aırbag lambası yanıyor...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

aırbag lambası yanıyor...

İleti hakkurt » 17 Eyl 2008, 14:19

octimin aırbag lambası yanmaya başladı... daha öncede olmuştu servise gittim lambayı söndürdülerdi şimdi tekrar yanmaya başladı.... neden olabilir anlamadım..

hakkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti muzaffer » 17 Eyl 2008, 14:21

Arabanda iç temizlik yaptıysan koltuk altındaki soketlerde oynama olmuş olabilir.
muzaffer
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 17 Eyl 2008, 14:32

Aşağıdan yukarıdan servis yolu gözüküyor.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti BlueVRS » 17 Eyl 2008, 15:38

[quote="muzaffer"]Arabanda iç temizlik yaptıysan koltuk altındaki soketlerde oynama olmuş olabilir.[/QUOTE]

+1

Yada o soketlerde oksitlenme oluşabiliyor,söküp wd40 ile temizlemek sorunu halledebilir..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 17 Eyl 2008, 18:48

[quote="hakkurt"]octimin aırbag lambası yanmaya başladı... daha öncede olmuştu servise gittim lambayı söndürdülerdi şimdi tekrar yanmaya başladı.... neden olabilir anlamadım..[/QUOTE]

Aynı sorundan bende de vardı, koltuğun altında bir kablo var. o kabloyu değiştirdiler, lamba söndü. Tam servisten çıkarken koltuğumu ayarladım(en altta kullanıyorum kolduğu) lamba tekrar yandı. Aracı bıraktık servise. Sonra ertesi gün almaya gittiğimizde koltuğun altındaki kablonun (deri döşeme vardı arabada) döşeme yapılırken yanlış yerden geçirildiğini öğrendik. Servisteki usta sağolsun farketmiş de döşemeyi sökmeye gerek kalmamıştı. Yoksa sökeceklerdi. Meğer kablo geriliyormuş şase yapıyormuş ben tam koltuğu en alt seviyeye getirince. Olay buydu.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakkurt » 18 Eyl 2008, 11:23

[quote="octopus"]Aşağıdan yukarıdan servis yolu gözüküyor.[/QUOTE]

Doğru söylüyorsunuz öyle veya böyle servis yolu gözüküyor..
hakkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir