İKİNCİ ELDE ROOMSTER...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İKİNCİ ELDE ROOMSTER...

İleti eagle » 28 Nis 2008, 14:49

skoda markasını daha iyi bir noktada ve yarattığı roomster ve yeni fabia gibi farklı ve güzel modellerle gerek ikinci eliyle gerekde servis kalitesiyle daha iyi yerlerde görmeyi diliyorum hatanın neresinden dönülürse kardır.

eagle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 28 Nis 2008, 14:52

Arkadaşlar sizde aracı kendiniz satın, bayiden herzaman zarar ediyoruz zaten,direk ilanı verin sahibinden satın , alın nakiti, sonra araç almaya gidin, yıllardır bunu yaparım, ne vw olsun ne opel olsun, hıc bi zaman bayiye takas vermedim aracı vermemde,skoda bayisinin yaptıgı bu yanlıştır, ancak bu zamanla oturucaktır. 
Ben geçenlerde bir arkadaşımla konusuyorum , yeni opel corsa almış, bende dedim  ya fabia yada grande punto alıcam , aman dedi uzak dur, hadi puntoyu gectım ama fabiadan niye uzak duruyum, sordum daha hayatında skodaya binmemiş, yani insanlarda böyle bir kanı var, skoda diyince bi durup düşünüyorlar, bu da zamanla aşılacaktır, ama şu aralar 2.el arac alıcaklar için bu bir avantaj gibi görünüyor, aynı özelliklerde bi vw polo 20 küsür milyarken, fabia 16 mılyar, üstelik hiçte bir farkı yok,skodayı bilen biliyor,
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Medcezir » 28 Nis 2008, 15:06

BAYİSİ YA DA BASKA BİR BAYİİ TAKAS İŞİN İÇİNE GİRDİMİ ARABANIN PİYASASINI ÖLDÜRÜR MAL ALICIYA SATILIR ARKADASLAR UNUTMAYINKİ BAYİİ ALICI DEGİL ARACIDIR 3'E ALDIGINI 5'E SATMASI LAZIMKİ MÜESSESESİ YÜRÜSÜN... ARABANIZ DAHA 2008 MODEL İLANLA SATMANIZ SİZİN İÇİN BİR HAYLİ AVANTAJ OLACAKTIR ( GAZETE İNTERNET V.S )

Medcezir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eagle » 28 Nis 2008, 15:10

bundan öncede bayi takasıyla araç aldım ama ne yalan söylim bu kadar öldürmemişlerdi o aracımın markası farklıydı tabi Smile  internet yoluyla çıktık ilanı gazete ilanınada geçicem teşekkür ederim...
eagle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 28 Nis 2008, 15:17

skodada şans işi bu tur olaylar skodanın ozelliklerini bilmeden olumsuz gozle bakan insanda çok fazla skoda aldıgımızda aaa skodamı aldınız diyenlerde oluyor bu piyasada aslında fiyat dalgalanmasıda var skodayı bilen yerlerde   değerinde fiyatlarda satılırken  bilinmeyen kesimlerde ise satışında sorun yaşanıyor kader kısmet işi değil yani bu durum aslında satış bayilerinin bulundugu kesimi memnun etmesi ikinci el piyasayıda şekillendiriyor
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti real81 » 28 Nis 2008, 15:55

[quote="demir_01"]semA hanım ıyı güzel yazmıssınızda sız bu sıteye uye olun ve herzaman takıp edın bakalım ne yapacaksınız cunku o kadar sıkayet varkı sadece alım satım olayı degıl her yönden ama nedense fırmanıza ufak bı laf soylendımı hemen karsı ataga gecıyosunuz madem boyle sızde bu sartları olusturmayınkı ınsanlarda bole yapmasın [/QUOTE]

öncelikle haklı olduğunuz taraflar vardır mutlaka

ama bizlerde birer tüketiciyiz hepimizi memnun etmek mümkün değil benim amacım burda sadece yanlış bir anlaşılmayı ortadan kaldırmaktı.

ben sadece firmam için bir laf söylendi diye cevap yazmadım sistemin işleyişi hk sadece doğru adım budur bunu belirttim o kadar

siteye üye olmayı düşündüm fakat t.c no istediklerinden dolayı vazgeçtim.

ama siteyi takip edim real.81 kullanıcı adıyla şikayetlerinizi cevaplandırmaya elimden geldiği kadarıyla cevaplandıracağım .

bana tel ve mail adresiylede ulaşabilirsiniz

hayırlı haftalar

SKODA ATİK OTOMOTİV

SEMA HARÇ

212 418 51 00

real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 28 Nis 2008, 16:15

[quote="eagle"]bundan öncede bayi takasıyla araç aldım ama ne yalan söylim bu kadar öldürmemişlerdi o aracımın markası farklıydı tabi Smile  internet yoluyla çıktık ilanı gazete ilanınada geçicicem teşekkür ederim...[/QUOTE]

aradaki yanlış anlaşılma bence tel fiyat alınması o farklı bayideki arkadaş skoda bayisini ardaı diyorsunuz belki bizim 28500 verdiğimiz fiyatı size daha fazla kar yapmak için 23.24000 arası dedi bilemezsiniz. bu şekilde firmaları karalamak çok yanlış bence önce aslı astarı varmı araştırıp ona göre değerlendirmek lazım sonuçta ne olursa olsun hepimiz tüketiciyiz.

yada bunu sadece ben yapıyorum

SKODA ATİK OTOMOTİV

SEMA HARÇ

212 418 51 00

real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 28 Nis 2008, 16:22

[quote="mexus_blk"]skodada şans işi bu tur olaylar skodanın ozelliklerini bilmeden olumsuz gozle bakan insanda çok fazla skoda aldıgımızda aaa skodamı aldınız diyenlerde oluyor bu piyasada aslında fiyat dalgalanmasıda var skodayı bilen yerlerde   değerinde fiyatlarda satılırken  bilinmeyen kesimlerde ise satışında sorun yaşanıyor kader kısmet işi değil yani bu durum aslında satış bayilerinin bulundugu kesimi memnun etmesi ikinci el piyasayıda şekillendiriyor [/QUOTE]

kesinlikle haklısınız insanların ilk tepkileri bu,ben size nasıl bu tür cevaplara nasıl sorularla yaklaştığımı anlatayım işe yarıyor.

MESELA 90 VE SONRASI YILLARA BAKTIĞIMIZDA VW VENTO VARDI BİLENLER BİLİRLER FORD'DA TAUNUS VARDI ŞİMDİ BU ARAÇLARIN 2.EL OLARAK DEĞERİ YOK VE BİLENDE YOK DEMEK İSTEDİĞİM ŞU BİZİM HALA 94 MODEL BİR FAVORİTİMİZ.4500 YTL ALICI BULUYOR SİZE SORUYORUM ŞİMDİ NASIL 2.ELİ KÖTÜ BU ARACIN 2008 SENESİNDE 1994 MODEL ARACI BİLE AYNI MODELLERDE ÜRETİLEN VE ADI DAHİ HATIRLANMAYAN MODELLERDEN İYİ SATIYORSA BU ARACIN 2.EL SATIŞLARI GAYET İYİ DEMEKTİR.

SKODA ATİK OTOMOTİV

SEMA HARÇ

212 418 5100

real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti r32 » 28 Nis 2008, 16:27

Merhaba Sema Hanım, Skoda bayisinden bir yetkili bulmuşken sormadan edemiyeceğim.
2004-2005 Model Skoda Fabia Clasic üstü donanıma sahip bir araç bakıyorum, 70bin km yi geçmemiş olması ve en önemliside kazasız ve bakımlı olmasıdır.  Sizin elinizde bu tür araçlar varmıdır. Görme imkanımız varmıdır.
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 28 Nis 2008, 16:30

Atik Oto olur, And oto olur veya Ata Oto olur, Bunların hepsi ''Müşteriye hizmet ediyoruz'' fix lafıyla sadece ''satış yapalım da ne olursa olsun '' mantığı güden ve sadece ''Satana kadar'' güleryüz gösteren tüzel kişilikler...Ben bir firmadan alacağım aracı incelerken'' Şöyle harika, böyle güzel, yok vw üretimi,yok sağlam '' falan diye anlatırken aracı geri almaya gelince '' zaten iknciel piyasası düşük, anca bu kadar eder, 0 km alınca böyle değer kaybeder'' diyip ucuza mal kapatmaya çalışırlar.Üstte cevap yazan hanım sorulara muhatap olmamak icin ,kullanıcının sesi olan siteye üye olmamak için tc no yu bahane ediyor.Biz de verdik, ne oldu?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti BlueVRS » 28 Nis 2008, 16:33

Bende Atik skoda ikinci el sorumlusu arkadaşın yaptığı açıklamalardan sonra aracı takasa alacak firma yada firmaların artniyetli bir şekilde telefonda aldığından düşük fiyat söylediği kanısındayım..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eagle » 28 Nis 2008, 16:37

bunun adı karalama değil güzel söylüyorsunuz ama skoda markası roomster başta olmak üzere kaliteli ve çok güzel modeller üretiyor yolda bir bakan bidaha bakıyorSmile buraya kadar herşey güzel, ancak diyorumki opel yada fiat yada vw üretseydi şuan bu araçların ikinci elleri aynı bi caddy gibi yada partner, doblo gibi kapış kapış giderdi burada tabiki sizin yapacağınız bir şey yok sadece bir öneri genel yönetimi bağlar onlarda memnunsa sorun yok demektir ama bu güzel modellere dair tek bir reklam tanıtım v.s yok.

Altunizadeye papyon oto pazarına gitti araç aracın modelini özelliklerini anlatmaktan çok insanların skoda önyargısını kırmaya çalıştık. zamanla belli tecrübeler kazanılıp bu sistemin oturacağından yanayım belki fiatın kurduğu otoeksper gibi yada opelin g2 si gibi ikinci ele de yatırım yapılır.

SKODA İKİNCİ EL DE ZAYIF BİR ARAÇ NE DERSENİZ DEYİN MİLLET BOŞUNA ÖNCELİKLE TOFAŞ/FİAT - OPEL V.S TERCİH ETMİYOR SIFIRI İLE İKİNCİ ELİ ARASINDA UÇURUM YOK SATTIMI GİDİYOR BU ZAMANA KADAR İKİNCİ EL GELİŞMEDİYSE HALA ÖNYARGI VARSA DEMEKKİ BİŞEYLER VAR...  alırım kullanırım ne işim var satmam diyenler için ideal bir araba ama ticaret yapanlar için sonuncu tercih.
eagle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 28 Nis 2008, 16:48

Ata oto diye bir yer var; 2005 fabia classic 14000 km deki vuruksuz, çiziksiz arabaya 12500 veriyor, ayıp bee.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti r32 » 28 Nis 2008, 17:01

hocam ben daha yüksek vereyim, arac kimin,
yahu ben yana döne temiz fabia arıyorum,
r32
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 28 Nis 2008, 17:11

[quote="espirtlotus"]Merhaba Sema Hanım, Skoda bayisinden bir yetkili bulmuşken sormadan edemiyeceğim.
2004-2005 Model Skoda Fabia Clasic üstü donanıma sahip bir araç bakıyorum, 70bin km yi geçmemiş olması ve en önemliside kazasız ve bakımlı olmasıdır.  Sizin elinizde bu tür araçlar varmıdır. Görme imkanımız varmıdır.
[/QUOTE]

MERHABA DÖNEM DÖNEM ELİMİZE ARADIĞINIZ KRİTERLERDE ARAÇLARA ELİMİZE GELİYOR ATİK OLARAK MÜMKÜN OLDUĞUNCA TEMİZ AZ KM Lİ ARAÇLAR ALMAYA ÇALIŞIYORUZ BİLMENİZİ İSTERİM.

ELİMDE ŞU AN 2003 MODEL 1.4 68 HP COMFORT 27500 KM DE GRANİT GRİ ÇALİK JANTLI BİR ARACIM VAR 2 HAVA YASTIĞI VE KLİMALI 15.500 YTL BU ARACI ALABİLMEKTESİNİZ.

ARACIMIZ İÇİN 12.800 KREDİ 60 AYA KADAR KULLANABİLİRSİNİZ.

BİLGİLERİNİZE

SKODA ATİK OTOMOTİV

SEMA HARÇ

212 418 51 00

real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 28 Nis 2008, 17:18

[quote="hetepe"]Atik Oto olur, And oto olur veya Ata Oto olur, Bunların hepsi ''Müşteriye hizmet ediyoruz'' fix lafıyla sadece ''satış yapalım da ne olursa olsun '' mantığı güden ve sadece ''Satana kadar'' güleryüz gösteren tüzel kişilikler...Ben bir firmadan alacağım aracı incelerken'' Şöyle harika, böyle güzel, yok vw üretimi,yok sağlam '' falan diye anlatırken aracı geri almaya gelince '' zaten iknciel piyasası düşük, anca bu kadar eder, 0 km alınca böyle değer kaybeder'' diyip ucuza mal kapatmaya çalışırlar.Üstte cevap yazan hanım sorulara muhatap olmamak icin ,kullanıcının sesi olan siteye üye olmamak için tc no yu bahane ediyor.Biz de verdik, ne oldu?[/QUOTE]

merhaba elbetteki o sizin kişisel tercihiniz ben karışamam benim için önemli olan müşterime rica edip onun nick ile siteye girip sorularınızı cevaplamamdır.

ve taktir edersiniz bu siteye üye olmaktan daha zor bir işlem ben sizin olaylara ön yargıyla yaklaştığınızı ve asla memnun olabilicek biri olmadığınızı düşünüyorum

sadece bilmeniz gereken önemli bir konu benim tanıdığım bir çok  marka kendi araçlarını sadece konsinye olarak alıyor nakit para ödeyerek araç dahi almıyorlar.

iyi çalışmalar

SKODA ATİK OTOMOTİV

SEMA HARÇ

212 418 51 00

real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 28 Nis 2008, 17:18

[quote="hetepe"]Atik Oto olur, And oto olur veya Ata Oto olur, Bunların hepsi ''Müşteriye hizmet ediyoruz'' fix lafıyla sadece ''satış yapalım da ne olursa olsun '' mantığı güden ve sadece ''Satana kadar'' güleryüz gösteren tüzel kişilikler...Ben bir firmadan alacağım aracı incelerken'' Şöyle harika, böyle güzel, yok vw üretimi,yok sağlam '' falan diye anlatırken aracı geri almaya gelince '' zaten iknciel piyasası düşük, anca bu kadar eder, 0 km alınca böyle değer kaybeder'' diyip ucuza mal kapatmaya çalışırlar.Üstte cevap yazan hanım sorulara muhatap olmamak icin ,kullanıcının sesi olan siteye üye olmamak için tc no yu bahane ediyor.Biz de verdik, ne oldu?[/QUOTE]

merhaba

elbetteki o sizin kişisel tercihiniz ben karışamam benim için önemli olan müşterime rica edip onun nick ile siteye girip sorularınızı cevaplamamdır.

ve taktir edersiniz bu siteye üye olmaktan daha zor bir işlem ben sizin olaylara ön yargıyla yaklaştığınızı ve asla memnun olabilicek biri olmadığınızı düşünüyorum

sadece bilmeniz gereken önemli bir konu benim tanıdığım bir çok  marka kendi araçlarını sadece konsinye olarak alıyor nakit para ödeyerek araç dahi almıyorlar.

iyi çalışmalar

SKODA ATİK OTOMOTİV

SEMA HARÇ

212 418 51 00

real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 28 Nis 2008, 18:02

Benim üstte anlattığım önyargı değil, yaşadıklarımdır.Yani gerçektir.1990 dan beri 16 adet araç değiştirdim .Memnun olmam diye de bir konu yok.herşey yolundaysa neden memnun olmayayım .Malım yok pahasına giderse tabii ki memnun olmam.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

ÖncekiSonraki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir