Octavia Çalışma

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Çalışma

İleti kadir_ » 20 Eyl 2008, 22:15

1-2 gündür araba marş basınca normalde çok çabuk alıyordu şimdi uzun sürüyor alması kıaca önceden 2 sn de alıyosa şimdi 4-5 sn de alıyo neden olduğuu çözemedim sizce nedendir?

Akü daha yeni 2 ay anca oldu alalı yanlız benzin ışığı yandı depoun dibi geldi diye olabilirmi acaba bi fikir verirseniz sevinirim?

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 20 Eyl 2008, 22:24

Fulleyip denemek lazım ama ben pek zannetmiyorum benzinden olacağını. marş sisteminde yıpranma olabilir mi ki?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 9336 » 20 Eyl 2008, 22:36

Benzin sistemine pislik gelmesinden şüpheleniyorsanız, yarım depo benzin alıp, içine enjektör temizleyici katkı atın. Eğer şüphelendiğiniz gibiyse zamanla düzelecektir. acıkcası ben de benzin sisteminden şüpheleniyorum. Geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti kadir_ » 21 Eyl 2008, 13:06

yarın gazı fulleyeceğim o zaman depoyuda fulleyeyim ama birde sorum olacak bu depoyu yani benzini fulleyeceğim araba lpg li bu benzin depoda 1 seneye yakın kalıyor bozulma tortulanma vs olmazmı acaba?
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 21 Eyl 2008, 13:24

Yakıtla pek alakası yoktur bence marş sistemiyle alakası vardır çünkü yaıtta pislik olsa önce yakt filtrresinden geçiyo zaten sonra motora temiz olarak geliyo bişey değişmez bence
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kobalt » 21 Eyl 2008, 14:07

Aracınızı lpg ile kullansanız bile deponuzu çeyreğin altında çok uzun süre bırakıyorsanız bunun olması çok normal.Unutmayınki enjektörlü araçlar ilk çalışmayı benzinle yapıyor,sizin deponuz devamlı az miktarda benzinle bırakıldığından buharlaşarak depo tavanına yapışan yakıtın yoğunlaşıp tekrar aşağıya damlacık olarak geri dönmesi sırasında yakıtın içeriğini az da olsa değiştiriyor ve yanma oranında ciddi kayıplar meydana geliyor,deponuzu yarım doldurun ve şöyle 15-20 dakika benzinle kullanın düzelecektir.
kobalt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 21 Eyl 2008, 15:05

[quote="kobalt"]Aracınızı lpg ile kullansanız bile deponuzu çeyreğin altında çok uzun süre bırakıyorsanız bunun olması çok normal.Unutmayınki enjektörlü araçlar ilk çalışmayı benzinle yapıyor,sizin deponuz devamlı az miktarda benzinle bırakıldığından buharlaşarak depo tavanına yapışan yakıtın yoğunlaşıp tekrar aşağıya damlacık olarak geri dönmesi sırasında yakıtın içeriğini az da olsa değiştiriyor ve yanma oranında ciddi kayıplar meydana geliyor,deponuzu yarım doldurun ve şöyle 15-20 dakika benzinle kullanın düzelecektir.[/QUOTE]

Genelde kullanmam daha lamba yanalı 2 gün oldu yarım yapayım ozaman
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti kadir_ » 21 Eyl 2008, 21:55

Bu gün itibari ile çözdüm sorunu havalar malum soğuk bu gün 12-13 dereceye kadar düştü araç lpg de stop edince marş süresi uzuyor benzinde stop edince çok rahat çalışıyor depoyuda yarımladım bakalım ne olucak gerisiSmile
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir