OCTAVİA RS TDI DSG

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA RS TDI DSG

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2008, 17:50

[quote="Satli"]fabrika verilerinde katmadığı kesin ama normal şartlarda denemek lazım manuel araçta sürücü çok onalidir heleki araç dizel olunca dahada önemlidir bilirsiniz Shocked[/QUOTE]

kesinlikle haklısınız, dizelde kalkışta bi patinaja bırakınca arabayı mal mal kafa çekip yerinde saymaya başlıyor. (gerçi bende asr esp falan yok ondan ama Big%20smile) gelin görün ki vites geçişlerinde dizel araçta devrini güzel ayarlayamazsanız performans zor oluyor biraz daha.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti formenci » 08 Eyl 2008, 19:01

Keşke formanla başabaş takas etselerde alsam
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 08 Eyl 2008, 19:03

[quote="hakanerdogan"] [quote="BlueVRS"]Yerine göre A3 ve Gti dan daha kullanışlı bir aile arabası..[/QUOTE]

170 beygirlik dizelin yanında son süratte olmayabilir ama 2.0 TFSI 200bg yalan olur...
[/QUOTE]

Hakan'ım sen gençsin bulabilirsin,forumda da var nete de bakabilirsin,dizel rs ile benzinli rs'i test ediyorlar (karşılaştırıyorlar) o videoyu bir bul izle istersen önce..Benzinli daha kalkışta kafayı gösterdiği ile bir uzuyorki dizel arkdan ağıır ağır geliyor..Unutma dizel 4500 d/d larda benzinli 6500 d/d da vites atıyor..Ben 2 de 100 e çıkıyorum zaten..Wink
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 08 Eyl 2008, 19:08

[quote="BlueVRS"][quote="hakanerdogan"] [quote="BlueVRS"]Yerine göre A3 ve Gti dan daha kullanışlı bir aile arabası..[/QUOTE]

170 beygirlik dizelin yanında son süratte olmayabilir ama 2.0 TFSI 200bg yalan olur...
[/QUOTE]

Hakan'ım sen gençsin bulabilirsin,forumda da var nete de bakabilirsin,dizel rs ile benzinli rs'i test ediyorlar (karşılaştırıyorlar) o videoyu bir bul izle istersen önce..Benzinli daha kalkışta kafayı gösterdiği ile bir uzuyorki dizel arkdan ağıır ağır geliyor..Unutma dizel 4500 d/d larda benzinli 6500 d/d da vites atıyor..Ben 2 de 100 e çıkıyorum zaten..Wink
[/QUOTE]

biliyorum abi o videoyu benzinli RS nal toplatmıştı. hatta ara hızlanmaları bile test etmişlerdi. yine benzinli ara hızlanmada geçmişti.

ama performans olarak değilde olaya güç olarak baktım, bi rampada, bi çok yüklü halde TDI çok daha keyif verecek, ha hep mi ağır şartlarda gidecez canım, olayın birde YAKIT EKONOMİSİ boyutu var.

benzinlisinde ayağının altında sadece sürat var. ama dizelde hem güç, hem ekonomi var. performansıda o kadar kötü değil, hatta benim gibi birine muhteşem ötesi...

dizeli ile benzinlisinin arasındada 6 milyar fark var. o kadar parası olan adam ne yapar bilemem ama ben dizelini alırdım.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BlueVRS » 08 Eyl 2008, 19:12

Bende dizelini düşünebilirim hatta yazılım ile 200 hp nin bile üstüne çıkarım,ama şart değil o kadar farkı kafadan verip sonra yılda 10.000 km yaptığım arabada yakıttan amorti etmeyi bekleyemem..Birde periyodik bakım aralıkları ve parça fiyatlarını da kıyaslamak lazım..

BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 08 Eyl 2008, 19:13

Ha bu arada benzinli de dsg seçeneği olmadığı için dizele dsg şanzıman nedeni ile balıklama atlardım..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Satli » 08 Eyl 2008, 20:57

[quote="BlueVRS"]Ha bu arada benzinli de dsg seçeneği olmadığı için dizele dsg şanzıman nedeni ile balıklama atlardım..[/QUOTE]

zaten benzinli dsg olsa bende ona atlardım direk ama olmadığı için TDI şehir içlerinde manuel çok yorucu oluyor... Thumbs%20Up RS binersen zaten yakıt ekonomisi aramıycan Evil%20Smile
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir