İKİNCİ ELDE ROOMSTER...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İKİNCİ ELDE ROOMSTER...

İleti sılver_exelance » 11 May 2008, 00:28

[quote="mygokhan"] [quote="sılver_exelance"][quote="mygokhan"] [quote="sılver_exelance"]romiye 21000 çok para hocammmmm[/QUOTE]

Ben katılmıyorum maalesef..Roomiye bir binin kullanın sonra tekrar düşünün Wink Roomi kadar geniş , Dizaynı farklı, ve yüksek model araç olupta bu fiyata satılan başka bir araç gösterirmisin?
[/QUOTE] kardeş ben alırken 2,eli düşündüğüm için kişisel fikrim yanlış anlama bana göre çok demem lazımdı...Smile[/QUOTE]

Yok estağfirullah Smile 2. elde tabi iş kötü oluyor..Sadece bu aracı bilen kişiler alıyor benim gibi Tongue

[/QUOTE] tabiki uzun süreli binmek için ideal Thumbs%20Up

sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 13 May 2008, 13:45

[quote="espirtlotus"]Anladım teşekkürler, evet sahibinden satmam benim için çok daha karlı olucaktır. Şuanda beklemedeyiz, eğer aracım satılırsa, yine sizin bayinizi ziyaret ederek yeni araclara bakabilirim. Teşekkürler [/QUOTE]

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM GÖRÜŞMEK ÜZERE
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 13 May 2008, 13:50

İNANMASANIZDA ÖYLE ARKADAŞLAR EN AZINDAN BİR BOMBAYLA GEZMİYORSUNUZ BANA GÖRE :)

SEMA HARÇ

SKODA ATİK OTOMOTİV

212 418 51 00

s:harc@atikskoda.com
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 13 May 2008, 13:52

[quote="mygokhan"] [quote="sılver_exelance"]romiye 21000 çok para hocammmmm[/QUOTE]

Ben katılmıyorum maalesef..Roomiye bir binin kullanın sonra tekrar düşünün Wink Roomi kadar geniş , Dizaynı farklı, ve yüksek model araç olupta bu fiyata satılan başka bir araç gösterirmisin?
[/QUOTE]

BENCEDE HAKLISIN BENDE ROOMSTER  2.EL 2008 9.000 KM BEYAZ 1.2 VARDI 20.500 SATTIM GELDİĞİ GÜN.

SEMA HARÇ

SKODA ATİK OTOMOTİV

real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 13 May 2008, 14:35

[quote="sılver_exelance"]romiye 21000 çok para hocammmmm[/QUOTE]

hiç çok değil
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysturk » 16 May 2008, 18:38

[quote="sılver_exelance"][quote="BaTeRRiiSStt"]Benzinli romster ın tüplü araçlardan az yaktığına katılmıyorum.[/QUOTE] bendeThumbs%20Up[/QUOTE]

Benzinli yazdığımı hatırlamıyorum zaten... Kastım dizel için geçerliydi... 150 ytl ye 1200-1300 Km gitmek bir arabadan daha ne istenirki...
alwaysturk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 17 May 2008, 00:59

[quote="real81"][quote="mygokhan"] [quote="sılver_exelance"]romiye 21000 çok para hocammmmm[/QUOTE]

[/QUOTE]

BENCEDE HAKLISIN BENDE ROOMSTER  2.EL 2008 9.000 KM BEYAZ 1.2 VARDI 20.500 SATTIM GELDİĞİ GÜN.

SEMA HARÇ

SKODA ATİK OTOMOTİV

[/QUOTE]

Benimde gözüm vardı o beyaz daLOL Ama kısmet mavişe oldu :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti kopukucurtmaxxx » 05 Haz 2008, 14:29

arkadaslar benim roomster 1.4 tdı 80bg style model aracım var sehir içi kullanımda 200binliranın altına daha hiç düşüremedim 250bin lira yaktıgı zamanlar bile oldu  1 depo son zam lardan önce 160ytl ye doluyor   150ytl ye 1200 km yol yapan arkadasım 80-90km hızla dümdüz yoldamı yaptınız 1200km yi yada benim aracta büyük bir yakıt problemi var

2nci el olayında da sunu söyleyebilirim aracı sıfır aldınız bayiden cıkardınız geri götürün 5milyar fiyat kafadan düşer 2008 model arabada ama bahsedilen 23-24 milyar gercekten cok komik rakam orda cok büyük bir yanlış olmalı heralde bayi 1.4dizel rominin kapak jantlı cam tavansız en alt versiyonu için o fiyatı verdiler sanırım
kopukucurtmaxxx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti volkang61 » 07 Eyl 2008, 18:49

[quote="eagle"]

ARKADAŞLAR BENİM ROOMSTER'I BİLİYOSUNUZ 2.EL DE GÖRDÜMKİ SIKINTILI BİR ARAÇ HENÜZ YENİ BİR MODEL OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR ANCAK ÖYLE BİR OLAY VARKİ ÇOK SİNİR BOZUCU... HEM MİTSUBİSHİ HEMDE FİAT YETKİLİ BAYİLERİNDEN TAKASA GİRMEK ÜZERE ARACIMI VERİP FARKLI BİR MODEL ALACAKTIM, ADAMLAR BENİM YANIMDA SKODA BAYİLERİNİ ARADI İKİNCİ ELDE BENİM ROOMSTERA FİYAT ALMAK İÇİN AMA BİZİM SKODA BAYİLERİMİZİN VERDİĞİ İKİNCİ EL FİYATI NE BİLİYOMUSUNUZ 2008 ROOMSTER 1.4 TDI COMFORT + PANAROMİK CAM ARACI BİLİYOSUNUZ ZATEN 23.000 - 24.000 YTL ARASI DEDİLER İNANMADIM ADAM TELİ BANA VERDİ HAKKATEN BU KADAR İNSAFSIZCA ÖLDÜRÜYORLAR FİYATI

ŞİMDİ SKODA ALIRMIYIM YADA SKODA MARKASINA GÜVENİRMİYİM KESİNLİKLE HAYIR İKİNCİ ELDE VE MÜŞTERİYE FARKLI BAYİYE FARKLI KONUŞMALARINDAN ÖTÜRÜ ARTIK BİR SKODA DÜŞMANIYIM VE SKODA MÜŞTERİ HİZMETLERİNEDE BU ŞİKAYETİMİ İLETİCEM SEN 38.000 YTL DEN SATTIĞIN ARACIN İKİNCİ EL FİYATINI BUKADAR ÖLDÜRÜRSEN BU PİYASADA TUTUNAMAZSIN Bİ DAHA SKODAMI TÖVBE BOŞUNA DEMEMİŞLER BİLDİĞİN ARAÇTAN ŞAŞMIYCAKSIN....

YAZIK BUKADAR GÜZEL ARAÇLARA BU SATIŞ STRATEJİSİ YAKIŞMIYOR BU MODELLER BAŞKA BİR MARKAYA AİT OLSAYDI EMİNİM ŞİMDİYE KADAR ALIR BAŞINI GİDERDİ... DEMEKKİ ALACAZ ARACI ÖLENE KADAR KULLANACAZ SKODANIN STRATEJİSİ BU... Clap 
[/QUOTE]
ne yazık ki aynen öyle... bu skdoları alırken ww diye alırsın satarken skoda diye satarsın. şu uzakdoğu arabaları varya ssyong mudur nedir yemin ederim onlar bile skodalardan çok daha fazla prim yaptı. ayrıca servisler dediğimiz zaman ikinci elde tam bir kan emici bunlar. hani böyle uyanık galericiler olurya aynen onlar gibi hatta daha beter. O YÜZDEN BİR DAHA SKODA Mİ ???? TÖVBEEEEEE
volkang61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 07 Eyl 2008, 19:09

volkan arkadaşım ner kadar güzel izah etmişşin; alırken vw diye alıyosun satarken skoda....LOLHug

sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 07 Eyl 2008, 22:33

skodanın mercedesten iyi olduğunu iddia eden arkadaşlar bu 2. el roomster olayına yorumunuz nedir :)))))
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 08 Eyl 2008, 00:58

[quote="real81"]MERHABA

AHMET BEY'İN YANİ MÜŞTERİMİN NİCK'LE YAZIYORUM ÜYE OLMADIĞIM İÇİ

öncelikle yazdıklarınızı üzülerek okudum 7 senedir skoda atik otomotiv'de görev yapan son 3 yıldırda 2.el departmanının başındayım

arkadaşımın yazdığı eğer yanlış değerlendirmiyorsam farklı farklı bayilere gittiği ve bu bayide görev yapan arkadaşların skoda yetkili satıcılarını aradığı,bunlardan birinin bayimizi olduğunu ve 23.24.000 ytl aralığında fiyat verildiğini okudum şimdi bunun için 2 sebep olabilir.

1.farklı bayideki arkadaş fiyat verirken kar marjını yüksek tutmuş olabilir ( beyağı bir yüksek)

2.araç bilgileri yanlış anlaşılmış olabilir.

şimdi hepiniz skodacısınız ve otomotiv bilgisine sahipsiniz 2.el araçlarda rakamlar sizin o günkü şartlar altında aldığınız rakamlara göre değil o anki piyasa şartları,aracın 0 km bedeli ve aracın espertiz durumuna göre fiyatı belirlenmektedir.

2008 roomster tdı comfort'a gelince benim nakit olarak 28.500 ytl görmek şartıyla değerlendirebileceğim bir araca 23.24.000 ytl verilmesi imkansız aracınız şu an binici satış rakamları 31.000 ytl kadar yükselmektedir.

sizden ricamız lütfen markaların 2.el departmanının yetkilileri ile görüşüp araçlarınıza daha sağlıklı rakamlar bulmanızdır.

bu konu ile alakalı üzgün olduğumu belirtir,tüm skoda kullanıcılarına son olarak elinizdeki araç diğer markalar ve aynı kategorideki araçlarlarla kıyaslandığında Skoda modellerinin hem bedelleri daha yüksek hemde satışı daha kısa sürede gerçekleştiğini hatırlatırım

hepiniz iyi çalışmalar dilerim .

SKODA ATİK OTOMOTİV

SEMA HARÇ

212 418 51 00

[/QUOTE]sema hanım aslında bu siteye olmamakla da ayıp ediyorsunuz gibi. bir  skoda görevlisi olarak en azından bu sitedeki kullanıcıların ne gibi dertleri olduğunu daha yakından görmeniz açısından üye olmanız zarurettir diyorum.neden bu skodanın reklamı tanıtımı olmuyor.En dandik araçların bile olurken,peçete ve tuvalet kağıdını bile o kadar çok reklamı ve tanıtımı olurken bu kadar kalite olan bir markanın reklamı olmaması ne kadar acı veric bir hadise değilmi?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti SEAHAWK » 08 Eyl 2008, 01:55

Yahu çok da abartılı değil; bir iki üniversitenin bahar şenliğine sponsor olsa, orta yere 2-3 tane de test aracını model olarak koysa, isteyenler arada gidip onları incelese, bilgi alsa, tanıtımın kralı yapılmış olur.

Gerçi bu tanıtım SEAT için daha etkin olacaktır; gençlere daha çok hitap eden bir araç. Ama Skoda da Süperb götürmesin, Fabia ve Yeni Fabia götürse yeter... Hadi bir de Octavia...
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 08 Eyl 2008, 02:01

[quote="SEAHAWK"]Yahu çok da abartılı değil; bir iki üniversitenin bahar şenliğine sponsor olsa, orta yere 2-3 tane de test aracını model olarak koysa, isteyenler arada gidip onları incelese, bilgi alsa, tanıtımın kralı yapılmış olur.

Gerçi bu tanıtım SEAT için daha etkin olacaktır; gençlere daha çok hitap eden bir araç. Ama Skoda da Süperb götürmesin, Fabia ve Yeni Fabia götürse yeter... Hadi bir de Octavia...
[/QUOTE]

Keşke götürse tabi...Ama şu anki halde bile servisler yetmiyor bu kadar piyasadaki araçlara..

Belkide stretejiler gereği belli satış rakamlarını hedefliyorlar.Haliyle servisin kaldırabileceği bir satış potansiyelini düşünüyor olabilirler..Hem zaten vw groupta satışı belli bir sayıda tutmayı hedefliyor olabilir..Skoda reklam yaparsa vw i çok zorlar diye tahmin etmiyorum.Kaldı ki vw ni skoda karşısında satış açısından zorlatmazlar..

onlarda bizim gibi düşünüyorlar elbette..Vardır bildikleri..Birileri satışları istediği gibi sınırlıyor olabilir..Eee satışta belli bir adet  sınır olacaksa , ne gerek var reklama değilmi?Smile

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti SEAHAWK » 08 Eyl 2008, 02:07

Haklısınız. Hatta VW'yi zorlamak değil, darmadağın eder Türkiye koşullarında.

VW oldukça pahalı. Skoda-Seat ise daha iyi bir fayda-maliyet oranına sahip. Biz de Cordoba'yı kaşını gözünü sevdiğimizden tercih etmedik. Muazzam donanım, ekonomik tüketim, uygun fiyat.Smile

C sınıfı araçlara paramız yetiyor olsaydı, Jetta yerine de Octavia tercih ederdik herhalde.Smile
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti real81 » 01 Kas 2008, 15:15

[quote="volkang61"] [quote="eagle"]

ARKADAŞLAR BENİM ROOMSTER'I BİLİYOSUNUZ 2.EL DE GÖRDÜMKİ SIKINTILI BİR ARAÇ HENÜZ YENİ BİR MODEL OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR ANCAK ÖYLE BİR OLAY VARKİ ÇOK SİNİR BOZUCU... HEM MİTSUBİSHİ HEMDE FİAT YETKİLİ BAYİLERİNDEN TAKASA GİRMEK ÜZERE ARACIMI VERİP FARKLI BİR MODEL ALACAKTIM, ADAMLAR BENİM YANIMDA SKODA BAYİLERİNİ ARADI İKİNCİ ELDE BENİM ROOMSTERA FİYAT ALMAK İÇİN AMA BİZİM SKODA BAYİLERİMİZİN VERDİĞİ İKİNCİ EL FİYATI NE BİLİYOMUSUNUZ 2008 ROOMSTER 1.4 TDI COMFORT + PANAROMİK CAM ARACI BİLİYOSUNUZ ZATEN 23.000 - 24.000 YTL ARASI DEDİLER İNANMADIM ADAM TELİ BANA VERDİ HAKKATEN BU KADAR İNSAFSIZCA ÖLDÜRÜYORLAR FİYATI

ŞİMDİ SKODA ALIRMIYIM YADA SKODA MARKASINA GÜVENİRMİYİM KESİNLİKLE HAYIR İKİNCİ ELDE VE MÜŞTERİYE FARKLI BAYİYE FARKLI KONUŞMALARINDAN ÖTÜRÜ ARTIK BİR SKODA DÜŞMANIYIM VE SKODA MÜŞTERİ HİZMETLERİNEDE BU ŞİKAYETİMİ İLETİCEM SEN 38.000 YTL DEN SATTIĞIN ARACIN İKİNCİ EL FİYATINI BUKADAR ÖLDÜRÜRSEN BU PİYASADA TUTUNAMAZSIN Bİ DAHA SKODAMI TÖVBE BOŞUNA DEMEMİŞLER BİLDİĞİN ARAÇTAN ŞAŞMIYCAKSIN....

YAZIK BUKADAR GÜZEL ARAÇLARA BU SATIŞ STRATEJİSİ YAKIŞMIYOR BU MODELLER BAŞKA BİR MARKAYA AİT OLSAYDI EMİNİM ŞİMDİYE KADAR ALIR BAŞINI GİDERDİ... DEMEKKİ ALACAZ ARACI ÖLENE KADAR KULLANACAZ SKODANIN STRATEJİSİ BU... Clap 
[/QUOTE]
ne yazık ki aynen öyle... bu skdoları alırken ww diye alırsın satarken skoda diye satarsın. şu uzakdoğu arabaları varya ssyong mudur nedir yemin ederim onlar bile skodalardan çok daha fazla prim yaptı. ayrıca servisler dediğimiz zaman ikinci elde tam bir kan emici bunlar. hani böyle uyanık galericiler olurya aynen onlar gibi hatta daha beter. O YÜZDEN BİR DAHA SKODA Mİ ???? TÖVBEEEEEE
[/QUOTE]

merhaba

yine böyle bir ön yargıyla yazılan bir mesaja uzun bir cevabım olmuştu ama bu kez okadar uzun tutmayacağım

size basit bir soru gittiğiniz bayi hangi skoda bayisini aradı ve tel.verdiği fiyatı sizde duydunuz merak ettim.

şu an skoda bayileri araç almak için takla atarken ve sizin aracınız şu an piyasalardaki kaosa rağmen 28500 29.000 arası satılıyorsa ya size skoda bayisi diye aracı bilmeyen bir galerici ile konuşturdular yada sizin skoda marka bir aracınız yok.

benim başıma gelen bir hadise

bir müşterim octavıa 1.6 elegance var a.5 kasa 2008 ev alıcak arabayı satması gerekli bulunduğu yerde ismi lazım değil bir esnafa götürüyor satmak için diyorlarki 20.000 ytl

aracın sıfırıda ozamanlar 39.000 ytl cç ivarında ful olduğu için neyseki

müşterim çıktı yanıma geldi söyledi ve ilk dediğim olurmu hiç öyle şey yanlış fiyat vermişler ver bakayım numarayı ben arayayım dedim ve aradım araç bilgilerini söyledim banada aynı rakamı verdi şaşırdım

siz dedim ne iş yapıyorsunuz sahibiyim peki siz bu aracın ne kadar olduğunu biliyormusunuz

29000 ytl gazetede ilanı var evet doğru ama bu araç en boşu bu araç fulll 39000 ytl nasıl bu fiyatı verebilirsiniz dediğimde hiçbirşey söyleyemedi

şu an skoda geldiğinde fiyatı benden alıyor ve benden fazla skodacı

ne nasıl ne şekilde araştırmak lazım

sema harç

skoda atik plaza

212 418 51 00

real81
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir