Silecek Sorunu(Çözdüm)!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Silecek Sorunu(Çözdüm)!!

İleti kadir_ » 15 Eyl 2008, 00:58

Malum kış geliyor silecek yine sinirimi bozmayı başardı her sene olduğu gibi bu senede şoför tarafındaki silecek tam silmiyor ara ara bırakıyor silerken titriyor lastiğini değiştirdim sorun düzelmedi hala neden olabilir acaba bu sorun silecek tam basmıyor mu?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sorunu bu gün buldum sol silecek kolunda bir sorun var çözemedim kaldırınca langır langır oynuyor tıpayı çıkarıp sıktım sıkılı bir şekilde neden olduğunu çözemedim baktıracağım hafta içi

Tahminim bu yüzden basmıyor tam olarak

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 15 Eyl 2008, 01:01

araya toz, toprak girdimi oluyor, bezle silgeçleri sildiğim zaman düzeliyordu bende..
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti kadir_ » 15 Eyl 2008, 01:01

[quote="umutkubat"]araya toz, toprak girdimi oluyor, bezle silgeçleri sildiğim zaman düzeliyordu bende..[/QUOTE]

Düzelmedi lastiklerini değiştirdiğim halde
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti power_octavia » 15 Eyl 2008, 01:02

dostum aracın ön camında aşırı derecede gözle görünmeyen kir vs. yapışmıştır veya en basiti aracını boya işlemi için kaportaya götürdüysen eğer küçük boya zerrecikleri bi şekilde ön camına yapışmıştır buda sileceği tutar veya zorlar.... çözümü makinan varsa ön cama pasta çek bi güzel düzelicektir...
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 15 Eyl 2008, 01:03

Ben Kayseri'de yeni nesil (banana tip) silecek aldım. Çifti 25 ytl, Space marka Çin'de yaptırılmış Türk malı. Çok güzel siliyor ve hiç ses çıkarmıyor. Tavsiye ederim.

Bosch aero alacaktım ama çifti 80 ytl olunca bana pahalı geldi.

Eski nesil silecekler ne yapsanız sessiz çalışmıyor ve iyi de silmiyor. Yeni nesil alın, bu dertlerden kurtulun.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti kadir_ » 15 Eyl 2008, 01:06

[quote="maozkan64"]Ben Kayseri'de yeni nesil (banana tip) silecek aldım. Çifti 25 ytl, Space marka Çin'de yaptırılmış Türk malı. Çok güzel siliyor ve hiç ses çıkarmıyor. Tavsiye ederim.

Bosch aero alacaktım ama çifti 80 ytl olunca bana pahalı geldi.

Eski nesil silecekler ne yapsanız sessiz çalışmıyor ve iyi de silmiyor. Yeni nesil alın, bu dertlerden kurtulun.
[/QUOTE]

Yeni nesil alırsam dandik almam dandik olmayanlarıda 60 ytl o da bayağı pahalı bakalım alıcaz bu gidişle bu arada aracın  A4 kasa mı?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti power_octavia » 15 Eyl 2008, 01:08

dostum cam eğer kaliteli olan sileceğide belli süre sonra erkenden yıpratacaktır.. kirli cam aynı zımpara misali oluyor... aracın ön camına komple pasta çektirirsen sorun ortak kalkıcaktır. ( camada pasta çekilmez demeyin )
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 15 Eyl 2008, 01:09

Aracım A4 kasa. Silecekler, sürücü tarafı 21" yolcu tarafı 19".
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti kadir_ » 15 Eyl 2008, 01:12

[quote="power_octavia"]dostum cam eğer kaliteli olan sileceğide belli süre sonra erkenden yıpratacaktır.. kirli cam aynı zımpara misali oluyor... aracın ön camına komple pasta çektirirsen sorun ortak kalkıcaktır. ( camada pasta çekilmez demeyin )[/QUOTE]

Şu kaydırıcılardan var zaten camda 1 hafta olmadı yapalı
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 15 Eyl 2008, 01:16

cama kaydırıcı sür abi, en ucuzu bu gibi, hani yağmur yağınca su damlaları kaçışıyo ya, o sileceğide rahatlatıyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mygokhan » 15 Eyl 2008, 01:17

Silecek ömrü 1 senedir..İster bosch , ister valeo, isterse başka bir marka..Kış ve soğuk gördüğünde o silecek ses yapmaya başlar..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti kadir_ » 15 Eyl 2008, 01:19

[quote="mygokhan"]Silecek ömrü 1 senedir..İster bosch , ister valeo, isterse başka bir marka..Kış ve soğuk gördüğünde o silecek ses yapmaya başlar..
[/QUOTE]

2 gün olmadı değiştireli daha
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 15 Eyl 2008, 01:21

cam suyu haznenize yetkili servislerin kullandığı "würth" marka cam suyu ilave edin süper bişey.. bakıma gittiğimde doldurmuştu servis.. çok beğendim zerre kadar pislik kalmıyor ve sileceklerde dolayısıyla hiç ses yapmıyor. geçenlerde servisin yakınlarından geçiyordum gittim bir şişede ekstradan ben aldım tavsiye ederim. Sıcak yaz ayının bitiminden sonra silecek değiştirilmesi zorunlu oluyor zaten.. Yaz boyunca silecek lastikleri sıcaktan don lastiğine dönüyor nede olsa :-)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 15 Eyl 2008, 01:21

arabam 3 yaşına geldi hiç değişmedim sileceği, sorunsuz temizliyor, camda kaydırıcı var, ses mes yok fabrikadan gelen silecek.

niye derseniz BURAYA YAĞMUR YAĞMIYOR LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tivoli » 15 Eyl 2008, 01:31

[quote="hakanerdogan"]cama kaydırıcı sür abi, en ucuzu bu gibi, hani yağmur yağınca su damlaları kaçışıyo ya, o sileceğide rahatlatıyor.[/QUOTE]

Tavsiye etmem... Bu sıvılar cam üzerinde sert bir film tabakası oluşturuyorlar ve bu film tabakası camdan çok daha düşük oranda sertliğe sahip, dolayısıyla zamanla camdaki ve sileceklerdeki toz zerrecikleri her süpürmede bu film tabakasını camdan daha kısa bir zamanda aşındırıyor zamanlada sanki camınız çizilmiş gibi çizgiler beliriyor bu da özellikle gece karşıdan gelen araçların ışıklarının camınızdaki çiziklerde dağılmasından dolayı görüş kalitenizi düşürüyor.. Dolayısıylada ön camı kullanma kilometreniz veya süreniz düşüyor. Ucuz yol her zaman hesaplı yol olmayabilir. Ben bu sıvıyı bir zamanlar denemiştim onun için bu tespitimi paylaştım. Kimsenin malına zarar gelsin istemem. Saygılarımla
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 15 Eyl 2008, 01:31

[quote="kadir_"]
[quote="mygokhan"]Silecek ömrü 1 senedir..İster bosch , ister valeo, isterse başka bir marka..Kış ve soğuk gördüğünde o silecek ses yapmaya başlar..
[/QUOTE]

2 gün olmadı değiştireli daha
[/QUOTE]

Sadece kauçuk mu değişti yoksa komple mi??

O zaman cam çok kirli olduğundan camdaki kötü yüzey bozmuş olabilir..Cama pasta yapmak işe yarayabilir..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakanerdogan » 15 Eyl 2008, 01:39

[quote="tivoli"][quote="hakanerdogan"]cama kaydırıcı sür abi, en ucuzu bu gibi, hani yağmur yağınca su damlaları kaçışıyo ya, o sileceğide rahatlatıyor.[/QUOTE]

Tavsiye etmem... Bu sıvılar cam üzerinde sert bir film tabakası oluşturuyorlar ve bu film tabakası camdan çok daha düşük oranda sertliğe sahip, dolayısıyla zamanla camdaki ve sileceklerdeki toz zerrecikleri her süpürmede bu film tabakasını camdan daha kısa bir zamanda aşındırıyor zamanlada sanki camınız çizilmiş gibi çizgiler beliriyor bu da özellikle gece karşıdan gelen araçların ışıklarının camınızdaki çiziklerde dağılmasından dolayı görüş kalitenizi düşürüyor.. Dolayısıylada ön camı kullanma kilometreniz veya süreniz düşüyor. Ucuz yol her zaman hesaplı yol olmayabilir. Ben bu sıvıyı bir zamanlar denemiştim onun için bu tespitimi paylaştım. Kimsenin malına zarar gelsin istemem. Saygılarımla
[/QUOTE]

tabi benim gibi yılda bi cam değiştirmeyenlere tavisye etmiyorum geri aldım Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tivoli » 15 Eyl 2008, 01:44

[quote="hakanerdogan"][quote="tivoli"][quote="hakanerdogan"]cama kaydırıcı sür abi, en ucuzu bu gibi, hani yağmur yağınca su damlaları kaçışıyo ya, o sileceğide rahatlatıyor.[/QUOTE]

[/QUOTE]

tabi benim gibi yılda bi cam değiştirmeyenlere tavisye etmiyorum geri aldım Smile
[/QUOTE]

Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir