Yeni roomsterımın fotoğraf ve izlenimleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni roomsterımın fotoğraf ve izlenimleri

İleti irfant » 20 May 2008, 11:10

[quote="önder"]arkadas dıyor kı bagaj ıcerdn gorunuyor*arka koltuk one arkaya kayıyor öndedır o yuzden. [/QUOTE]

Çözümü çok kolay, bu parçayı skoda bayiinden alıyorsun, cırt cırtlı. Sorun kalkıyor...

Roomi'de arka koltuklar hareketli olduğu için koltuklar ile pandizot arasındaki açıklığı örten bir aksesuara ihtiyaç var. Cırt cırtlı bu ara kumaş koltuk sırtına birleştirilerek aralığın örtülmesini sağlıyor. Ürün kodu: DMK770005

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti BlueVRS » 20 May 2008, 11:46

Hayırlı olsun arkadaşım,güle güle kullan,bir tek şey merak ediyorum bende scenic vardı daha evvel arka koltuklar aynen 3 parçaydı ve yolda giderken arkada oturan yoksa ses yapıyordu sallanarak tıkır tıkır,birde deri döşemeydi gacır gucur sürtünme sesi vardı roomi de de varmı bu olumsuzluk.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 20 May 2008, 11:50

[quote="98Pickup"]Hayırlı olsun arkadaşım,güle güle kullan,bir tek şey merak ediyorum bende scenic vardı daha evvel arka koltuklar aynen 3 parçaydı ve yolda giderken arkada oturan yoksa ses yapıyordu sallanarak tıkır tıkır,birde deri döşemeydi gacır gucur sürtünme sesi vardı roomi de de varmı bu olumsuzluk.[/QUOTE]

Roomi'de deri koltuk olmadığı için sanmam, en azından benim takada gıcırtı yok, hiç bir koltukta...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 20 May 2008, 13:14

O bagaj örtüsünü servise sordum ..bulamadılar..Parça kodunu söyleyeyimde bari bulsunllar şimdi :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti irfant » 20 May 2008, 14:50

[quote="mygokhan"]O bagaj örtüsünü servise sordum ..bulamadılar..Parça kodunu söyleyeyimde bari bulsunllar şimdi :) [/QUOTE]

Servislerin bile bulamadığı kodlar bende, ETKA kurulu PC'mde  LOL

Türkiye'deki servislerin hali ortada...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 20 May 2008, 15:21

arkadaşlar bir roomi sever olarak, kafama takılan olumsuz bir izlenim, bence roominin arka koltukları işlevsel ama arkasının genişliğini engelliyor gibime geldi, yanılıyor muyum?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti irfant » 20 May 2008, 15:47

[quote="lazianke"]arkadaşlar bir roomi sever olarak, kafama takılan olumsuz bir izlenim, bence roominin arka koltukları işlevsel ama arkasının genişliğini engelliyor gibime geldi, yanılıyor muyum?[/QUOTE]

Nihayetinde B platformu bir araç... Sınıf standartlarında Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 20 May 2008, 19:25

[quote="lazianke"]arkadaşlar bir roomi sever olarak, kafama takılan olumsuz bir izlenim, bence roominin arka koltukları işlevsel ama arkasının genişliğini engelliyor gibime geldi, yanılıyor muyum?[/QUOTE]

Nasıl engelliyor anlamadım..Arka koltuklar gayet geniş ve ferah...Confused
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti yilmaM » 21 May 2008, 23:21

hayırlı uğurlu olsun allah kaza vermesin iyi günlerde kullan.Kulak asma ellerin lafına kulak asma severek ve sevgiyle biinnn
yilmaM
CLASSIC
CLASSIC

İleti hiko » 27 Nis 2010, 11:28

irfant yazdı:
98Pickup yazdı:Hayırlı olsun arkadaşım,güle güle kullan,bir tek şey merak ediyorum bende scenic vardı daha evvel arka koltuklar aynen 3 parçaydı ve yolda giderken arkada oturan yoksa ses yapıyordu sallanarak tıkır tıkır,birde deri döşemeydi gacır gucur sürtünme sesi vardı roomi de de varmı bu olumsuzluk.

Roomi'de deri koltuk olmadığı için sanmam, en azından benim takada gıcırtı yok, hiç bir koltukta...

Sayın, "İrfant"]

ben de de şu anda 1.4 85 BG benzinli baz model Roomster var,.9 aydır kullanıyorum.
Ancak Roomsteri almadan önce hep sizin sattığınız Scenic ve c max tipi arabalara baktım. 2005 model arabalar 25-26.000TL civarında idi. alımı, satımı ve lastiği, bakımı derken aldığım sıfır araba fiyatına yaklaşıyordu.(29,500 TL ye aldım temmuz 2009) o nedenle hiç araştırma yapmadan (araştırma ve inceleme için zaman ve araba da yoktu ÖTV den dolayı) ROMMSTER aldım.
Yokuşta biraz bayılma dışında ve dönüşlerdeki görüş darlığı dışında fazla bir şikayetim yok.
fakat hep aklımda kalan acaba scenic mi? alsaydım olmuştur.
sizden ricam ikisini de kullanan birisi olarak bu konuda yorumunuz ve kıyaslama yapmanızı rica edeceğim.
Merakımı gidermiş olurum.
teşekkür edrim.
hiko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hikmet Demirtaş
Nereden: Ankara
Arabanız: 1.4 16 V 85 BG ROMMSTER

İleti hiko » 27 Nis 2010, 14:04

hiko yazdı:
irfant yazdı:
98Pickup yazdı:Hayırlı olsun arkadaşım,güle güle kullan,bir tek şey merak ediyorum bende scenic vardı daha evvel arka koltuklar aynen 3 parçaydı ve yolda giderken arkada oturan yoksa ses yapıyordu sallanarak tıkır tıkır,birde deri döşemeydi gacır gucur sürtünme sesi vardı roomi de de varmı bu olumsuzluk.

Sayın, "98Pickup"]

ben de de şu anda 1.4 85 BG benzinli baz model Roomster var,.9 aydır kullanıyorum.
Ancak Roomsteri almadan önce hep sizin sattığınız Scenic ve c max tipi arabalara baktım. 2005 model arabalar 25-26.000TL civarında idi. alımı, satımı ve lastiği, bakımı derken aldığım sıfır araba fiyatına yaklaşıyordu.(29,500 TL ye aldım temmuz 2009) o nedenle hiç araştırma yapmadan (araştırma ve inceleme için zaman ve araba da yoktu ÖTV den dolayı) ROMMSTER aldım.
Yokuşta biraz bayılma dışında ve dönüşlerdeki görüş darlığı dışında fazla bir şikayetim yok.
fakat hep aklımda kalan acaba scenic mi? alsaydım olmuştur.
sizden ricam ikisini de kullanan birisi olarak bu konuda yorumunuz ve kıyaslama yapmanızı rica edeceğim.
Merakımı gidermiş olurum.
teşekkür edrim.
hiko
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hikmet Demirtaş
Nereden: Ankara
Arabanız: 1.4 16 V 85 BG ROMMSTER

İleti BIZDIK » 29 Nis 2010, 10:04

Aracımı alalı 2 yıl oldu.
Aranızdan bir süre ayrı kaldım.
Çok memnunum bazı eksiklikleri tabiki var.

Aracımı kullandığım yollar dağ yolları bu yolda ortalama yakıt tüketimi 5 litrede kalıyor.

Düz yolda 4,5 litrede ve daha az oluyor.

Zorlu kış şartlarında test ettim.Memnun kaldım.

Motoru tdi farkını belli ediyor ses olarak çekiş olarak .Sonuçta 80 beygir ama hakkıına veriyor..

Ama 110 beygir motor daha yakışır bu araca.

Aracın önünde az da olsa görüş sorunu var.Tasarımdan kaynaklı.

Köy-Kasaba-Şehir arasında günde ortala 150 km zorlu yolarda 2 yıldır tık demedi. Sağlamlığı kalitesi ortada ..
İyiki almışım diyorum.

50000km oldu.İlk servis harici servise girmedim.Bakımı kendim yapıyorum..

Deli gibi yükümüzü taşıyor.Çilemizi çekiyor.

Diğer araçları kötülemeden aracımızı övelim.

Koltuklar boşta iken ses yapmıyor oldukça sağlam mekzanizması var.

Konuyla ilgili sorunlarınız olursa cevaplamaya çalışacağım.
BIZDIK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nehuse » 25 May 2010, 15:36

Bakım masrafları nasıl bu aracın bir de tüp falan uğraşmak istemiyorum dizel bakımları daha masraflı diyorlar doğrumu acaba.
nehuse
CLASSIC
CLASSIC

İleti xMEGANx » 25 May 2010, 19:38

Hayırlı olsun abicim.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti aytaçsadık » 27 May 2010, 22:29

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız... Hocam çıktığından beri hayalimdi seneye bende alıyorum yazdıklarınız kararımı dahada sabitledi ama param dizele yetmeyebilir.Benzinlileri nasıl acaba ?
aytaçsadık
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BURAK MYSTERİO » 28 May 2010, 10:33

hayırlı olsun abim allah (c.c) herkese nasip etsin

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti adrenallin83 » 29 Kas 2010, 10:33

Roomster TDI 3 silindirli bir dizel araç BU 3 silindirden dolayı araçtaki ses olayı nasıl. Aşırı derecede motor ses çıkartıyormu. Kullanma şansı bulamadım fakat bir kaç yerden ve siteden okuduklarıma göre motor sesi yüksek diyorlar. TDI kullanıcısı olarak motor sesi nasıldır. Ortalama 90-100 KM hızla geceleyin sürüş yaptığımda rahatsız edecek seviyede sorunları varmı.

Birde bu TDI motorların bakımı nasıl. Kaç bin km ağır bakımı yağ bakımı vs. var. Ve en son yaptırdığınızda bakım fiyatları nasıldı? İkinci el bir roomster TDI 1.4 aldığımda kak bin km aldığımda uygundur. MESALA 90000 BİN KM ROOMSTER DİZEL alınırmı.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
adrenallin83
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mustafa YAZICI

İleti BIZDIK » 16 Arl 2010, 22:17

motor sesi aşırı değil..

aracım 75km oldu 2 yılda ..

ilk bakım hariç bakımını hep kendim yaptım..orjinal filitre alarak...

çok woswos görüyorum sesi benimkinden kat kat fazla..

2 ,5 yıldır kullanıyorum... memnunum..

en çok arkada oturan iki arkadaş var...

3 aydır biniyorlar yol boyunca hep uyuyorlar ...rahatlığı konusunda bilgi verebildim sanırım..
tavsiye ederimm

km fazla takılma kullanıcının nasıl kullandığı önemli hala gözüm gibi bakarımmm.

başka sorunuz olursa fırsat bulursam cevaplayacağım..
BIZDIK
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir