Octavia 1952

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 1952

İleti aaras95 » 13 Eyl 2008, 19:01

O tam bir aile arabası...

aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 13 Eyl 2008, 19:09

Heyt bee :) babamla aynı yaşta. LOL
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 14 Eyl 2008, 04:44

Bencede ailelerin araç almak için verecekleri en akıllıca karar.. zaten adamlar ne demişler "SIMPLY CLEVER"
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti azakoglultd » 14 Eyl 2008, 13:56

yav hala bu marka nın 100 yıllık tecrübesi ve volkwagen le girdiği ortaklık niye yabana atılyor , Türk biniciler neden bu kadar bilinçsiz anlamıyorum. adam gibi adam derler ya .. işte bunlarda araba gibi araba anlamayan kot kafalara bi kızıyom.geçen arkadaşın biri devamlı bana aman skoda mı yav başka araba bulamadın mı alacak diye dalga geçen arkadaşın biri o kadar kızdırdı ki beni en büyük kuralımı çiğnedim ve birkaç km sürmesine izin verdim.

motoru çalıştırdı ve yola çıktık , ağzından çıkan ilk söz ne oldu bilin. ; ALLAH ALLAAAAHH sonrasında da yav hakkaten 1.2 mi bu arabanın motoru LOL hele varya vites geçişlerine öldü bitti garibim.Ve son söz hacım yav gerçekten ben skodaların böyle olduğunu bilmiyordum arabamı satar satmaz alacağım tek araba bu.

Er yada geç herkes doğru yolu bulacak

azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti formenci » 14 Eyl 2008, 15:31

[quote="azakoglultd"]yav hala bu marka nın 100 yıllık tecrübesi ve volkwagen le girdiği ortaklık niye yabana atılyor , Türk biniciler neden bu kadar bilinçsiz anlamıyorum. adam gibi adam derler ya .. işte bunlarda araba gibi araba anlamayan kot kafalara bi kızıyom.geçen arkadaşın biri devamlı bana aman skoda mı yav başka araba bulamadın mı alacak diye dalga geçen arkadaşın biri o kadar kızdırdı ki beni en büyük kuralımı çiğnedim ve birkaç km sürmesine izin verdim.

motoru çalıştırdı ve yola çıktık , ağzından çıkan ilk söz ne oldu bilin. ; ALLAH ALLAAAAHH sonrasında da yav hakkaten 1.2 mi bu arabanın motoru LOL hele varya vites geçişlerine öldü bitti garibim.Ve son söz hacım yav gerçekten ben skodaların böyle olduğunu bilmiyordum arabamı satar satmaz alacağım tek araba bu.

Adam sonunda doğruyu buldu.LOL
[/QUOTE]
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 15:39

[quote="azakoglultd"]yav hala bu marka nın 100 yıllık tecrübesi ve volkwagen le girdiği ortaklık niye yabana atılyor , Türk biniciler neden bu kadar bilinçsiz anlamıyorum. adam gibi adam derler ya .. işte bunlarda araba gibi araba anlamayan kot kafalara bi kızıyom.geçen arkadaşın biri devamlı bana aman skoda mı yav başka araba bulamadın mı alacak diye dalga geçen arkadaşın biri o kadar kızdırdı ki beni en büyük kuralımı çiğnedim ve birkaç km sürmesine izin verdim.

[/QUOTE] şimdi bu tercih meselesidir arkadaşım ben abiada kullandım arkadaşım yurt dışına kursa gittiğinde oktisi 2007 model 3 ay bende kaldı devamlı kullandım bendede felicia var nedensa bi opel,bi megane bana daha konforlu geliyor kot kafalı demen de çok ayıp bu tercihdir demek sadece sizlere skoda kaliteli geliyor konforluda olsa sağlamda olsa yedek parça pahalılığı ve servis yetersizliği halkımızı yerli veya tutulan modellere itiyor skodalar çokta abartılacak bi marka değil ben şahsen opeli wv tercih ederim. başında dediğim gibi tercih meselesi
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 15:44

birde azkoğlu arkadaşım sendeki nedir bu marka karalama sevgisi sen hayatında başka markalara binmedin galiba birde buraya yazdığın skoda övgülerini ve marka karalamalarını mesela meganeform.net, vb  sitelerde yapta ağzının payını versinler
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 14 Eyl 2008, 15:52

[quote="baha"][quote="azakoglultd"]yav hala bu marka nın 100 yıllık tecrübesi ve volkwagen le girdiği ortaklık niye yabana atılyor , Türk biniciler neden bu kadar bilinçsiz anlamıyorum. adam gibi adam derler ya .. işte bunlarda araba gibi araba anlamayan kot kafalara bi kızıyom.geçen arkadaşın biri devamlı bana aman skoda mı yav başka araba bulamadın mı alacak diye dalga geçen arkadaşın biri o kadar kızdırdı ki beni en büyük kuralımı çiğnedim ve birkaç km sürmesine izin verdim.

[/QUOTE] şimdi bu tercih meselesidir arkadaşım ben abiada kullandım arkadaşım yurt dışına kursa gittiğinde oktisi 2007 model 3 ay bende kaldı devamlı kullandım bendede felicia var nedensa bi opel,bi megane bana daha konforlu geliyor kot kafalı demen de çok ayıp bu tercihdir demek sadece sizlere skoda kaliteli geliyor konforluda olsa sağlamda olsa yedek parça pahalılığı ve servis yetersizliği halkımızı yerli veya tutulan modellere itiyor skodalar çokta abartılacak bi marka değil ben şahsen opeli wv tercih ederim. başında dediğim gibi tercih meselesi[/QUOTE]vw ve opelden daha pahalı olamaz yedek parçası.gecenlerde bir yedek parça satan yere gittim bora ile octinin alt takımın bir parçasını gösterdi parça aynı alman malı boranın ki 55 octinin ki 28 ytl.olamaz ya böyle bişi.2.de alman malı yansanayi değil.camcıya sordum vw boranın ön camı 730 ytl octi col.yağmur sensörlüsü 290 olur dedi.hani nerede kaldı pahalılık.vw yedek parça yönünden skoda ile kıyaslanmıyacak kadar pahalı.benimde octi de sevmediğim yerler var tabii ki.ama bu gün bu milletin evladları albea ya 17-18000 ytl verirlerde octiye vermezler.insan enayiğinize doymayın diyesi geliyor.99 model doğan slx 14000 ytl ye 2 ay önce fethiye pazarında satıldı,bunun anlamı nedir sizce?o paraya gitsede elegans bir fabia ya versede full donanım adam gibi bir arabaya binse dahamı kötü olur?yani tabii ki ben octiyi opel vectranın 2004 modeliyle a4 octiyi kıyaslamam ve muadili araclarla kıyaslandığında  her üçüde alman malı ama octiyi veya skodayı tercih nedeni şu olmalıdır.konfor ve kalteyi ucuza yaşamaktır.o kadar.yoksa opel ve vw tabii ki kendini kanıtlamış araclar.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 16:15

ya abicim bana resmen hikaye anlatmışsın ben marmaristeyim en ufak parça ihtiyacında istanbul dan izmirden getiriyor parçalar en yakın yetkili sevis denizli vede aydında gitsen ayrı bir dert diğer markalardan hyundaide bırakın kianın bile buralarda parçası gani ki renoyu opeli saymıyorum bile okti kaliteli olsa ne olacak fabia süper olsa ne olacak arkadaşımın oktisi klimada bir problemden dolayı servise denizliye gitti fiyat o biçim birde yaktığı yakıt inanırmısın marmariste reno servisinde hallettiler hortum pres yerinden kaçırıyor adamlar buldu söktü sadece prese 5 ytl verdik para bile alamdılar tabi kaçak o kadar ters biyerde imiş dışarıda klimacılar bulamadı sende skoda diye çığır burada ne skodası ya boş versene
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 14 Eyl 2008, 16:19

[quote="mehmetunal48"] [quote="baha"][quote="azakoglultd"]yav hala bu marka nın 100 yıllık tecrübesi ve volkwagen le girdiği ortaklık niye yabana atılyor , Türk biniciler neden bu kadar bilinçsiz anlamıyorum. adam gibi adam derler ya .. işte bunlarda araba gibi araba anlamayan kot kafalara bi kızıyom.geçen arkadaşın biri devamlı bana aman skoda mı yav başka araba bulamadın mı alacak diye dalga geçen arkadaşın biri o kadar kızdırdı ki beni en büyük kuralımı çiğnedim ve birkaç km sürmesine izin verdim.

[/QUOTE] şimdi bu tercih meselesidir arkadaşım ben abiada kullandım arkadaşım yurt dışına kursa gittiğinde oktisi 2007 model 3 ay bende kaldı devamlı kullandım bendede felicia var nedensa bi opel,bi megane bana daha konforlu geliyor kot kafalı demen de çok ayıp bu tercihdir demek sadece sizlere skoda kaliteli geliyor konforluda olsa sağlamda olsa yedek parça pahalılığı ve servis yetersizliği halkımızı yerli veya tutulan modellere itiyor skodalar çokta abartılacak bi marka değil ben şahsen opeli wv tercih ederim. başında dediğim gibi tercih meselesi[/QUOTE]vw ve opelden daha pahalı olamaz yedek parçası.gecenlerde bir yedek parça satan yere gittim bora ile octinin alt takımın bir parçasını gösterdi parça aynı alman malı boranın ki 55 octinin ki 28 ytl.olamaz ya böyle bişi.2.de alman malı yansanayi değil.camcıya sordum vw boranın ön camı 730 ytl octi col.yağmur sensörlüsü 290 olur dedi.hani nerede kaldı pahalılık.vw yedek parça yönünden skoda ile kıyaslanmıyacak kadar pahalı.benimde octi de sevmediğim yerler var tabii ki.ama bu gün bu milletin evladları albea ya 17-18000 ytl verirlerde octiye vermezler.insan enayiğinize doymayın diyesi geliyor.99 model doğan slx 14000 ytl ye 2 ay önce fethiye pazarında satıldı,bunun anlamı nedir sizce?o paraya gitsede elegans bir fabia ya versede full donanım adam gibi bir arabaya binse dahamı kötü olur?yani tabii ki ben octiyi opel vectranın 2004 modeliyle a4 octiyi kıyaslamam ve muadili araclarla kıyaslandığında  her üçüde alman malı ama octiyi veya skodayı tercih nedeni şu olmalıdır.konfor ve kalteyi ucuza yaşamaktır.o kadar.yoksa opel ve vw tabii ki kendini kanıtlamış araclar.
[/QUOTE]
Aynen katılıyorum size mehmet bey...

Birçok marka aracım oldu...bunların içinde bahsettiğiniz Opelde vardı Mıtsubıshı de..Opelin EGR arızası beni çıldırtı,Lancerin ise hareret proplemi..servislerine ise hiç değinmiyorum.Ayrıca marka karalamadan bahsediliyor,Marka karalamanın alasını skoda için yapıyorsunuz...Tabiki tercih meselesi ancak görünen köyde yakındır unutmayalım..

Saygılar..
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 16:29

abicim büyük şehirde oturmanın avantajı  bizim buralarda otursaydın acaba aynı şeyleri düşünürmüydünüz
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 14 Eyl 2008, 16:32

baha bey ben skodayı övmüyorum yani benimde hoşlanmadığım yerler var.ama albea maria clio gibi bir araca aynı fiyata fabia ve octiye bineceksem o araçların yanından bile geçmem.sana misal verdim ön cam örneğini ve aradaki uçurumuda verdim.vw bora  belki octiden iyidir.ama octi kesinlikle albea ve clio dan daha iyidir ve doğan slx den den de iyidir.doğana verilen o paralar için söyliyeceğimi yukarda söyledim.tempra ve optimaya da bindim ve kepazeliklerimi de anlatsam ve hele optimanın parçaları kesinlikle altından daha pahalı.sadece cam fitilinin 1 tanesi 4 yıl önce 150 ytl idi.varmı böyle bir pahalılık octide.bazı parçaları pahalı ama sana bir link vereceğim oradan opel ve megan ve focus yedek parçalarına bir bakında kararı verin.

http://www.otostop.com.tr/index.php
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 16:42

feliciamın ön sol camı kalkerken sona doğru kapamıyordu tamirci döşemeyi açtı cam kaldırma halatının etrafındaki plastik parça kırılmış tek parça yok komple krikonun değişimi daha iyi olur dediler 450 ytl fiyatı sonradan kırılan parçanın çin üretimini bulduk 20 ytlye taktırdık fakat 3 gün içinde kırıldı şu an kriko sistemi reno 9 bi kaportacı ustam uydurdu sıfır kriko sistemini 90 a mal ettik merkezi kilit motoru bozulmuştu orjinali 75 ytl dediler aynısı biraz aksamı değişik fiat motorunu 15 ytlye taktırdım inanın bana skoda parçaları ucuz değil en azında devamlı sorun çıkaran parçaları
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 16:44

ben skodaya kalitesiz demiyorum okti veltraya göre megana göre ucuz ve kaliteli olabilir ama buralarda servis sorunu birde 2 eli yok denecek kadar az skodanın
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 16:48

mehmet bey muğlada özel skoda servisi var bilirmisiniz daha evvel yetkili servisti arkadaşlar zarar edince özel servise döndü yağ değişimi için gitmiştim adam özel servise geçme nedenlerini muğlada sınırlı yeni skoda geziyor parçalar çok pahalı olduğu için eski skodası olan sanayiye yöneliyor bizde aç kalmaktansa özel servise döndük en azından başka markalarada bakıyoruz demişlerdi
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti şahinbey » 14 Eyl 2008, 16:50

[quote="baha"]ben skodaya kalitesiz demiyorum okti veltraya göre megana göre ucuz ve kaliteli olabilir ama buralarda servis sorunu birde 2 eli yok denecek kadar az skodanın[/QUOTE]
Yaşadığınız şehir neresi..?
şahinbey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 16:50

[quote="şahinbey"][quote="baha"]ben skodaya kalitesiz demiyorum okti veltraya göre megana göre ucuz ve kaliteli olabilir ama buralarda servis sorunu birde 2 eli yok denecek kadar az skodanın[/QUOTE]
Yaşadığınız şehir neresi..?
[/QUOTE] marmaristeyim
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Eyl 2008, 16:53

marmariste felicianın hiç orjinal parçasını bulamadım şimdiye kadar birde az sayıda parçacı fazla skoda olmayınca her parçayı getirmiyorlar genelde çok giden çin üretimi parçalar var ellerinde ama büyük şehirde olsak skoda,seat tarzı arabalara binmek sorun olmaz elbette
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir