octavia 1.6mpi yag

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia 1.6mpi yag

İleti elegance » 01 Eyl 2008, 20:56

arkadaşlar bugün yagını degiştirdim 6.000 km önce kartel gece delinmişti bizde arkadasın tanıdıgı diye dükkanı actırdık arabayı koyduk yarın gel al dedilerdi işte o zman aldık arabayı bugün yagı degiştirdik ya huylandıgım kadarda varmış yag resmen camur gibi olmuş serefsizler arabanın basında durmadık diye cıkma yag koymuşlar hemde 5lt ya alan arabaya 2.5 lt yag komuşlar bugun bütün filtreleri yagı ıvırı zıvırı degiştirtiim bakalım castrol magnatec nasıl cıkacak

elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti kadir_ » 01 Eyl 2008, 22:22

[quote="elegance"]arkadaşlar bugün yagını degiştirdim 6.000 km önce kartel gece delinmişti bizde arkadasın tanıdıgı diye dükkanı actırdık arabayı koyduk yarın gel al dedilerdi işte o zman aldık arabayı bugün yagı degiştirdik ya huylandıgım kadarda varmış yag resmen camur gibi olmuş serefsizler arabanın basında durmadık diye cıkma yag koymuşlar hemde 5lt ya alan arabaya 2.5 lt yag komuşlar bugun bütün filtreleri yagı ıvırı zıvırı degiştirtiim bakalım castrol magnatec nasıl cıkacak [/QUOTE]

2,5 lt yağ varsa ışık yanması lazım normalde sorun mu var acaba bu arada kaça aldın yağı 5 Lt yağın hepsini almaz 4200-4300 gr alıyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Eyl 2008, 22:26

ya ısık falan yanmadı sadece ısıgı söndürecek kadar bişi koymuşda olabilirler ma cok az yag aktı arabadan 4lt bi aldım onu bosalttılar sonra birde küçük bi bidon actıar1 ltlik onuda tam aldı acaba motor farkındanmı öleki yinede o yaga iyi direnmiş araba camur gibi yag idi resmen .birde polen filtresine oto parfümü sıktık klimayı acınca koku veriyor acaba bi sakınca olurmu
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 01 Eyl 2008, 22:34

[quote="elegance"]ya ısık falan yanmadı sadece ısıgı söndürecek kadar bişi koymuşda olabilirler ma cok az yag aktı arabadan 4lt bi aldım onu bosalttılar sonra birde küçük bi bidon actıar1 ltlik onuda tam aldı acaba motor farkındanmı öleki yinede o yaga iyi direnmiş araba camur gibi yag idi resmen .birde polen filtresine oto parfümü sıktık klimayı acınca koku veriyor acaba bi sakınca olurmu[/QUOTE]

Sorun olmazda o kadar yağ fazla bana göre bende öyle yapıyorum 1lt nin en fazla yarısını boşaltıyorum.Ama 2,5 lt yağda kesin yanması lazım eminmisin o kadar az olduğuna hiç mi bakmadın yağa?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Eyl 2008, 22:39

abi önceleri hiç bakmadım sonra bi baktım yag ubuguna dokunup dokunmadıgı bile belli degil evdede 15w40 yag vardı onu koyayımmı diywe hemen konuyu actım konmuyomuş bugün de degiştirdim yag ve filtreleri birde abi bugün terttütde kaldım benzin filtresimni degiştiriyimmi diye malum arba benczinde cok az gidiyo sonra lpg olayı ondan onu degiştirtmedim bi sorun olurmu
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 01 Eyl 2008, 23:20

[quote="elegance"]abi önceleri hiç bakmadım sonra bi baktım yag ubuguna dokunup dokunmadıgı bile belli degil evdede 15w40 yag vardı onu koyayımmı diywe hemen konuyu actım konmuyomuş bugün de degiştirdim yag ve filtreleri birde abi bugün terttütde kaldım benzin filtresimni degiştiriyimmi diye malum arba benczinde cok az gidiyo sonra lpg olayı ondan onu degiştirtmedim bi sorun olurmu[/QUOTE]

Benzin pek kullanmıyor araç lpg de gerek yok ama benzini depoda fazla tutma derim çeyrek depo olarak tut sürekli 6 ay gibi süreden sonra benzin yavaş yavaş özelliği yitiriyormuş ona dikkat et

Bu arada  5 lt yağa kaç para verdin?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Eyl 2008, 23:21

ya gerci ben arabayı alalı 8 ay oldu ama hep yarım seviyesinde
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Eyl 2008, 23:23

ha birde yeni zam gelmiş dedi 4 lt 55 ytl 1ltde kaçtı unuttum 15mi 17.5 mi öle bişeydi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 01 Eyl 2008, 23:24

[quote="elegance"]ha birde yeni zam gelmiş dedi 4 lt 55 ytl 1ltde kaçtı unuttum 15mi 17.5 mi öle bişeydi[/QUOTE]

Sen yine şükret yağın ucuz LOL
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Eyl 2008, 23:26

[quote="kadir_"][quote="elegance"]ha birde yeni zam gelmiş dedi 4 lt 55 ytl 1ltde kaçtı unuttum 15mi 17.5 mi öle bişeydi[/QUOTE]

[/QUOTE] 1.8tlerin yagı farklımı kaç lira
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 01 Eyl 2008, 23:27

[quote="elegance"][quote="kadir_"][quote="elegance"]ha birde yeni zam gelmiş dedi 4 lt 55 ytl 1ltde kaçtı unuttum 15mi 17.5 mi öle bişeydi[/QUOTE]

[/QUOTE] 1.8tlerin yagı farklımı kaç lira[/QUOTE]

Söyleyeyimde dudağın uçuklasın LOL 

5 LT yağ  180 YTL LOLLOL
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 01 Eyl 2008, 23:29

vaaa ben bütün filtreler falan degiştirdim hava polen yag fitreleri +5lt 10w40 magnatec  yag120miydi heral
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 01 Eyl 2008, 23:32

[quote="elegance"]vaaa ben bütün filtreler falan degiştirdim hava polen yag fitreleri +5lt 10w40 magnatec  yag120miydi heral[/QUOTE]

Belki daha ucuzuda vardır ama ben mobil 1 tercih ediyorum aldığımdan beri hep aynı yağ ne castrol ne başkası değmedi motora genelde serviste bakıma girdiğimde dışardan alırdım yağı
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti Satli » 02 Eyl 2008, 03:56

mobilden şaşma git bir bayiden al motorun özelliğini söyler onlar önerir sana Hug
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti Habib » 04 Eyl 2008, 19:42

Merhaba,
Aranıza yeni katıldım yaklaşık 15 gün önce yeni almış olduğum Octavia 1.6 mpi ile ilgili yaşamış olduğum sorunu sizinle paylaşmak istedim istedim ki servislerin insanı nasıl zor durumda bıraktığını görünüz.

02.09.2008 tarihinde arabanın yağ lambasının yanması üzerine And Otomotiv Atölye Şefini aradım. Bunun üzerine arabayı servise getirmemi istediler. Gittiğimde arabanın sıfır olması nedeniyle yağ eksiltebileceğini bu nedenle yağ koydukları takdirde lambanın söneceğini söylediler ve yağı koydular ancak sönmeyince sanırım yağ müşürü dedikleri parçayı değiştirmeye kalktılar bunun üzerine müdahale ettim arızayı kesinleştirmeden nasıl parça değiştirirsiniz diye ama sonuçta değiştirdiler ama yine lamba sönmedi. Ancak, arabamı deneme tahtası yapmasınlar diye toplayın ben başka servise götüreceğim dedim. Bu tartışmalar arasında bir süre sonra lamba kendiliğinden söndü ve ben arabamı alarak akşam saatlerinde servisten ayrıldım.

Sabah arabamı yani 03.09.2008 tarihinde şaşmazdaki bir kaportacıya pasta cila yapması için bıraktım arabamı almaya geldiğimde arabanın altının yağla dolduğunu gördüm kabortacı durumu farketmiş korkusundan arabayı yerinden bile oynatmamış çünkü arabada yağ kalmamış bunun üzerine And Otomotiv'in atölye Şefini arayarak yaptığınız arabanın halini lütfen gelerek yerinde görün diye telefon ettiğimde bana bir kurtarıcı göndererek aracı aldırabileceğini beyan etmesi üzerine kardeşim 15 günlük araç ne demek kurtarıcı gelin yaptığınız hatayı düzeltin dedim ancak ilgilenmediler.

Bunun üzerine Skoda yol yardımını aradım Şaşmazda olduğum için Skoda Servisi ZEKİ ÜNALDI'ya  yönlendirdiler gelen ustaya durumu anlattığımda güldü araca 2 litre yağ koyarak servise götürdü sonuç değiştirdikleri parçayı sıkmadan beni yola koymuşlar ve Allah yardımcım olmuş ki motor yanmadı.

Sonuç olarak ben arabayı pasta cilaya bırakmasaydım durum farkedilmeyecek ve yeni aldığım arabanın motoru belkide yanmış olacaktı. iki servis arasındaki kalite farkı inanılmaz ve ben bu işin peşini bırakmaya hiç niyetim yok durumu bugün bizzat İstanbul'a aktararak sonucunu beklemeye başladım.

Habib
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 04 Eyl 2008, 19:56

[quote="Habib"]Merhaba,
Aranıza yeni katıldım yaklaşık 15 gün önce yeni almış olduğum Octavia 1.6 mpi ile ilgili yaşamış olduğum sorunu sizinle paylaşmak istedim istedim ki servislerin insanı nasıl zor durumda bıraktığını görünüz.

02.09.2008 tarihinde arabanın yağ lambasının yanması üzerine And Otomotiv Atölye Şefini aradım. Bunun üzerine arabayı servise getirmemi istediler. Gittiğimde arabanın sıfır olması nedeniyle yağ eksiltebileceğini bu nedenle yağ koydukları takdirde lambanın söneceğini söylediler ve yağı koydular ancak sönmeyince sanırım yağ müşürü dedikleri parçayı değiştirmeye kalktılar bunun üzerine müdahale ettim arızayı kesinleştirmeden nasıl parça değiştirirsiniz diye ama sonuçta değiştirdiler ama yine lamba sönmedi. Ancak, arabamı deneme tahtası yapmasınlar diye toplayın ben başka servise götüreceğim dedim. Bu tartışmalar arasında bir süre sonra lamba kendiliğinden söndü ve ben arabamı alarak akşam saatlerinde servisten ayrıldım.

Sabah arabamı yani 03.09.2008 tarihinde şaşmazdaki bir kaportacıya pasta cila yapması için bıraktım arabamı almaya geldiğimde arabanın altının yağla dolduğunu gördüm kabortacı durumu farketmiş korkusundan arabayı yerinden bile oynatmamış çünkü arabada yağ kalmamış bunun üzerine And Otomotiv'in atölye Şefini arayarak yaptığınız arabanın halini lütfen gelerek yerinde görün diye telefon ettiğimde bana bir kurtarıcı göndererek aracı aldırabileceğini beyan etmesi üzerine kardeşim 15 günlük araç ne demek kurtarıcı gelin yaptığınız hatayı düzeltin dedim ancak ilgilenmediler.

Bunun üzerine Skoda yol yardımını aradım Şaşmazda olduğum için Skoda Servisi ZEKİ ÜNALDI'ya  yönlendirdiler gelen ustaya durumu anlattığımda güldü araca 2 litre yağ koyarak servise götürdü sonuç değiştirdikleri parçayı sıkmadan beni yola koymuşlar ve Allah yardımcım olmuş ki motor yanmadı.

Sonuç olarak ben arabayı pasta cilaya bırakmasaydım durum farkedilmeyecek ve yeni aldığım arabanın motoru belkide yanmış olacaktı. iki servis arasındaki kalite farkı inanılmaz ve ben bu işin peşini bırakmaya hiç niyetim yok durumu bugün bizzat İstanbul'a aktararak sonucunu beklemeye başladım.

[/QUOTE]
Zaten bizim de forum olarak en şikayet ettiğimiz nokta, bu kalitede bir markaya uygun işini bilen yetkili servis bulamamak. Zeki Ünaldı'yı forumdaki birçok arkadaşımız methediyordu zaten.
Bu arada aramıza hoşgeldiniz. Aracınız da hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti elegance » 11 Eyl 2008, 20:55

[quote="Habib"]Merhaba,

[/QUOTE] ucuz atlatmısın bende karteri deldigimde su doldurmaya girdim arabayla girmesem enim arabanında motoru giderdi ekranda göstergelere niyeyse pek bakmam
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir