octaviama kavuştum ama sorunlarım var yardım gerek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octaviama kavuştum ama sorunlarım var yardım gerek

İleti desert » 10 Ağu 2008, 03:14

bazı sorularım var arkadaşlar.ben hatırlayanlar varsa octavia nın classic olanını aldım A5 kasa.Mp3 çalara cd koyuyorum error yazıyor 10 tane falan cd doldurdum bilgisayarımda sadece birini çalıyor.diğerlerini çalmıyor.cd doldururken hatamı yapıyorum nasıl cd doldurayım.geçenlerde aldığımın ikinci günü 1. viteste anayola girerken çok ufak bir patinaj yaptı araç asr devreye girdi manual düğmeden kapamaya çalıştım olmadı,kenara çekip stop edip tekrar çalıştırdım düzeldi.bu gün giderken gazda idi araba (bu arada araba lpg li aynı zamanda)bir iki tekleme yaptı.ben fabrika çıkışı alarm var zannediyordum yokmuş,çünkü el kitabında yazılan yerde araç alarm açma düğmesi bulamadım.ama aracı ilk çalıştırırken bir araç resmi çıkıyor üstündede kilit var çalışıncada kayboluyor bu ne?resimleri yakında çekip paylaşacağım.şimdilik çok güzel arabaya aşık oluyorum.bu konulardada yardım alabilsem.bayi ve servise ne sorsam bilmiyoruz diyorlar.yol bilgisayarı var dediler o da yokmuş araba gelince yok dediler.arkadaşlar yadım ,yorum ve cevaplarınızı bekliyorum lütfen....Embarrassed

desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti desert » 10 Ağu 2008, 03:17

bu arada cd doldururken parçalar mp3 formatında .ve cd ye direk atıyorum herhangi bir program kullanmıyorum.windows media playeri kullandım onunlada olmadı 2 cd hariç.birde çaldığı cd yide geç çalıyor bayağı bekletiyor çok yavaş cd çalar.
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 10 Ağu 2008, 03:21

ben biliyorum a5 kasanı :))))))))) sana yorum yok ne resim koydun ne bişi nazar olmasın düsüncesindemisin nesin allah güle güle kullanmak nasıp etsin
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti desert » 10 Ağu 2008, 03:27

sağol resim sonra koyacağım şuan biraz meşgulum.nazar edilecek kadar bir araba değil.üzerindeki kargo yazısını bile camından silemedim resim nasıl çekeyim.ilk fırsatta resim gelecek .diğer konularda yardım bekliyorum arkadaşlar.
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 10 Ağu 2008, 11:07

Desert; bunu demeyi bek sevmem ama ben  o kadar dedim classic alma diye. LPG sonradan takılır ama octi classic, ambiante olmaz sonradan pişman olursun  diye .

Gerçekten octinin klasiğini alacağıma hiç octiye binmem daha iyi. Octi classic o kadar boş bir araç ki hiçbirşey yok arabada, doğan görünümlü şahin gibi birşey.
OCTİ CLASSIC
ABS+MBA(MEKANİK FREN
YARDIMCISI)+MSR+ASR, YARI OTOMATİK KLİMA (CLIMATIC), ARKADA ÜÇ NOKTADAN
BAĞLI EMNİYET KEMERLERİ (ÜÇ YOLCU İÇİN), SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA
YASTIKLARI (GÜVENLİK SİSTEMLİ VE ÇOCUK GÜVENLİK KİLİTLİ),
IMMOBILIZER-VIN KODLU ETİKET, KAZA SIRASINDA KİLİTLERİN OTOMATİK
AÇILMASINI SAĞLAYAN VE FLAŞÖRLERİ DEVREYE SOKAN GÜVENLİK SİSTEMİ,
YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI ELEKTRO-MEKANİK TAKVİYELİ DİREKSİYON, AERO
SİLECEKLER, AYDINLATMALI TORPİDO GÖZÜ, RADYO-KASET ÇALAR, UZAKTAN
KUMANDALI MERKEZİ KİLİTLEME, ELEKTRİKLİ VE ISITMALI DIŞ DİKİZ AYNALARI,
YÜKSEKLİK AYARLIİ SÜRÜCÜ KOLTUĞU, ORTA KONSOLDA BARDAK GÖZLERİ, PARK
BİLET TUTUCUSU, DIŞ DİKİZ AYNALARINA ENTEGRE YAN SİNYAL LAMBALARI,
6.0JX15" ÇELİK JANTLAR +195/65 R15 LASTİKLER, ÜÇÜNCÜ FREN LAMBASI

Sorularına gelince.
1-Maalesef daha önceki açtığın başlıkta donanım listesi vermiştim listeye yeniden baktım gerçekten yol bilgisayarı yok. Listede olmadığı için ve sana şifaen var denildiği için pek birşey yapabileceğini sanmıyorum. Bu skoda bayilerinin klasik çakallığı.
2-Benim arabadada asr var ama asr olmasına rağmen araba bazen kısa süreli pati çekiyor. Sanırım asr nin devreye girmesi için teker biraz pati çekmeliki asr devreye girip patiyi önlesin bu olay normal sanırım.
3-Donanım listesinde alarmda yok. Zaten arabanı kitlediğinde sol ön kapıda yanıp sönen bir led varsa alarmın var demektir.
4-Mp3 cdlerinin birini bile çalıyorsa demekki mp3 player var.Wink O zaman benim aklıma iki ihtimal geliyor. Birinicisi cd'lerin kalitesizliği, ikincisi bazen bilgisayarda yüksek hızlarda yazılan cd'leri bilgisayar dışında mp3 çalarlı dvd vs ler çalamıyor. Sana tavsiyem kaliteli bir cd'ye düşük hızda yazdır.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti desert » 10 Ağu 2008, 12:40

ayhani çok sağol bilgiler için .mecburen classic aldım.baba izin vermedi yoksa bende böyle olacağını biliyordum.hatta dod firmasında 25.000 km de elegant vardı orjinal ve garantili ayrıca 32.000 ytl ye .ama babayı kıramadım.gerçekten o zaman da bunu açıklamış ve donanım listesini vermiştin bayiden bile senden aldığım bilginin yarısını alamadım.sana sonsuz teşekkürler. yazdıklarım dan bazı yerleri yalnış anlamışsın galiba çünkü asr devreye girdi aracı stop etmeden de devreden çıkmadı ve bu küçücük bir patinajda oldu.ben neden patinaj devam etmediği halde devreden çıkmadığını soruyordum.100 m gittim anayolda yinede asr devreden çıkmadı zaten devreye girmesini gerektirecek bir hususta yoktu aslında. dediğin led lambası olduğu için zaten ben alarm var zannettim ama bu alarm nasıl çalışıyor klavuzda aktif yapmak için bir düğmeden bahsediyordu bu düğme emniyet kemerinin oralarda olmalı ama ben bulamadım . cd konusunda haklısın cd ler çok kaliteli ama en yüksek hızda yazdırıyorum.bu bilgi için de ayrıca teşekkürler kardeşim .çok sağol.
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 10 Ağu 2008, 13:48

Asr düğmesi hep yanık olmalı zaten bildiğim kadarıyla. Asr zaten gerekli olduğunda patinajı önler onun dışında sürekli devrede olmasının bir zararı yok abs gibi yani. Abs nasıl frene çok sert basınca devreye giriyorsa asr de pati anında devreye giriyor devrede olmasının bir zararı yok. Mesela arabaya zevkine pati çektirmek istiyorsan o zaman asryi kapatırsın. En azından ben böyle biliyorum. Yanıp sönen led varsa alarm devrededir zaten. Ama octinin alarmı vara yoğa çalmaz. Yani arabaya dokunduğunda falan çalmıyor. Araba kapalıyken kaputu veya bagajı açmaya çalıştığında çalıyor. Birde seninkinde varmı bilmiyorum ama alarmın aynı zamanda iç gözlem sensörü var. iç gözlem sensörünün olduğunu şöyle anlarsın, arabaya bin kapıları kapat anahtarlıktaki kumanda düğmesi ile kapıları kitle sonra ellerini kollarını salla alarm çalmaya başlarsa iç gözlem sensörün var demektir.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tutku88 » 10 Ağu 2008, 19:54

[quote="ayhani"]Asr düğmesi hep yanık olmalı zaten bildiğim kadarıyla. Asr zaten gerekli olduğunda patinajı önler onun dışında sürekli devrede olmasının bir zararı yok abs gibi yani. Abs nasıl frene çok sert basınca devreye giriyorsa asr de pati anında devreye giriyor devrede olmasının bir zararı yok. Mesela arabaya zevkine pati çektirmek istiyorsan o zaman asryi kapatırsın. En azından ben böyle biliyorum. Yanıp sönen led varsa alarm devrededir zaten. Ama octinin alarmı vara yoğa çalmaz. Yani arabaya dokunduğunda falan çalmıyor. Araba kapalıyken kaputu veya bagajı açmaya çalıştığında çalıyor. Birde seninkinde varmı bilmiyorum ama alarmın aynı zamanda iç gözlem sensörü var. iç gözlem sensörünün olduğunu şöyle anlarsın, arabaya bin kapıları kapat anahtarlıktaki kumanda düğmesi ile kapıları kitle sonra ellerini kollarını salla alarm çalmaya başlarsa iç gözlem sensörün var demektir.
[/QUOTE]ASR DÜĞMESİ HEP YANIK OLMALI DERKEN NEYİ KASTETTİNİZ.BENİM ARACIMDA CD ÇALARIN ALTINDAKİ DÜĞMEDE SARI IŞIK YANMIO BU DURUMDA ASR AKTİF HALDE OLUYOR.EĞER DÜĞMEYE BASTIĞINDA 2 SANİYE SONRA ASR DEVREDEN ÇIKIYOR VE ARAÇ 2 VİTESİ RAHATLIKLA PATİNAJLA BİTİREBİLİOR.SİZ ASR DÜĞMESİNİ HEP YANIK DURUMDA BIRAKIRSANIZ ASR DEVREDIŞINDA OLUR.AYRICA SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ ASR ÖZELLİĞİNİN  AKTİF OLMASININ ZARARI YOKTUR AKSNE SİZİN LEHİNİZE İYİ BİŞEYDİR..AYRICA ASR ÖZELLİĞİ SADECE PATİNAJI ÖNLEMEZ ARACI FAZLA ZORLADIĞINIZDA ÖNDEN KAYMALARDA  DEVREYE GİREREK ÖN TEKERLEKLERE GİDEN GÜCÜ AZALTIR VE ARACI RAHATÇA YOLA SOKMANIZI SAĞLAR
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Nereden: İzmir
Arabanız: fiat palio 1.4

İleti AhmetH » 10 Ağu 2008, 20:00

anahtar  ateşleme konumuma  gelince  motor  çalışmazken  göstergede  çıkan   otomobil resmi  üzerindeki  tamir  anahtarı    "motor arıza uyarı ışıdır"  "check engine light"

çalışınca  kaybolması  lazım..  kaybolmaz  ise  bir arıza  tespit  edilmiş  ve  kayda  geçmiştir.

Vag-com  aleti ile arıza  iyice  tespit edilip  hafızadan silinebilir.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti FWD » 10 Ağu 2008, 20:35

Valla ben arabanın donanımını bilmem ama aşık olacağının garantisini veririm. Kazasız belasız iyi günlerde kullanırsın inşallah. Wink
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 11 Ağu 2008, 13:12

Amibiente'da alarm olmayabilir,kullanım klavuzu tüm versiyonları kapsar,mp3 formatı haricinde müzik çalmadığı gibi media player ile yazdırmadan evvel parçaları player'ı a taşıma şekline göre bile değişiyor çalıp çalmayacağı,birkaç değişik şekilde deneme yapınca doğru çözümü bulursun bu arada birkaç cd çöp olabilir yada mp3 player çok seçici olmayan bir arkadaşına verirsin o kullanır,ben yazdırıyorum çalmazsa ortağa veriyorum onun arabada çalışıyor..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti crash » 11 Ağu 2008, 15:39

Şarkıları program kullanmadan direkt cdye atıyosan çalmaz.Nero tarzı bi program kullanman şart.Bende aynı sorunu yaşamıştım.

crash
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 11 Ağu 2008, 19:10

[quote="tutku88"] [quote="ayhani"]Asr düğmesi hep yanık olmalı zaten bildiğim kadarıyla. Asr zaten gerekli olduğunda patinajı önler onun dışında sürekli devrede olmasının bir zararı yok abs gibi yani. Abs nasıl frene çok sert basınca devreye giriyorsa asr de pati anında devreye giriyor devrede olmasının bir zararı yok. Mesela arabaya zevkine pati çektirmek istiyorsan o zaman asryi kapatırsın. En azından ben böyle biliyorum. Yanıp sönen led varsa alarm devrededir zaten. Ama octinin alarmı vara yoğa çalmaz. Yani arabaya dokunduğunda falan çalmıyor. Araba kapalıyken kaputu veya bagajı açmaya çalıştığında çalıyor. Birde seninkinde varmı bilmiyorum ama alarmın aynı zamanda iç gözlem sensörü var. iç gözlem sensörünün olduğunu şöyle anlarsın, arabaya bin kapıları kapat anahtarlıktaki kumanda düğmesi ile kapıları kitle sonra ellerini kollarını salla alarm çalmaya başlarsa iç gözlem sensörün var demektir.
[/QUOTE]ASR DÜĞMESİ HEP YANIK OLMALI DERKEN NEYİ KASTETTİNİZ.BENİM ARACIMDA CD ÇALARIN ALTINDAKİ DÜĞMEDE SARI IŞIK YANMIO BU DURUMDA ASR AKTİF HALDE OLUYOR.EĞER DÜĞMEYE BASTIĞINDA 2 SANİYE SONRA ASR DEVREDEN ÇIKIYOR VE ARAÇ 2 VİTESİ RAHATLIKLA PATİNAJLA BİTİREBİLİOR.SİZ ASR DÜĞMESİNİ HEP YANIK DURUMDA BIRAKIRSANIZ ASR DEVREDIŞINDA OLUR.AYRICA SİZİNDE DEDİĞİNİZ GİBİ ASR ÖZELLİĞİNİN  AKTİF OLMASININ ZARARI YOKTUR AKSNE SİZİN LEHİNİZE İYİ BİŞEYDİR..AYRICA ASR ÖZELLİĞİ SADECE PATİNAJI ÖNLEMEZ ARACI FAZLA ZORLADIĞINIZDA ÖNDEN KAYMALARDA  DEVREYE GİREREK ÖN TEKERLEKLERE GİDEN GÜCÜ AZALTIR VE ARACI RAHATÇA YOLA SOKMANIZI SAĞLAR
[/QUOTE]

Hocam benim fazla  bilgim yoktu mantık yürüttüm sadece. Aydınlattığınız için teşekkürler.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tutku88 » 12 Ağu 2008, 16:33

Estağfurullah hocam forumda bilgilerimizi paylaşıoruz.Hepimiz birikiimlerimizi anlatıoruz.
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Nereden: İzmir
Arabanız: fiat palio 1.4

İleti desert » 13 Ağu 2008, 20:58

arkadaşlar sağolun ilgi ve alakanıza teşekkürler.
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti desert » 14 Ağu 2008, 14:33

cd için program kullandım neroyu mp3 cd oluşturma özelliğinden yazdırdım ama yine olmadı benim bilgisayarda dvd özelliğide var yani combo acaba dvd olarakmı yazıyor da benmi farkına varmıyorum.
desert
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir