Kronik Sorun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kronik Sorun

İleti kadir_ » 21 Eyl 2008, 13:14

Merak ettiğim bi konu var bu anahtar olayı octavialarda kronikmi mesela benim ve arkadaşımın L&K sı kumandalar uzaktan almıyr nasıl diyeyim 2-3m den alıyor daha uzaktan almıyor bunun sebebi nedir bazen kapatınca dıtlamıyor bazen dıtlıyor bazen açmıyor kapı koluna sokup aç kapa yapınca düzeliyor

Bu çoğu arkadaşta var bu sorunun kökü nedir ve kronikmidir sizce?

kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 21 Eyl 2008, 13:31

kumandaya yeni pil takıp denedimi hiç ?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti kadir_ » 21 Eyl 2008, 13:42

[quote="BaTeRRiiSStt"]kumandaya yeni pil takıp denedimi hiç ?[/QUOTE]

Denendi hiç bir değişiklik yok mesafe ve açıp kapamada
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 21 Eyl 2008, 13:42

o dıtlamıyosa bagaj motor kaputu veya kapı acık kalmıstır benimkide 2 gün dıtlamadı bi baktım motor kaputu acık hemen kapatıp denedim dıtladı birde octilerde galiba yanlışlıkla basılmaları önlemek için galiba sey varmış metraj kısaltıcı gibi bişi onuda sökebiliyolar ben öleyaptırdım evden basıyorum acıyor şimdi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti kadir_ » 21 Eyl 2008, 13:45

[quote="elegance"]o dıtlamıyosa bagaj motor kaputu veya kapı acık kalmıstır benimkide 2 gün dıtlamadı bi baktım motor kaputu acık hemen kapatıp denedim dıtladı birde octilerde galiba yanlışlıkla basılmaları önlemek için galiba sey varmış metraj kısaltıcı gibi bişi onuda sökebiliyolar ben öleyaptırdım evden basıyorum acıyor şimdi[/QUOTE]

Bagajla ilgisi yok kapalı bagaj il açıyorum kapatıyorum dıtlıyor sabah açıp kapıyorum mesela dıtlamıyor kapatırken açarken dıtlıyor ama
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti elegance » 21 Eyl 2008, 13:48

[quote="kadir_"] [quote="elegance"]o dıtlamıyosa bagaj motor kaputu veya kapı acık kalmıstır benimkide 2 gün dıtlamadı bi baktım motor kaputu acık hemen kapatıp denedim dıtladı birde octilerde galiba yanlışlıkla basılmaları önlemek için galiba sey varmış metraj kısaltıcı gibi bişi onuda sökebiliyolar ben öleyaptırdım evden basıyorum acıyor şimdi[/QUOTE]

Bagajla ilgisi yok kapalı bagaj il açıyorum kapatıyorum dıtlıyor sabah açıp kapıyorum mesela dıtlamıyor kapatırken açarken dıtlıyor ama
[/QUOTE] abibende öle idi herhangi biyer acıksa kapı mesela o bile yarı acık oluyo ya o zaman bile dıtlamoıyo bagaj motor kaputu gibi şeyler hani yarı acık gibi farkedilmeyecek kadar acık oluyo ya o zaman dıtlamadı benimki
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 21 Eyl 2008, 13:50

benim octi 20 m den rahat alıyor evin içinden hiç görmeden rahat alıyor.no panik no kronik! her şey yolundaWinkWink
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 21 Eyl 2008, 13:51

[quote="mehmetunal48"]benim octi 20 m den rahat alıyor evin içinden hiç görmeden rahat alıyor.no panik no kronik! her şey yolundaWinkWink [/QUOTE] abi senin anahtarlar farklı olması lazım bizimkilerden
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 21 Eyl 2008, 14:29

benim de evden alıyor ama bazen kumandayı tutuş şekline göre almadığıda oluyor.Anahtarın öbür yanını çeviriyorum oluyor anlıycağınız:)
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti hakanerdogan » 21 Eyl 2008, 14:30

7 kattayım, otopark ise yerden bi 50 metre kadar ötede, tek basışta alıyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ali0027 » 23 Eyl 2008, 15:52

arkadaşlar sonuç olarakl bir hatamı veya yapabilecek birşey varmı , örnek benimki 2002 oktavia elegance oda 2-3 yaklaşmadan almıyor ? selamlar
şimdiden hayırlı ramazan bayramı
ali0027
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 16:45

[quote="elegance"]o dıtlamıyosa bagaj motor kaputu veya kapı acık kalmıstır benimkide 2 gün dıtlamadı bi baktım motor kaputu acık hemen kapatıp denedim dıtladı birde octilerde galiba yanlışlıkla basılmaları önlemek için galiba sey varmış metraj kısaltıcı gibi bişi onuda sökebiliyolar ben öleyaptırdım evden basıyorum acıyor şimdi[/QUOTE]
bahsettiğiniz metraj kısaltıcı nasıl sökülüyor acaba biraz bilgi verebilirmisiniz? çünkü bende 2 adet anahtar var bir tanesi 10mt den bile kapıları açıyor diğeri ise aracın hemen yanında ve belli bir noktasındayken kapıları açıyor.. problem pildemi acaba diye iki anahtarın pillerini birbirleri ile değiştirdim ama sonuç yine aynı..düğmelerde temassızlık olabilir diye düşündüm ancak düğmelerine dokunur dokunmaz kumandanın üzerindeki kırmızı led yanıyor ayrıca oksitlenme olabilir düşüncesiyle kontak sprey sıktım sonuç yine aynı.. sizin bahsettiğiniz metraj kısaltıcı gibi birşeyin varlığı olabilir.. nasıl birşey ve nasıl sökülebileceği konusunda yardımcı olursanız memnun olurum
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 17:09

[quote="tivoli"][quote="elegance"]o dıtlamıyosa bagaj motor kaputu veya kapı acık kalmıstır benimkide 2 gün dıtlamadı bi baktım motor kaputu acık hemen kapatıp denedim dıtladı birde octilerde galiba yanlışlıkla basılmaları önlemek için galiba sey varmış metraj kısaltıcı gibi bişi onuda sökebiliyolar ben öleyaptırdım evden basıyorum acıyor şimdi[/QUOTE]
bahsettiğiniz metraj kısaltıcı nasıl sökülüyor acaba biraz bilgi verebilirmisiniz? çünkü bende 2 adet anahtar var bir tanesi 10mt den bile kapıları açıyor diğeri ise aracın hemen yanında ve belli bir noktasındayken kapıları açıyor.. problem pildemi acaba diye iki anahtarın pillerini birbirleri ile değiştirdim ama sonuç yine aynı..düğmelerde temassızlık olabilir diye düşündüm ancak düğmelerine dokunur dokunmaz kumandanın üzerindeki kırmızı led yanıyor ayrıca oksitlenme olabilir düşüncesiyle kontak sprey sıktım sonuç yine aynı.. sizin bahsettiğiniz metraj kısaltıcı gibi birşeyin varlığı olabilir.. nasıl birşey ve nasıl sökülebileceği konusunda yardımcı olursanız memnun olurum
[/QUOTE] onu oto elektrikçisi yapıyor biz yapamıyoruz.bende pileri degiştirmeye verdim o sırada dedi adam metraj kısaltıcı var bunlarda dedi birşeyler yaptı elektronigine uzaktan almaya başladı
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 17:43

sağol dostum sorayım dediğin gibi bir oto elektrikçiye o zaman

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE