mıknatıslı ürünler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

mıknatıslı ürünler

İleti yexplorer » 21 Eyl 2008, 01:39

merhablar

bu mıknatıslı ürünler nasıldır. burada bir arkadaşta var kullanan memnun ama arabası bizim ki gibi değil reno 19 yani elektronikle alakası yok arabanın. arkadaş memnun tavsiye ediyor. ama manyetik alandan dolayı zarar verirmi bilmiyorum diyor bende arada kaldım. tasarruftan çok çekişte bariz fark edeceğini söylüyor. power_octavia da kullanıyor 5 tane o da memnun. bende taktırsam sıkıntı olurmu nereye takılmaması gerek malum heryerde sensör var zararı olmasından korkuyorum.

takacak olursam brc enjeksiyonların yaylı olmasından dolayı zarar görme ihtimali var mı. bir kaç tane takılması lazım manifolda yakın biryerde olması gerektiğini duymuştum. her enjeksiyondan sonra 1 tane enjeksiyona girişte 1 tane 1 tanede benzine taksam abartmış olurmuyumLOL

takıpda memnun olmayan var mı. fiyatıda uygun sitesinde 6 tanesi 50 dolardı

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti power_octavia » 21 Eyl 2008, 03:22

selamlar bu ürünü ben 3 sene önce kullanmaya başladım piyasada pek fazla yoktu ozamanlar... benim kinin markası TURBOMUG ama içindeki tüm mıknatıslar neodmiyum adı verilen çok kuvvetli akım yaratan mıknatıslardan.... aracında lpg varsa lpg enjektörlerinin tam emme manifolduna girdiği yerden 4 lpg enjektörüne tek tek bağlaman.. benzin ana hortumunada yine enjektör girişinin en yakınına çapraz olarak bağlaman yeterli olucaktır abartmıyorsun korkma :) aracına çok aşırı bi güç arttırmıyor falan 3 depo kullanımdan sonra ekonomik kullanımlarda eskiye oranla tasarruf yapabiliyorsun... aracın gücünüde %1-2 arttırıyor diyebiliirm. 5 araçta kullandık sonuçlar hep olumlu idi... şuan kendi octavia 1.8 T 220hp de ve seat leon 1.8 t 280 hp de kullanıyoruz 2 mizde memnunuz... elektronik hiçbir aksamını etkilemez. ama takarken şarj dinamosuna yakın takma içindeki mıknatısları etkiliyebiliyor... yinede gaz kelebeği sensörüne ve diğer sensörlere çok yakın 5-6cm yakında olmasın derim... ha şimdi bunu buraya yazıyorum bi kaç arkadaş çıkıp hiç bir işe yaramıyor taktırma etme palavra bunlar diyecekler emin olabilirsin :)
bu yüksek güçte mıknatısla yakıt ayrıştırma olayı Enştein'in ilkelerinden harekete geçilerek bulunmuştur... saygılar
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 21 Eyl 2008, 15:16

deneyelim o zaman sipariş vereyim ama şu benzindeki çapraz bağlamayı anlamadım
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

Octavia

Kimler çevrimiçi