Octavia'ya bisiklet aparatı takılabilir mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia'ya bisiklet aparatı takılabilir mi?

İleti isnilgiz » 01 Eyl 2008, 03:08

Arkadaşlar bildiğiniz gibi octaviaların bagajı camla tümleşik olarak açılıyor ve üst tarafında metal çerçeve yok, uzantısı lastik fitille kaplanmış cam var. Bisiklet aparatlarının iki kancasının bu tarafa takılması gerekiyor. Bu konuda tecrübesi olan var mı? Bu cama bahse konu kancaları takarsak, hangi hıza kadar dayanabilir bu cam?
Herkese selam

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti bekmezci_1905 » 01 Eyl 2008, 04:17

Kusura bakma ama hiç bir fikrim yok.Sana kolay gelsin demekten başka birşey diyemeyeceğim.
bekmezci_1905
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 01 Eyl 2008, 11:20

sende tavana yerleştir bisikleti Wink
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 01 Eyl 2008, 11:36

Tavan montajı için önce boş barların monte edilmesi lazım. Alttaki resim bizim yarışlara giderken kullandığımız araç...

Ama daha pratik ve ucuz bir çözüm şu tip bisiklet bagajları, bisiklet satan yerlerde kolayca bulunur. Her tip raca olur bu dizayn (HB, combi, sedan, jip)

Online satış yapan mağazalarda da bisiklet bagajı diye kolayca bulursun, 2 bisikleti güvenle taşır. 40 YTL'den başlar...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti isnilgiz » 01 Eyl 2008, 18:16

İrfant Kardeş

O pratik dediğinden ben de vardı zaten. Sorumu da o yüzden sormuştum. Üst kancalar cama mı takılacak? Çünkü orada camdan başka takılacak yer yok. Daha önce hiç kullanan olmamış sanırım bunu. Ya da gerçekten octavialar buna uygun değil diyebilir miyiz? Yani octavia eksilerine bir çentik daha mı atalım?
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 01 Eyl 2008, 18:29

[quote="isnilgiz"]

İrfant Kardeş

O pratik dediğinden ben de vardı zaten. Sorumu da o yüzden sormuştum. Üst kancalar cama mı takılacak? Çünkü orada camdan başka takılacak yer yok. Daha önce hiç kullanan olmamış sanırım bunu. Ya da gerçekten octavialar buna uygun değil diyebilir miyiz? Yani octavia eksilerine bir çentik daha mı atalım?
[/QUOTE]

Evet, cama takılıyor,  üst köşesine. Yıllarca çok çeşitli otolara monte edilmiş halde gördüm. Doğru bağlanınca sorunsuz gider, uzun yolda ara ara kayışları kontrol etmek lazım.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 01 Eyl 2008, 23:53

[quote="irfant"][quote="isnilgiz"]

İrfant Kardeş

[/QUOTE]

Evet, cama takılıyor,  üst köşesine. Yıllarca çok çeşitli otolara monte edilmiş halde gördüm. Doğru bağlanınca sorunsuz gider, uzun yolda ara ara kayışları kontrol etmek lazım.
[/QUOTE]

İnşallah dediğin gibi olur. Bu cuma deneyeceğim, artık yolda giderken rüzgarın etkisiyle kancalar camı söker atarsa kaderimize........... 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 02 Eyl 2008, 09:46

[quote="isnilgiz"][quote="irfant"][quote="isnilgiz"]

İrfant Kardeş

[/QUOTE]

[/QUOTE]

İnşallah dediğin gibi olur. Bu cuma deneyeceğim, artık yolda giderken rüzgarın etkisiyle kancalar camı söker atarsa kaderimize........... 
[/QUOTE]

Eski milli bisikletçiyim,  hala da binerim bisiklete, yıllarca profesyonel bisiklet satan bir mağazaya danışmanlık yaptım, çok sayıda o bagajdan satıldı, o port bagajdan bisiklet düşüreni duymadım. Sadece tampona oturan yerin altının tozunu almayı unutma, arada toz kalırsa boyayı çizebilir. Bisikletleri taşıyıcıya monte ettikten sonra (2 bisiklet takacaksan ikisinin de direksiyonları farklı yöne baksın) en az 2 tane ekstra gergi lastiği alman faydalı olur, bunlarla direksiyonları sabitle ki yolda sallanmasınlar...  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 02 Eyl 2008, 17:56

İrfant kardeş verdiğin bilgiler içi teşekkür ederim.
De bir de şu cama kanca takanların resmini görebilsem.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 02 Eyl 2008, 19:22

[quote="isnilgiz"]İrfant kardeş verdiğin bilgiler içi teşekkür ederim.
De bir de şu cama kanca takanların resmini görebilsem.

[/QUOTE]

J harfi şeklinde uçları kıvrık metal kancalar, sıcak-erimiş plastiğe daldırılarak üzerleri kaplanmış. Hareket etmediği sürece (kayışlar gerili oludukça) hareket etmezler ve çizmezler. Bisikletlerin ağırlığı ile iyice oturuyorlar yerlerine...  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 03 Eyl 2008, 01:43

Kardeş anlatamıyorum
Bende o aparattan var kancaların da ne olduğunu biliyorum. Sorun üst iki kancanın octavianın camına takılmak zorunda kalınması. Hatta daha da kötüsü camın üst kısmındaki plastik fitillere takılmak zorunda kalınması. Bu fitillerin zarar görmesi kuvvetle muhtemel gibi. Yani önümüz sonbahar, bir de tavanda ya da bagajda yağmur suyu görmek ihtimali de var.  Daha da kötüsü bisikletlerin ağırlığıyla oturacaklar da camı da kaldıracaklar mı? O kadar octavia sahibi olan var da hiç mi bisiklet aparatı takan olmadı?

Ben hep bunun net cevabını bekledim octaviacı arkadaşlardan. Yoksa bu aparatın nasıl bir şey olduğunu sormuyorum.

selam herkese 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 03 Eyl 2008, 12:00

Tereddütün varsa o zaman çare tavan bagajında...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir