direksiyon mili

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon mili

İleti sarper42 » 07 Eyl 2008, 22:57

arkadaslar 2 haftadır arabam direksiyon yağını eksiltiyodu meğer direksiyon mili kuflenmiş asınmıs.cuma gunu uzun yola gidecektim yağı koydum baktım ki hemen boşalmıs bulundugum yerdeki usta soktu ve direksiyon kutusundan oldugunu soyledi. 450 ytl masraf cıktı mil kuflenmiş milin değişmesi gerekiyormus orjinalı pahalıymıs tornacıdan cıkarttırmıs. biraz direksiyon ağır ama zamanla alısır dediler. nedenide milin bulundugu yere suyun kacması imiş bunu onlemek içinde koruklerin sağlam olması gerekli imiş. bir konuda daha tecrube sahibi olmus oldum..acı bi tecrube oldu benim adıma Confused

SKODA FABİA 1.4 MPİ
sarper42
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Mpi

İleti kadir_ » 07 Eyl 2008, 23:00

[quote="sarper42"]arkadaslar 2 haftadır arabam direksiyon yağını eksiltiyodu meğer direksiyon mili kuflenmiş asınmıs.cuma gunu uzun yola gidecektim yağı koydum baktım ki hemen boşalmıs bulundugum yerdeki usta soktu ve direksiyon kutusundan oldugunu soyledi. 450 ytl masraf cıktı mil kuflenmiş milin değişmesi gerekiyormus orjinalı pahalıymıs tornacıdan cıkarttırmıs. biraz direksiyon ağır ama zamanla alısır dediler. nedenide milin bulundugu yere suyun kacması imiş bunu onlemek içinde koruklerin sağlam olması gerekli imiş. bir konuda daha tecrube sahibi olmus oldum..acı bi tecrube oldu benim adıma Confused[/QUOTE]

orjinali 4 milyar diye biliyorum direksiyon kutusu vs hepsi değişiyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti sarper42 » 07 Eyl 2008, 23:02

1 kusur milyar demişler sadece miline tornacıda bastırms usta benim butceyi dusunmus sağolsın

SKODA FABİA 1.4 MPİ
sarper42
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Mpi

İleti baha » 07 Eyl 2008, 23:27

o kadar para ver oktiye hadi arızayı geçtim ne o ya 4 bin mersedesmi yaptırıyoz yuh yani
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 08 Eyl 2008, 00:51

böyle araçlarda hiç olmadık parçalar okadar pahalı ki aklın hayalın şaşar.
yınede ucuz atlatmısınız.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti baha » 08 Eyl 2008, 00:59

ya zaten bizim arabalara millet neden ısınamıyor kolay arıza yapmaz ama yaptımıda ocak söndüren cinsten yerlerden yapar
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguzbbk » 09 Eyl 2008, 00:33

arkadaşlar vites gecişlerinde de sıkışmalr ve zorlanmalar oluyor gecenlerde aracın altına su tuttum cok kirlenmişti aman allahım vites 2 ellimle zor gecti bu arada arabam 5 gun calıştırmamıştım acaba şanzıman yagındamı bir problem var.
oguzbbk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 09 Eyl 2008, 12:34

ben kutunun 1000-1200 gibi bir rakam olduğunu biliyorum. serviste bana direksiyon kutusu arızasının tamirinin mümkün olmadığını yapılsa da keçelerden yağ kaçıracağını söylemişlerdi.

ama çorumda ağabeyimin arkadaşı şaftçı ibo namında bir adam varmış , diferansiyel, şaft, hidrolik sistemler vb çok parçalı mekanik kısımları onarmakla meşhur. benim araçta ön takım sesi varken eğer kutudan proble çıksaydı söktürüp ona gönderecektim. adam olursa söktürüp bana gönderin 1-1,5 günde yapar geri gönderirim demişti. Allahtan gerek kalmadı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir