2009 model Roomster 1.6 105 ps konfort modelini aldim ve aracima doyamiyorum. Yanlis anlama belki sana inandirici gelmez ben yurtdisinda yasiyorum Bmw nin m3 modeli toyota supra seat leon cupra gibi araclarim oldu su anda bmw nin 3.30 ci modelini kullaniyorum.Türkiyedeki aracim Roomster ve harika bir sürüs keyfi var yakiti az cekisi cok güclü Bence Romsterin hicbir özellikleri olmayan modelini incelemissin..
Skoda Roomster Türkiye sartlarindaki en mükemme Aile aracidir..
Selamlar :)
dts_54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan Düzkaya
Nereden: Sakarya
Arabanız: Skoda Roomster 1.6 Konfort

İleti dts_54 » 10 Tem 2011, 20:42

Aslinda Skodanin tüm modellerine sonradan yenilikler eklenebiliyor.
Mesela Gündüz sürüs lambalari..
Viraj dönüs lambalari..
Coming Home ( araciniz kitlendiginde size farlarla bir süre isik esligi yada tam tersi)..
Saga sola dönen far ampülleri ( Bunun icin farlar komple degiiyor)..
BU her model icin ayri fiyat iceriyor..
dts_54
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan Düzkaya
Nereden: Sakarya
Arabanız: Skoda Roomster 1.6 Konfort

İleti cemk » 07 Ekm 2011, 10:35

Bu kadar olumsuz olmanız yanlış.Her aracın kendine göre iyi yada kötü yanları vardır.Bu kullanıcının taleplerine göre de değişebilir.Ben yaklaşık 3 senedir 2008 roomster basic modelini kullanıyorum.Ve gayet memnunum.Bence türkiye de aileler için en uygun binek araç.Mukemmel bir komforu var.İyi gözlemlememişsiniz.
Kullanıcı avatarı
cemk
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: CEM KOÇOĞLU
Arabanız: ROOMSTER 2008 1.4

Önceki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir