HAYAL KIRIKLIĞI...(roomster)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

HAYAL KIRIKLIĞI...(roomster)

İleti murat06 » 20 May 2007, 19:54

Eğer romi yazdıklarım gibi olsaydı kesinlikle romi alırdım.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 20 May 2007, 20:48

[quote="guvenxoca"]valla hocam senin tanıdık bu konularda pek tecrübeli değil herhalde, şöyle bir galerileri dolaş istersen bir sor bakalım doblo mu roomi mi diye? bir çoğu roomster ı duymamıştır bile.kısaca roomi elinde patlar.
ya aslında sanırım yanlış bir tartışma içerisindeyiz,ticari araçla binek aracı bir tutmamak lazım,dobloya veya kangoo ya ticari,roomi veya caddy e binek gözüyle bakmak lazım.o yüzden çok kıyaslamamak lazım, bence doğru olmaz. ama açıkca skodanın ticari araçta pazar payı yapması şu an zor görünüyor, hatta roomi yi tutturması bile zor görünüyor.unutmayın roomi bir fabia değil.
[/QUOTE]

Roomi, B-MPV sınıfı bir araç. Caddy bile aynı sınıfta değil. Fabia'ya sığamadığımız için bir Skoda tutkunu olan bana en iyi seçenek bu arabaydı. Geniş bagaj hacmi ve tavan yüksekliği sunan, icabında bisikletimi çok kolayca içine atıp ormana kaçabileceğim bir araba. Hafta sonları da genelde 4 kişi ve bagajda eşyayla sağa sola gidiyoruz. Bunları Fabia Combi ile yapmak mümkün değil.  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti irfant » 20 May 2007, 20:51

[quote="fabiasm"]

fabiam 68 beygir olsa bile bence roomsterden daha güzel

30 milyarı o arabaya vermek bana pek mantıklı gelmiyor doğrusu

2.el tdi passat, belki zorlarsan superb bile bulursun o paraya
[/QUOTE]

25 milyara 1.2 Roomster (hatta 2 ay sonra 70 beygir 2008 modeli gelecek) var. İlla 30 milyar vermek zorunda değil Roomi isteyen. Herkesin diline bir 30 milyar dolanmış gidiyor. Confused
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 20 May 2007, 21:01

Tercihlere zevklere saygı göstermek zorundayız.Sizce en iyi tercih başkasına göre en kötü olabilir.Bencede Roomster sınıfında tercih üstü.Şahsen ikinci elini düşünmeden sıfırını almayı düşünüyorum.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti parsan » 07 Tem 2007, 16:58

kardeş sen bu arabanın benzinli confortlınena bindinmi.arabanın tek kusuru ön kapı camı ile arka kapı camının uyuşmazlığı.yol tutuş mükemmel.
gökyüzünü seyret tavan komple cam.8 aırbag,dıgıtal klima,direksiyona bağlı farlar ve sisler.mp3 çalar,torpido soğutma,cuis kontrol,ve sağlamlık

testinden 5 yıldız.ve şu anda araç sıkıntısı var.Sleepy
parsan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti qw12 » 07 Tem 2007, 21:08

VW ailelere yönelik Caddy Family çıkarmış. İç tasarımı otomobil şeklinde. Döşeme deseni daha değişik. Almanya fiyatı 12000 €dan başlıyor. Türkiye ye gelir mi bilemiyorum.
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 09 Tem 2007, 17:35

[quote="parsan"]kardeş sen bu arabanın benzinli confortlınena bindinmi.arabanın tek kusuru ön kapı camı ile arka kapı camının uyuşmazlığı.yol tutuş mükemmel.
gökyüzünü seyret tavan komple cam.8 aırbag,dıgıtal klima,direksiyona bağlı farlar ve sisler.mp3 çalar,torpido soğutma,cuis kontrol,ve sağlamlık

[/QUOTE]

Fiyatı nedir o aracın? Rekabet için fiyat da önemli, VW Touran da güzel araba ama cep yakıyor. Bomboş, tavanı ve yan tarafları sunta kaplı, arka camları bile açılmayan Caddy'ler 30 milyardan başlıyor LOL

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysturk » 14 Ağu 2007, 15:03

[quote="AV-2006"]Tercihlere zevklere saygı göstermek zorundayız.Sizce en iyi tercih başkasına göre en kötü olabilir.Bencede Roomster sınıfında tercih üstü.Şahsen ikinci elini düşünmeden sıfırını almayı düşünüyorum. [/QUOTE]

Dostum ben roomster 80hp 1.4 dizel comport modelini aldım araç ta yok yok mükemmel ötesi...Gerçekten sınıfında ki hiç bir araçla kıyaslanamaz kalitede işcilik mükemmel 8 airbap cruze kontrol park sensörleri yol bilgisayarı aklınıza ne geliyorsa en iyisi dşünülmüş  ben bu araba için aldıktan sonra dik bir bayırda deneme yaptım ve asla 3 viteste çıkamaz dediğim yerden keçi gibi çıktı dehşet bir teknolojisi var...

Bence tam bir aile arabası ticari asla olamaz ticari için biraz abartı teknoloji var...
alwaysturk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 14 Eyl 2007, 03:19

rominin  donanımlarıyla saydığınız tüm araçların donanımlarını ve sınıflarını karşılaştırın. aynı donanıma sahip kaç araç var .. ben 1 ay önce 1.4 tdı comfort roomster aldım ve verdiğim para sonuna kadar helal olsun.. en azından karizma bir araba ( zewkler ve renkler tartışılmaz) .  yol tutuşu hızlanması  guvenlik  hepsi süper ... aile arabası olarak alına bilecek bir araç . kesinlikle tavsiye ederim.
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 14 Eyl 2007, 11:05

roomi çok farklı bir araç...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti bogazıcıskoda » 14 Eyl 2007, 11:21

[quote="irfant"][quote="parsan"]kardeş sen bu arabanın benzinli confortlınena bindinmi.arabanın tek kusuru ön kapı camı ile arka kapı camının uyuşmazlığı.yol tutuş mükemmel.

[/QUOTE]

Fiyatı nedir o aracın? Rekabet için fiyat da önemli, VW Touran da güzel araba ama cep yakıyor. Bomboş, tavanı ve yan tarafları sunta kaplı, arka camları bile açılmayan Caddy'ler 30 milyardan başlıyor LOL

[/QUOTE]
kardeş bu özellikleri sayılan aracın fiyatı 32,000 ytl..sizleride anlamıyorum roomsterı nasıl dobloyla kıyaslıyıyabiliyosunuz şaşıyorum valla..doblo ile roomster bi kere farklı sını f arablar hadi bunuda geçtim aralarında dağlar kadar işçilik varkı var malzeme kalitesi farkı var..bu arac caddy ile bile kıyaslanmaz çünkü mpv tarzı bi araç roomster..

bu konuyu açan arkaaş öle bi sallamış ki araca,araca binmemiş olsam kullanmmamış olsam inancam yani..5 aydır var bu araç bizde millet görünce hayran gözlerle bakıyor..özelliklerini sayıp fiyatını sölediğim zaman o özelliklere bu araba gerçekten ucuz diyolar.

-8 airbag

-panoramik cam tavan

-abs,esp,asr

-4 cam otomtik

-virajlarda dönen far sistemi

-dijital klima

mp3 çalar

-arka kayan koltuklar

-cruise kontrol

-yol bilgisayarı

-park sensörü

-far yıkama

-lastik basıncı uyarıcı

ımmobılızr

-15 inç alaşım jant

ve daha aklıma gelmeyen bi sürü  özellik..bu araç 1,4 85 hp comfortline modelidir..istendiği zaman  pc ile program yükleyip 101 hp ye çıkabiliyor bu araç..şimdi bunları göz önüne alın sonra yorum yapın..

bogazıcıskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 14 Eyl 2007, 11:27

[quote="bogazıcıskoda"][quote="irfant"][quote="parsan"]kardeş sen bu arabanın benzinli confortlınena bindinmi.arabanın tek kusuru ön kapı camı ile arka kapı camının uyuşmazlığı.yol tutuş mükemmel.

[/QUOTE]

[/QUOTE]
kardeş bu özellikleri sayılan aracın fiyatı 32,000 ytl..sizleride anlamıyorum roomsterı nasıl dobloyla kıyaslıyıyabiliyosunuz şaşıyorum valla..doblo ile roomster bi kere farklı sını f arablar hadi bunuda geçtim aralarında dağlar kadar işçilik varkı var malzeme kalitesi farkı var..bu arac caddy ile bile kıyaslanmaz çünkü mpv tarzı bi araç roomster..

bu konuyu açan arkaaş öle bi sallamış ki araca,araca binmemiş olsam kullanmmamış olsam inancam yani..5 aydır var bu araç bizde millet görünce hayran gözlerle bakıyor..özelliklerini sayıp fiyatını sölediğim zaman o özelliklere bu araba gerçekten ucuz diyolar.

-8 airbag

-panoramik cam tavan

-abs,esp,asr

-4 cam otomtik

-virajlarda dönen far sistemi

-dijital klima

mp3 çalar

-arka kayan koltuklar

-cruise kontrol

-yol bilgisayarı

-park sensörü

-far yıkama

-lastik basıncı uyarıcı

ımmobılızr

-15 inç alaşım jant

ve daha aklıma gelmeyen bi sürü  özellik..bu araç 1,4 85 hp comfortline modelidir..istendiği zaman  pc ile program yükleyip 101 hp ye çıkabiliyor bu araç..şimdi bunları göz önüne alın sonra yorum yapın..

[/QUOTE]

nasıl yani ?? böyle bişey mümkünmü??
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti suppiluliuma » 14 Eyl 2007, 11:35

Bkz. : Ara modül ile ilgili yazışmalarımız (Powersystem, Rapid)
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 14 Eyl 2007, 14:13

Chip ile her şey mümkün...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 14 Eyl 2007, 22:17

tek kelime çok güzel araç bilmeyenler sallamışlar.
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bogazıcıskoda » 15 Eyl 2007, 11:06

evet mümkün 101 hp ye çıkarılması..
bogazıcıskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nadirin » 16 Eyl 2007, 00:07

HAAAAAAASTİİR.
nadirin
Yeni Üye