Gösterge paneli çalışmıyor ise yapılacaklar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Gösterge paneli çalışmıyor ise yapılacaklar

İleti marangoz80 » 10 May 2012, 20:32

merhaba arkadaşlar.bugün akşama doğru 2 dakikalığına bir atm'nin önünde parkettim.döndüğümde aracımı çalıştırıp farlarımı açtım.ama farlar yanarken gösterge panelimdeki km ve devir ibreleri ve ortadaki elektronik ekrandaki saat,derece ve km sayaçları haricindeki hiçbir gösterge ışığı çalışmıyordu.sigortaları falan kurcaladım ama sorun devam edince konyadaki servisimi arayıp durumu anlattım.nemden böyle bir sorunun kaynaklanabileceğini ve çözüm olarakda kutup başlarını söküp 15 dakika sonra tekrar takmamı söyledi.dediğini yaptım ve gösterge ışıklarım tekrar yandı ama lastik arıza,esp ve direksiyon arıza ışığı araba çalışırkende yanmaya başladı.bunun üzerine tekrar aradım ve olanları söyledim oda aracımın direksiyonunu tam sağ yapıp aracı o şekilde sonra tam sol yapıp o şekilde sonrada düz haraket ettirirsem yanan arıza ışıklarınında söneceğini söyledi.ve dediklerini yapınca sorunum çözüldü.bu kadar basitmiş demekki.

marangoz80
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: lokman okumuş
Nereden: Ankara
Arabanız: 2008 octavia elegans

İleti leonerdi » 19 Mar 2016, 16:19

bu sorun bende oldu arabam mart 2015 ankara mamak boğaziçi'nde olan sele maruz kaldı ve sağ arka kapı altından çok az su almıştı. ilk zamanlar biraz nem olmuştu araç içinde ve iyice temizleyip havalandırdıktan sonra hiç bir sorun gözükmedi taa ki tekrar havalar soğuyana kadar. bu gösterge sorunu baş göstermeye başladı önceleri ara ara sonra sürekli olmaya başladı. güzel ülkemin sanayisindeki ustalara teslim etmeden kendim araştırayım dedim ve forumunuzdaki bu konuyu buldum. müsait bir zamanımda gösterge panelini söktüm dediğiniz lehimlerin üzerinde bir oksitlenme durumu olmamasına rağmen hafifce kazıdım ve sonuç mükemmel. normalde pek takılamıyorum forumlarda ancak sırf bu konuda bana büyük faydası olduğu için teşekkür etmek istedim emeğinize sağlık. Aracım 2000 model octavia 1.8T slx
leonerdi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erdi yilmaz
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia a4 1.8T

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir