Skoda, Türkiye ye özel roomster üretecek!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda, Türkiye ye özel roomster üretecek!

İleti loveskoda » 30 May 2008, 00:33


Volkswagen bünyesindeki Skoda, Roomster modelini Türkiye ye özel üreterek, vergi mevzuatına göre binek otomobil yerine hafif ticari araç sayılmasını sağlayacak..Skoda Yüce Auto Yönetim Kurulu Üyesi Emir Berduk Marşan, sıradışı tasarımıyla binek otomobil ve hafif ticari araç arasında bir görünüme sahip olan Roomster’in Türkiye’ye pazarında B segmenti bir MPV olarak yer aldığını belirterek, "Roomster, Türkiye’deki vergi mevzuatına göre binek otomobil olarak kabul ediliyor ve buna göre vergilendiriliyor. Rakiplerimize karşı bize dezavantaj sağlayan bu durum artık değişecek" dedi.


Yeni Superb’in Avusturya’daki uluslararası lansmanında görüştüğümüz Emir Berduk Marşan, Skoda’nın merkeziyle uzun süredir Roomster konusunda görüştüklerine işaret ederek, "Roomster 5 koltuklu olması nedeniyle hafif ticari araç sınıfına girmiyor. Skoda fabrikasından Türkiye’de mevzuta uygun bir üretim yapılmasını talep ettik. Araçta yapılacak Türkiye’ye özel değişikliklerle bundan sonra Roomster, hafif ticariye dönüşecek" diye konuştu.


Geçen yıl Skoda Yüce Auto olarak 5 bin 465 adetlik satış gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Marşan, şunları söyledi: "Satışlarımızın bin 66 adetini Roomster oluşturdu. Bu yıl içerisinde Roomster’in hafif ticari araç kabul edilmesiyle satışlarımızın 2-3 kat artmasını bekliyoruz. Türkiye’deki birçok rakibimizin hafif ticarideki gücünden binek otomobillerde de yararlandığını görüyoruz. Roomster’in hafif ticari araç olarak satışlarının katlanması Skoda Yüce Auto’nun binek modellerindeki rekabet gücünü de arttıracaktır."


 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 05 Şub 2007, 16:42

İleti lazianke » 30 May 2008, 01:48

peki o zaman biz binek olarak alamayacak mıyız, hepsi ticari(kamyonet sınıfı gibi) olarak mı işlenecek.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 289
Kayıt: 01 Tem 2006, 07:29
Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti loveskoda » 30 May 2008, 02:37

Aslında Türkiye ye özel bu uygulama hiç de iyi olmayacak. Çünkü Ticari sınıfı için aracın daha fazla ağırlık çekmesi gerektiğinden SKODA, süspansiyonu sertleştirip güçlendirecek. bu da orjinal ayarlardan farklı olacağından yol tutuşu ve konforu olumsuz etkileyecek.

 

Mesela arka süspansiyon sertleştirilse, virajlarda arkadan kayma problemi ortaya çıkacak vs. vs.
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 05 Şub 2007, 16:42

İleti lazianke » 30 May 2008, 10:48

[quote="loveskoda"]Aslında Türkiye ye özel bu uygulama hiç de iyi olmayacak. Çünkü Ticari sınıfı için aracın daha fazla ağırlık çekmesi gerektiğinden SKODA, süspansiyonu sertleştirip güçlendirecek. bu da orjinal ayarlardan farklı olacağından yol tutuşu ve konforu olumsuz etkileyecek.

 

Mesela arka süspansiyon sertleştirilse, virajlarda arkadan kayma problemi ortaya çıkacak vs. vs.
[/QUOTE]
eskileri kıymete binecek desenize...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE
 
İleti: 289
Kayıt: 01 Tem 2006, 07:29
Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti 2007RS » 30 May 2008, 12:15

Markamız adına güzel haber almayanlar bir süre ertelesin..Fiyat düşecek sanırım.


Bu arada! almış olanların günahı neydi..

 
2007RS
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 0
Kayıt: 05 Arl 2007, 11:09


RoomsterKimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir