Bu özelliğide bu gün öğrendim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu özelliğide bu gün öğrendim

İleti mehmetunal48 » 22 Eyl 2008, 13:05

[quote="octopus"]Soğuk motorda her araba yapar toros dahil.Ki onda elle kumandalı jikle var.Burda bahsedilen olay farklı.Arkadaşlar açıklamış saolsunlar.[/QUOTE]yani bu otomatik gaza basma işini otomatik jıklemi yapıyor?

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mavi-tuğra » 22 Eyl 2008, 13:38

arkadaşlar bu olay ilk kalkıştaki olay tamamen rolenti durumundaki gaz ayarından kaynaklanıyor. ayanızı debriyajdan cekme hızınıza göre kalkışı sağlayabilirsiniz. bende feliş var. birde iş gereği kullandığım ford transit kamyonetim var. 2007 sıfır aldım 1 2 3  bu fideslerde ister gaza basın ister basmayın araç motor yükü direk motoru etkilediği için beyin yüke göre araca gaz veriyo dolayısıyla aracı ayarsız kulklanma olayı otomotik olarak kalkıyo. buna alışana kadar çok çektim gazdan ayamı kesiyorum fakat araba otomotik olarak gaz veriyor. özellikle rampalarda adeta fırlama yapıyor. ama alışınca bu özellik çok güzel rampada siz ayarlayamasanızda çıkış hızını kendisi ayarlıyor.
mavi-tuğra
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 22 Eyl 2008, 13:42

[quote="mavi-tuğra"]arkadaşlar bu olay ilk kalkıştaki olay tamamen rolenti durumundaki gaz ayarından kaynaklanıyor. ayanızı debriyajdan cekme hızınıza göre kalkışı sağlayabilirsiniz. bende feliş var. birde iş gereği kullandığım ford transit kamyonetim var. 2007 sıfır aldım 1 2 3  bu fideslerde ister gaza basın ister basmayın araç motor yükü direk motoru etkilediği için beyin yüke göre araca gaz veriyo dolayısıyla aracı ayarsız kulklanma olayı otomotik olarak kalkıyo. buna alışana kadar çok çektim gazdan ayamı kesiyorum fakat araba otomotik olarak gaz veriyor. özellikle rampalarda adeta fırlama yapıyor. ama alışınca bu özellik çok güzel rampada siz ayarlayamasanızda çıkış hızını kendisi ayarlıyor.[/QUOTE]Thumbs%20Up
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 22 Eyl 2008, 13:56

arkadaslar bu olay lpg li octi'de de olur mu? daha denemedim... daha yeniyim malum 1az tırsıyorum stop eder diye...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakkurt » 22 Eyl 2008, 17:40

2.viteste çekiyorum ayağımi gazdan kendisi gidiyor
hakkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 22 Eyl 2008, 20:13

ben de bunu demmiştim baya bi önce arabayı en son 4 te kaldırdım ama debriyazjdan ayagımı cok yavas cekerek 1 2 3 4 üncü viteslerin hepsinde gaza basmadan kalkıyor yol bilgisayarıda rolanti yaıtını yani 1.2 1.3 gibi degferler gösteriyodu kalkarkende
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti mehmetunal48 » 22 Eyl 2008, 20:28

[quote="hakkurt"]2.viteste çekiyorum ayağımi gazdan kendisi gidiyor [/QUOTE]evet aynen ben de ayağımı gazdan çekmiyorum zıplıyor resmen bir gün bir yerlere geçireceğim diye korkuyorum.onun için octinin keyfine bırakmıyorum ama 1.viteste hep aynı artık gaza basmıyacağım.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 22 Eyl 2008, 20:34

3.viteste direkt kalkanda varmış..ben inanmadım söyleyenin yalancısıyım...tecrübeliler çok gibi..ne dersiniz arkadaşlar böyle gazsız 3.vitestede olabilirmi bu iş????

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti mehmetunal48 » 22 Eyl 2008, 20:52

[quote="tivoli"]

3.viteste direkt kalkanda varmış..ben inanmadım söyleyenin yalancısıyım...tecrübeliler çok gibi..ne dersiniz arkadaşlar böyle gazsız 3.vitestede olabilirmi bu iş????

[/QUOTE]ilk kalkışta bana mümkün değil gibi yani 3.vitesle aracınkalkması zor gibiama hareket halinde hiç denemedim 3.vitesi ama 2.viteste zıplıyor.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 00:59

valla ben daha 1.viteste ancak debriyajı çok yavaş kaldırarak hareket ettirebiliyorum aracı.. nede olsa 1.5 tona yakın bir ağırlığı hızlı ivmelendirmek öyle rölanti devri ile olabilecek birşey değil.. ancak konuyu açan arkadaşın söylediği gibi bir özellik varsa ki ben yeni duydum, bu özellik benim aracımda (2005 octi elg. fsi) henüz mevcut değil. olanlara ne mutlu keyifli seyirler diyorum
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mehmetunal48 » 23 Eyl 2008, 01:10

[quote="tivoli"]valla ben daha 1.viteste ancak debriyajı çok yavaş kaldırarak hareket ettirebiliyorum aracı.. nede olsa 1.5 tona yakın bir ağırlığı hızlı ivmelendirmek öyle rölanti devri ile olabilecek birşey değil.. ancak konuyu açan arkadaşın söylediği gibi bir özellik varsa ki ben yeni duydum, bu özellik benim aracımda (2005 octi elg. fsi) henüz mevcut değil. olanlara ne mutlu keyifli seyirler diyorum[/QUOTE]yarın dene bir ya denemesi bedava değilmi?çalıştır tak 1.vitese gaza basmadan debriyajdan yavaaaaşcaaaaa kaldır bak nasıl gidiyor hemde yokuşda bile ben bu gün birde yokuşda yani rampada denedim süper ya.o biçim gidiyor.seninkinde niye olmasın ki.buraya yorum yazanlar toroslarda bile var(!)dediklerine göre haydi haydi vardır.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 23 Eyl 2008, 11:08

dün denedim lpg'li octi'de de oluyor; ama debriyajı yavaşça bırakmak gerekiyor...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti octaviaman » 23 Eyl 2008, 12:51

Konfor bir durum tadını çıkaralım.Yiyin gaari.Smile
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti loveskoda » 23 Eyl 2008, 13:15

Arkadaşlara katılıyorum, benim 1.2 Fabişte de durum aynı, bunun nedeni, ECU, motor istop etmesin diye derhal mudahile ederek zengin karışım yapması... Bi nevi jikle yani...Smile
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 23 Eyl 2008, 13:54

[quote="loveskoda"]Arkadaşlara katılıyorum, benim 1.2 Fabişte de durum aynı, bunun nedeni, ECU, motor istop etmesin diye derhal mudahile ederek zengin karışım yapması... Bi nevi jikle yani...Smile[/QUOTE]Thumbs%20Up
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 15:13

[quote="mehmetunal48"] [quote="tivoli"]valla ben daha 1.viteste ancak debriyajı çok yavaş kaldırarak hareket ettirebiliyorum aracı.. nede olsa 1.5 tona yakın bir ağırlığı hızlı ivmelendirmek öyle rölanti devri ile olabilecek birşey değil.. ancak konuyu açan arkadaşın söylediği gibi bir özellik varsa ki ben yeni duydum, bu özellik benim aracımda (2005 octi elg. fsi) henüz mevcut değil. olanlara ne mutlu keyifli seyirler diyorum[/QUOTE]yarın dene bir ya denemesi bedava değilmi?çalıştır tak 1.vitese gaza basmadan debriyajdan yavaaaaşcaaaaa kaldır bak nasıl gidiyor hemde yokuşda bile ben bu gün birde yokuşda yani rampada denedim süper ya.o biçim gidiyor.seninkinde niye olmasın ki.buraya yorum yazanlar toroslarda bile var(!)dediklerine göre haydi haydi vardır.
[/QUOTE]

peki deneyeceğim senin güzel hatırın için dostum senimi kırıcaz dimi Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir