Octavia 1952

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 1952

İleti mehmetunal48 » 14 Eyl 2008, 17:00

Thumbs%20Up[quote="baha"]marmariste felicianın hiç orjinal parçasını bulamadım şimdiye kadar birde az sayıda parçacı fazla skoda olmayınca her parçayı getirmiyorlar genelde çok giden çin üretimi parçalar var ellerinde ama büyük şehirde olsak skoda,seat tarzı arabalara binmek sorun olmaz elbette[/QUOTE]

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 14 Eyl 2008, 17:08

[quote="aaras95"]O tam bir aile arabası...

[/QUOTE] Heeyt be işte bizim kızın ninesi.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti mehmetunal48 » 14 Eyl 2008, 17:37

[quote="baha"]mehmet bey muğlada özel skoda servisi var bilirmisiniz daha evvel yetkili servisti arkadaşlar zarar edince özel servise döndü yağ değişimi için gitmiştim adam özel servise geçme nedenlerini muğlada sınırlı yeni skoda geziyor parçalar çok pahalı olduğu için eski skodası olan sanayiye yöneliyor bizde aç kalmaktansa özel servise döndük en azından başka markalarada bakıyoruz demişlerdi[/QUOTE]evet tanıştım veli bey,onun ve kardeşininde octisi var. tanıştık.benim octi almamdaki amaçkonforu ucuza yaşamak fiyat yönüyle.ama tofaşdan tabii ki pahalı olacak.nihayetinde avrupa arac.ama octi a4 vw bora,audi a4 kasalarla hemen hemen aynı o araclarla kıyaslandığında ucuz.ama dediğin gibi bazı parçalarıda pahalı gerçekten.nihayetinde alman malı bir araca biniyoruz.buralarda evet az skodanın bu ortak kaderi.reklamı yok.ama benim kasa diğer araclardan daha çok hoşuma gidiyor nedense.meganın dizeline bindim geçenlerde inanın oyuncak arac gibi sanki.adi plastik aksamları var iğrenç.ama peynir ekmek gibi mübarek.benim iyi bir param olursa audi a4 2008 2.el full olanını düşünüyorum.şimdilik octiyle idare edeceğim.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti azakoglultd » 14 Eyl 2008, 23:57

[quote="baha"]birde azakoğlu arkadaşım sendeki nedir bu marka karalama sevgisi sen hayatında başka markalara binmedin galiba birde buraya yazdığın skoda övgülerini ve marka karalamalarını mesela meganeforum.net, vb  sitelerde yapta ağzının payını versinler[/QUOTE]

şimdi yazacaklarımdan dolayı herkesten öncelikle özür diliyorum , forumu kirletmek değil amacım ama birçok kereler bu baha denen kullanıcının sözlü taarruzlarına ve ben kendisiyle hiç polemiğe girmediğim yada girmemeye çalıştığım halde skodayı övdüğüm her mesaja bi cavap yazmasına ve elinden geldiğince çamur atmasına buraya kadar dayandım.

BAHA BEY SIZE CEVAPTIR :

öncelikle arkadaşım senin kim yada neci olduğunu bilmiyorum , sende benim kim olduğumu bilmiyorsun ama maşallah şimdiye kadar hiç başka markalara binmediğime karar verebiliyorsun ; al sana kapak gibi cevap ; bak arkadaşım ben 36 yaşındayım ilk arabamın arkasında babam sağolsun yazıyordu , daha ehliyetim yoktu ve 16 yaşındaydım altımda sıfır toros vardı , 91 senesinde 0 km opel vectra cd im vardı daha Turkiye de spor araba nedir cabrio nedir kimse bilmez ken ben amcamım opel manta sıyla caddelerde boy gösteriyordum , 1.5 sene 5.28i  BMW kullandım , Kayseri yi bilenler bilir talas taki cadde yarışlarında 93 model porsche system boxer motorlu seatım la toz yutturmadığım adam kalmamıştır , kız kardeşim şu an peugeot 206 ya biniyor , annem uno sxi ye biniyor babamın neye bindiğini hiç söylemeyeyim ona zaten aklın yetmez ( bu sözüm küçük görmek olarak algılanmasın ama böyle bir aşağılanmaya böyle bir cevap gerekiyordu ) artı kayseri de zengin bile olsan bir huy vardır kayserililer çocuklarını daha okul yıllarında yaz tatillerinde çalıştırmaya başlarlar ben ilk işim sanayi de kaporta çekiçlemekti , tam 16 ülke gezdim ve senin hayalinde bile göremeyeceğin arabaları kullandım o yüzden bir insanı tanımıyorsan lafını tart öyle konuş ha bu arada meganeforum.net gibi sitelerde gezdiğinden ordakilerin benim ağzımın payını vereceğinden bahsetmişssin ama kusura bakma benim senin gibi bir markanın forumunda o markayı karalamak ve kişisel tatmin sağlamak gibi bir amacım ve niyetim yok , yazı yazdığın her başlıkta skodayı karalamandan ve bunuda bana saldırarak yapmandan bıktım artık.

yedek parçadan arabandan ve skoda markasından memnun olmadığını her seferinde söylüyorsun ve bu forumda ne hikmetse hiç sansürsüz istediğin gibi karalama yapabiliyorsun , memnun değilsen satarsın ve kurtulursun arkadaşım , sat kurtul bende senden kurtulayım yeter artık.
azakoglultd
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 15 Eyl 2008, 02:55

[quote="azakoglultd"]yav hala bu marka nın 100 yıllık tecrübesi ve volkwagen le girdiği ortaklık niye yabana atılyor , Türk biniciler neden bu kadar bilinçsiz anlamıyorum. adam gibi adam derler ya .. işte bunlarda araba gibi araba anlamayan kot kafalara bi kızıyom.geçen arkadaşın biri devamlı bana aman skoda mı yav başka araba bulamadın mı alacak diye dalga geçen arkadaşın biri o kadar kızdırdı ki beni en büyük kuralımı çiğnedim ve birkaç km sürmesine izin verdim.

motoru çalıştırdı ve yola çıktık , ağzından çıkan ilk söz ne oldu bilin. ; ALLAH ALLAAAAHH sonrasında da yav hakkaten 1.2 mi bu arabanın motoru LOL hele varya vites geçişlerine öldü bitti garibim.Ve son söz hacım yav gerçekten ben skodaların böyle olduğunu bilmiyordum arabamı satar satmaz alacağım tek araba bu.

Er yada geç herkes doğru yolu bulacak

[/QUOTE]

Keske ulkemde 100 yıl once araba uretebilseydide elalemin arabalarını
almasa ve onların markalarını gurur vesilesi yapmasa idik ama durum
bu.Aleme fezaya gitmek düserken  biz ezasını çekeriz iste son noktam
budur.
Milletim skodadan daha iyisini de hakediyor  ama biz 101 marka cıkarabilecekken bu kadar becerikli olamadık bir türlü...
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti HTP » 15 Eyl 2008, 02:58

Birde sunu söylemek isterim bizi burada bir araya getiren marka fanatizmi degil otomobil sevgisi olmalıdır\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti baha » 15 Eyl 2008, 03:06

[quote="azakoglultd"] [quote="baha"]birde azakoğlu arkadaşım sendeki nedir bu marka karalama sevgisi sen hayatında başka markalara binmedin galiba birde buraya yazdığın skoda övgülerini ve marka karalamalarını mesela meganeforum.net, vb  sitelerde yapta ağzının payını versinler[/QUOTE]

şimdi yazacaklarımdan dolayı herkesten öncelikle özür diliyorum , forumu kirletmek değil amacım ama birçok kereler bu baha denen kullanıcının sözlü taarruzlarına ve ben kendisiyle hiç polemiğe girmediğim yada girmemeye çalıştığım halde skodayı övdüğüm her mesaja bi cavap yazmasına ve elinden geldiğince çamur atmasına buraya kadar dayandım.

BAHA BEY SIZE CEVAPTIR :

öncelikle arkadaşım senin kim yada neci olduğunu bilmiyorum , sende benim kim olduğumu bilmiyorsun ama maşallah şimdiye kadar hiç başka markalara binmediğime karar verebiliyorsun ; al sana kapak gibi cevap ; bak arkadaşım ben 36 yaşındayım ilk arabamın arkasında babam sağolsun yazıyordu , daha ehliyetim yoktu ve 16 yaşındaydım altımda sıfır toros vardı , 91 senesinde 0 km opel vectra cd im vardı daha Turkiye de spor araba nedir cabrio nedir kimse bilmez ken ben amcamım opel manta sıyla caddelerde boy gösteriyordum , 1.5 sene 5.28i  BMW kullandım , Kayseri yi bilenler bilir talas taki cadde yarışlarında 93 model porsche system boxer motorlu seatım la toz yutturmadığım adam kalmamıştır , kız kardeşim şu an peugeot 206 ya biniyor , annem uno sxi ye biniyor babamın neye bindiğini hiç söylemeyeyim ona zaten aklın yetmez ( bu sözüm küçük görmek olarak algılanmasın ama böyle bir aşağılanmaya böyle bir cevap gerekiyordu ) artı kayseri de zengin bile olsan bir huy vardır kayserililer çocuklarını daha okul yıllarında yaz tatillerinde çalıştırmaya başlarlar ben ilk işim sanayi de kaporta çekiçlemekti , tam 16 ülke gezdim ve senin hayalinde bile göremeyeceğin arabaları kullandım o yüzden bir insanı tanımıyorsan lafını tart öyle konuş ha bu arada meganeforum.net gibi sitelerde gezdiğinden ordakilerin benim ağzımın payını vereceğinden bahsetmişssin ama kusura bakma benim senin gibi bir markanın forumunda o markayı karalamak ve kişisel tatmin sağlamak gibi bir amacım ve niyetim yok , yazı yazdığın her başlıkta skodayı karalamandan ve bunuda bana saldırarak yapmandan bıktım artık.

yedek parçadan arabandan ve skoda markasından memnun olmadığını her seferinde söylüyorsun ve bu forumda ne hikmetse hiç sansürsüz istediğin gibi karalama yapabiliyorsun , memnun değilsen satarsın ve kurtulursun arkadaşım , sat kurtul bende senden kurtulayım yeter artık.
[/QUOTE] marka karalamayı sende gördüm ben..senin yazılarını gördükçe insan yazası cevap veresi geliyor skodaya aşık olabilirsin hatta arabanda bile geceleri yatabilirsin.ama skodadan senin gibiler yüzünden inan soğudum.hep övgü hep övgü eski yazılara bakalım kim diğer markalara laf atmış görelim benim bir tane yazımı göremezsin karalama konusunda hem ben skodayı karalamıyorum gerçekleri yazıyorum... her zaman skodanın konfor ve kalite yönünden arkasındayımdır fakat 2. eli iyi olmayan servis sorunu büyük iller hariç olan bir marka bunları yazmam marka karalamaksa kabul
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 15 Eyl 2008, 03:09

[quote="baha"]abicim büyük şehirde oturmanın avantajı  bizim buralarda otursaydın acaba aynı şeyleri düşünürmüydünüz[/QUOTE]

Bence Marka ve servis problemleri Turkiyenin dunya ile henuz entegre olamamasından ve "kalite" anlayısının ourmamıs olmasından kaynaklanıyor. Bizde "Müsteri memnuniyeti" dedigimiz anlayis hala yok. Kime bunu soylersen saka konusu bile olabilirisin, Turkiyede hangi sektor olursa olsun bu anlayısı yerlestiremedik henüz ama bir abd de butun markaları kapsayarak 1 ay icinde tamir ve hata telefisinin yapılamaması durumunda yasa onunde sonuna kadar haklısındır ve devlet arkadandadır her turlu zararını karsılarlar. hadi yiyorsa hata yapsınlar olay budur. daha biz cooook ekmek yeriz bu problemleri asmak icin o yuzden herkes kesesine ve zevkine hitap eden bir marka arıyor.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti baha » 15 Eyl 2008, 03:38

sayın azakoğlu biraz hava atmışsın ama arabadan anlamadığın belli bana ne kim ne arabaya biniyorsa veya nerelerde tozu dumana katıyorsa kalite ve markalara binme açısından benimle yarışamazsın benim bindiğim araçları ,gezdiğim ülke ve mekanları sen rüyanda göremezsin he bunları ben finanse etmedim senin kadar zengin değilim kimseyide toza dumana katmadım işim gereği ....olayı kullandığın araçlara getirirsen bu işin sonu gelmez benim amacım kimseyi kızdırmak yada karalamak değil sitede bir kaç kişi var sen de içlerindesin biri başka marka yorumu yapıyor hemen karalamaya başlıyonuz .ya burası form sitesi illaki skodayımı öveceğiz herkezin bir tercihi vardır her kez özgürce yorumda yapar eleştiride

baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 15 Eyl 2008, 09:15

ya azakoğlu tamam cevap yazarsın dedim muhtamelen daha yazıları gördün boş ver beni kusuruma bakma uğraşmam birde yazılarına bile bakmam bundan sonra
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 15 Eyl 2008, 09:26

2001 model  opel vectra elegance 1.6 var bizde   66  tane mi  ne  üretmişler..

hidrolik direksiyonu patladı  komple çıkma aldım pompayı.

diferansiyel  ıstavroz milini  kırdı  dağıttı içerisini   çıkma aldım..

hiç  neden  yokken  30A  fan sigortası  yandı  hararet  yapmak üzereyken  son anda  kurtardım

zorlayınca görüyorum 2500 km  de  750 gr  yağ  yakıyor..

birde 1998 skoda felicia  var  glx  en  boşu..

vectrayı  alınca papucu dama atıldı   1  yıl  yattı  bu bir yılın 3  ayı  çalışmadı rengi attı  sarı oldu..

pasta  cila yaptırdım  vectradan  parlar  oldu..

1 kere  yolda bırakmadı.. (kontak deliğinin önündeki  metal kapağın kırılıp içeriyi kilitlemesi  ve  bor-ser acil servise telefon açıp 25 ytl  30 dakkada yaptırmam dışında)

160.000km  de   hep  sarf  malzeme  yedi..

yağ  filitre   buji  1 - 1.5 senede bir aks  körüğünü  yırtar  bide  o ..

ama  opeldende  acayip   memnunum  yalan  yok.. fakat  işte  detaylarda  can  sıkıyor   kimi  markalar..

felicia yı  ne  kadar ezdiğimi  tahmin  bile  edemezsiniz...  hala  mekanik  olarak  sorunsuz  gidiyorya  hayret..

daha  motoruna  anahtar  değmedi  10  sende..

millet  der  bide   buna 90 binde  conta  atmak  lazım ..

velhasıl  sağ  duyulu  olmak  lazım..  

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti baha » 15 Eyl 2008, 09:45

ahmet bey bu şanstır birazda benim bundan evelki 2 aracımda skoda sayılır biri seat cordaba 2001 model piston kolu kırdıydı o şekilde tamirciye baya ucuza verdim,sonraki aracım 1.3 felicia memnundum ama baya paramı yedi bir arkadaşım 1.3 az yakar diye benden istedi sonra 60000 km de şu anki feliyi aldım şu an 140.000 de komfor az yakmasına laf yok ama en az 7000 ytlmi yedi neyse bunada şans diyelim daha evvelki arabalarda başıma böyle şeyler gelmemişti.2006 golf plus aldım satmak için 35000 de ki araba sanzıman klitledi 6. viteste kaldık 2500 ytl yedi buda şans olsun ben hep wv gruplarından yedim ağır darbeleri .diğer markalarda çok sorun çıkarırdı.ama yüklü değil  he şimdi wv ve grubu araçları kötümü hayır er modelinede binerim.yani biraz şans bu işler
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 15 Eyl 2008, 12:00

[quote="baha"]ahmet bey bu şanstır birazda benim bundan evelki 2 aracımda skoda sayılır biri seat cordaba 2001 model piston kolu kırdıydı o şekilde tamirciye baya ucuza verdim,sonraki aracım 1.3 felicia memnundum ama baya paramı yedi bir arkadaşım 1.3 az yakar diye benden istedi sonra 60000 km de şu anki feliyi aldım şu an 140.000 de komfor az yakmasına laf yok ama en az 7000 ytlmi yedi neyse bunada şans diyelim daha evvelki arabalarda başıma böyle şeyler gelmemişti.2006 golf plus aldım satmak için 35000 de ki araba sanzıman klitledi 6. viteste kaldık 2500 ytl yedi buda şans olsun ben hep wv gruplarından yedim ağır darbeleri .diğer markalarda çok sorun çıkarırdı.ama yüklü değil  he şimdi wv ve grubu araçları kötümü hayır er modelinede binerim.yani biraz şans bu işler[/QUOTE]baha bey allah çektirmesinCry.bende tempradan ve optimadan çok çektim.hcm birde anladığım kadarıyla az km ve alırken kılı kırk yaracaksın gerisine allah kerim diyeceksin.eski aracı adam etmek gerçekten çok zor.anlaşıldığı kadarıyla her markanın kendine göre avantajı dezavantajı var.dediğiniz gibi bu birazda şans işi gibi.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 15 Eyl 2008, 12:03

"en az 7000 ytlmi yedi"baha bey ne o öyle ya feliyi yeniden mi yaptırdın.gerçektende şansın yokmuş mu diyelim acaba ne diyeceğimi bilemiyorum?aracı satsan o kadar anca eder zaten naptın öyle kaza falanmı yoksa,rektefemi yapıldı?
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 15 Eyl 2008, 13:14

arkadaşın birisi octavia, clio ve albeadan iyidir doğandanda iyidir diyor octi ayaklar altında geziyor yahu..bu kadardamı düştü bu araba Cry

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti mehmetunal48 » 15 Eyl 2008, 13:41

[quote="tivoli"]

arkadaşın birisi octavia, clio ve albeadan iyidir doğandanda iyidir diyor octi ayaklar altında geziyor yahu..bu kadardamı düştü bu araba Cry

[/QUOTE]onu ben yazdım şunun için;bu memlekette skodanın imajının kötü olduğu halkımız tarafından bilinmediği,ama buna karşın kuş serisi tofaş ürünlerinden doğan gibi bir araca hala bu zamanda 14000 ytl,toros gibi bir aracada 13200ytl verildiği ve peynir ekmek gibi satıldığı ama skoda aldım octi aldım dediğinizde o da neymiş öle arabadamı varmış cevaplarının alındığı yurdum insanına,bu tür aracları artık bırakında başka aracların olduğunu keşfedin,takalarla ve tenekelere bu kadar cömert para harcamayın demek istedim.onu kıyaslamadım.ve zaten skodaya atılan lafa bWinkir cevaptır dikkat ettiyseniz.yani albea ya vereceğiniz 16-18000 ytl nize yazık etmeyin demek istemişimdir.o paraları oralara vereceğinize ondan daha üstün donanımlı araclara para verinde konfor görün demek istedim.ama nerdeeeeeeeee.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 15 Eyl 2008, 15:30

bu kadar adam skodayı seçtiyse bir sevgisi var demektir.O yüzden markaya ve modellere laf atacak olan sevdiği markanın forumuna takılsın.Ferrari porshe morş deyip hava yapmayalım.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti baha » 15 Eyl 2008, 17:33

[quote="mehmetunal48"]"en az 7000 ytlmi yedi"baha bey ne o öyle ya feliyi yeniden mi yaptırdın.gerçektende şansın yokmuş mu diyelim acaba ne diyeceğimi bilemiyorum?aracı satsan o kadar anca eder zaten naptın öyle kaza falanmı yoksa,rektefemi yapıldı? [/QUOTE] bu benim 7. skodam yaptık masrafı adam ettik artık biniyoruz 7000 doğru resmen baştan yaratıldı 60000 km de aldığımda ekspertiz raporu bile vardı çok yere gösterdim.aksilikler ardı ardına geldi.-----triger koparması-------piston çatlatması--------sübap dağıtması-------aks ön takım------yok lamda sensörü-------yok boğaz kelebeği  devrilip gittik şimdi çoğu arabadan sıfır herşeyi ama ne kıymet bizde biniyoruz işte
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir