roomster

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

roomster

İleti alone » 26 Haz 2008, 02:37

roomster yada octavia tour almayı düşünüyorum.roomster syle 1.4 benzinli önerirmisiniz.tour naısl bir arabadır.iç donanımı nasıl ben göremedim.fikirleriniz bekliyorum.

alone
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 26 Haz 2008, 04:00

Ben sizin yerinizde olsam roomster tercih ederdim.Octavia Tour A4 kasa yani eski kasa oluyor.1.6 MPI 102 BG motoru var eğer hızla işim olmaz diyosanız yeterli gelir size.Sağlam dayanıklı bir araçtır.Yakıt sarfiyatı FSI motorlara göre birazcık daha yüksek.Aracın bildiğim kadarıyla çok önemli kronik bir sorunuda yok.Aslında bu konu hakkında Octavia A4 kullanan üyelerimiz daha fazla yardımcı olabilirler.Roomster ise yeni bir araç EuroNCAP testinden 5 yıldız alan bir araç.1.4 motor 85 BG gücü var ve iç hacmi çoookk geniş.Tam bir aile arabası diyebilirim.Skodanın yeni yüzünü yansıtan bir araç.Performans konusunda çok iyi olduğu söylenemez çünkü ağır bir araç en nihayetinde o bir MPV :) Fakat tatminkar bir performansı var.Yakıt konusundada şikayet duymadım çok fazla.Zaten 1.4 motor ne kadar çok yakabilirki.Roomster konusundada ayrıntılı bilgiyi yine roomster kullanan arkadaşlar verecektir.Saygılar...
crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 26 Haz 2008, 11:12

Roomster'ın sunduğu güç yeterli ise daha yeni dizayn bir araç olması bakımından roomster derim,ama tarz olarak çok farklı araçlar benim tarzım octavia fakat tour modeli çok baz bir araç.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 26 Haz 2008, 13:56

arkadasım benim a4kasa octaviam var eger dedigin style roomster doanımlıo birşeyse onu öneririm çünkü yeni yüz herzaman iyidir.biraz byle ticarı kullanırım falan diyosan roomster.amaa octavinın bagajınında roomsterden kalır yani yokbu tourların fazla bir özelligi yok ondan dolayıözellikli bir roomster daha iyi olur ama onlara 30 bin ytl verene kadar a5 kasa elegance 2.el octavia alabiliriniz benim önerim a5kasa 2.el elegance ctavia olur
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti SEAHAWK » 26 Haz 2008, 14:23

Octavia Tour gerçekten de insanın aklını çelecek güzellikte bir araç. İç mekanı da genişve oldukça konforlu. Bir çok düşük dereceli ihtiyaca yönelik donanımdan da arındırılmış. Fiyatı da çok uygun bu sayede.

Gerçekten de almak isteyeceğim bir araç. Hatta bir ara onu bile düşündük; ama bizim hedefimiz o paraya bir dizel satın almak olduğundan kendimizi Fabia'ya odakladık. (gerçi o da olmadı, Fabia yerine kuzeni Cordoba'yı aldık. 80'lik Fabia yokmuş ellerinde)

Roomster ise üzerinde iyice düşünülüp alınması gereken bir araç. Gerçekten sıradışı bir tasarımı var. Üstün nitelikleri herkes tarafından biliniyor zaten. İç hacim genişliği, değişkenliği, çok amaçlı oluşu vb. en üstün özellikleri. Dikkat etmeniz gereken noktalar fiyat, tasarım ve sizin ihtiyaçlarınızla olan alakası olmalıdır.

102'lik motora gelince; Octavia Tour'un ağırlığı 1205 kg. 102'lik motorun bu kasayla çok zorlanacağını sanmam. Kaldı ki A5 kasa Tour'dan 50 kg daha ağır. A5 sahibi arkadaşlar bile araçlarının yeterli performansa sahip olduğunu belirtmişti kaç kere. Sanırım Tour daha da rahat hareket edecektir 102'lik motoru ile.
SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 26 Haz 2008, 15:43

Roomster geniş ve konforlu araçtır.Zaten A4 octavianın arka kısmına sahiptir..Ve 80 BG lik motoru sizi tatmin edecektir..

Şahsen yeni teknolojili roomster iyi tercih olacaktır..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti elegance » 26 Haz 2008, 15:44

eger roomster en fuullerindense roomster yoks octavia tabiki yani ama dediggim gibi 2.el roomster yada octavia düşünürseniz daha iyi olur gökhan arkadasımız arabasını 7000 kmde aldı roomsteri

elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 26 Haz 2008, 15:54

[quote="elegance"]

eger roomster en fuullerindense roomster yoks octavia tabiki yani ama dediggim gibi 2.el roomster yada octavia düşünürseniz daha iyi olur gökhan arkadasımız arabasını 7000 kmde aldı roomsteri

[/QUOTE]

2. el roomsterler şu an çok uygun..2. el düşünün derim bende.. Ayrıca 3500 km de aldım Big%20smile
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alone » 29 Haz 2008, 15:53

evet sonunda room
i sytle için anlaşma yaptım 1 ay sonra alacağım yaşasın.
alone
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 29 Haz 2008, 20:30

Model ile tip tercih ve ihtiyaç meselesi ama yeni bir araba alacaksanız artık 8V 102 bg 1.6 MPI motorlu almayın...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti mygokhan » 29 Haz 2008, 21:13

[quote="alone"]evet sonunda room
i sytle için anlaşma yaptım 1 ay sonra alacağım yaşasın.

[/QUOTE]

Hayırlı olsuun :)
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SEAHAWK » 30 Haz 2008, 00:06

[quote="irfant"]Model ile tip tercih ve ihtiyaç meselesi ama yeni bir araba alacaksanız artık 8V 102 bg 1.6 MPI motorlu almayın...

[/QUOTE]

İlk başlarda ben de benzer düşüncelere sahiptim. Ancak bu "EFSANE"leşmiş motorun elde ettiği bu başarıyı, bu güvenilirliği gördükten sonra fikrimi değiştirdim. Bu motorun şanssızlığı şu ki; genelde benzer (1.6 Atmosferik) motorların kullanıldığı diğer araçlara göre biraz daha ağır araçlarda kullanılıyor. Autoshow testlerine göre 100 km'de fazladan 0.3 litre de fazla yakıyor bu arada. Ama bu motorun sırf BUGÜN bile kullanıldığı araçları düşünüyorum da; (Octavia A4, Octavia A5, Leon, Altea, Altea XL, Toledo, Golf, Golf Plus, Passat, Jetta, New Beetle ve daha belki hatırlayamadıklarım...) sanırım güvenilirliğiyle en rahat kullanılacak motorlardan biri. Üstelik bunlar, sadece şu an kullanılan 102'lik versiyonu kullananlar. Bir de bu motordan çok da farklı veriler sunmayan 100'lük versiyon var. O zaman işin içine Bora falan da giriyor. 

Maliyeti de bu "birikim" ve ortak kullanımının da etkisiyle olsa gerek, oldukça uygun. Bir Octavia kalitesine ulaşmak için en uygun yol örneğin. VW'nin diğer motorlarına göre en az baş ağrıtma ihtimali olan motor. Hem kullananların dediğine göre sesi de çok güzelmiş.Smile

Bunlar 102'liği mantıklı kılan bazı özellikler. Elbette tüketim ve performans konusunda eksikliği var. Ancak gene de o noktada muhtemel alıcının düşüneceği ince ayrıntılar bence.Smile

Ha bu arada; VW motorlarından Roomster, Fabia ve Cordoba'da kullanılan 105'lik 16V motoru ise çözemedim bir türlü. Neden diğer araçlarda kullanılmıyor, neyin nesidir, ne eksisi vardır anlamadım. Teknik verilerine göre oldukça iyi bir motor. (düşük devirli sayılabilir. Hem de bol torklu) 102 güzel dedik ama, FSI ve TSI'ye kıyasla tabii. Şayet 16V 105 hp kullanılacak olursa daha bir tercih edilir motor olacaktır. En azından benim açımdan.Big%20smile

==============================================================

Alone,

Yeni aracınızın hayırlı olmasını dilerim. Umarım hep mutlu günler görürsünüz aracınızla.Smile

SEAHAWK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 30 Haz 2008, 00:50

[quote="SEAHAWK"][quote="irfant"]Model ile tip tercih ve ihtiyaç meselesi ama yeni bir araba alacaksanız artık 8V 102 bg 1.6 MPI motorlu almayın...

[/QUOTE]

İlk başlarda ben de benzer düşüncelere sahiptim. Ancak bu "EFSANE"leşmiş motorun elde ettiği bu başarıyı, bu güvenilirliği gördükten sonra fikrimi değiştirdim. Bu motorun şanssızlığı şu ki; genelde benzer (1.6 Atmosferik) motorların kullanıldığı diğer araçlara göre biraz daha ağır araçlarda kullanılıyor. Autoshow testlerine göre 100 km'de fazladan 0.3 litre de fazla yakıyor bu arada. Ama bu motorun sırf BUGÜN bile kullanıldığı araçları düşünüyorum da; (Octavia A4, Octavia A5, Leon, Altea, Altea XL, Toledo, Golf, Golf Plus, Passat, Jetta, New Beetle ve daha belki hatırlayamadıklarım...) sanırım güvenilirliğiyle en rahat kullanılacak motorlardan biri. Üstelik bunlar, sadece şu an kullanılan 102'lik versiyonu kullananlar. Bir de bu motordan çok da farklı veriler sunmayan 100'lük versiyon var. O zaman işin içine Bora falan da giriyor. 

Maliyeti de bu "birikim" ve ortak kullanımının da etkisiyle olsa gerek, oldukça uygun. Bir Octavia kalitesine ulaşmak için en uygun yol örneğin. VW'nin diğer motorlarına göre en az baş ağrıtma ihtimali olan motor. Hem kullananların dediğine göre sesi de çok güzelmiş.Smile

Bunlar 102'liği mantıklı kılan bazı özellikler. Elbette tüketim ve performans konusunda eksikliği var. Ancak gene de o noktada muhtemel alıcının düşüneceği ince ayrıntılar bence.Smile

Ha bu arada; VW motorlarından Roomster, Fabia ve Cordoba'da kullanılan 105'lik 16V motoru ise çözemedim bir türlü. Neden diğer araçlarda kullanılmıyor, neyin nesidir, ne eksisi vardır anlamadım. Teknik verilerine göre oldukça iyi bir motor. (düşük devirli sayılabilir. Hem de bol torklu) 102 güzel dedik ama, FSI ve TSI'ye kıyasla tabii. Şayet 16V 105 hp kullanılacak olursa daha bir tercih edilir motor olacaktır. En azından benim açımdan.Big%20smile

==============================================================

Alone,

Yeni aracınızın hayırlı olmasını dilerim. Umarım hep mutlu günler görürsünüz aracınızla.Smile

[/QUOTE] bende mesela a4 octime 4-5 yıl daha binip aynı motorlu a5 kasa düşünüyorum çünkü bence cok iyi ve lpgye cok iyi uyum saglayan motor bugun ortalama 15 ykr yakan lpg ile kac tane araba varki ben öyle yakıyorum
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti alone » 11 Tem 2008, 01:36

romimi aldım syle modeli ve polar mavisi çok güzel memnun kaldım.herkese tavsiya ediyorum
alone
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 11 Tem 2008, 12:12

[quote="alone"]romimi aldım syle modeli ve polar mavisi çok güzel memnun kaldım.herkese tavsiya ediyorum [/QUOTE]

ee resimleri bekliyoruz ,..Hayırlı olsun,kazasız belasız kullan..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 11 Tem 2008, 12:13

29 Haziran da 1 ay sonra alacağım demişsin,erken oldu ??

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 11 Tem 2008, 12:20

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler.
Nerde resimler?WinkWink
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti real81 » 23 Tem 2008, 22:16

[quote="alone"]romimi aldım syle modeli ve polar mavisi çok güzel memnun kaldım.herkese tavsiya ediyorum [/QUOTE]

hayırlı olsun
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Roomster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir