dün akşam başımdan geçenler...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

dün akşam başımdan geçenler...

İleti delidolu » 23 Eyl 2008, 11:28

Günaydın arkadaşlar,

Malum octi'mi alalı yaklaşık 1 hafta oldu. İlk başlarda farkında değildim ancak rastlantı sonucu sağ xeonon'un yanmadığını öğrendim hemen servise gittim alıp takmak için 115 YTL fiyat çekince vazgeçtim. 1az daha bekleyeyim elima pra geçince alırım dedim. Sonra akşam o akşam eve giderken bi de baktım lamba yanmaya başladı tekrar, anladım ki lamba patlamamış, düğmede ya da far bölgesinde teknik bir arıza var.. Neyse uzatmadan dün akşam evde otururken kaltım ben bunu yaptırayım en iyisi diye çıktım yola. Önce aydınlıkevlerde bir oto elketrikçiye gösterdim adam şimdi gece benim bu farı sökmem lazım dedi gündüz gelin dedi... Geçtik ordan k.karabekir de caminin hemen üstünde bi oto elektrikçiye gittim. Adam şöyle bi baktı bunun motoru yanmıştır dedi 75 YTL'ye tekli olarak satarız dedi, 50 yeanlaşamadık, geçtik ordan eski ulus dolmuş duraklarının olduğu yerdeki bi elekrikçiye adama durumu anlattık meğer elektrikçi ortada bile yokmuş orda lastikçide oturan adam sanki kendisi elektrikçiymiş gibi arabanın sağına soluna bakıyo sis farlarını xenon far sanıp "eee bunlar çalışıyo yaa!!" demesin mi, salaklık bende, ben de adamı elektrikçi sandım.. Neyse ordan da aktaş civarında yine bir caminin yanındaki "150 YTL xenon far" reklam afişi olan bi başka elektrikçiye gittim. Adama yak bakayım dedi şak diye ikisi de yanmaya başladı... şaşırdım kaldım! hasta doktora gidince iyileşir misali oldu yani. Bu arada adam senin bu lambalr orjinal değil H7 bunlar dedi. Gel sana biz set halinde farları 199 YTL ye değiştirelim dedi içine motor denen aksamı da dahil!!! bi de ekledi "yalnız bizimkiler çin malı değil, orjinal...." ne diyim bilemiyorum. Anladınız sanırım vatanımın elektrikçileri gece gece yolunacak tavuk ararmışlar da haberim yokmuş, ve her yanlarına geleni salak sanırlarmış da ondan da haberim yokmuş...

Karar aldım ve ilk firsatta zeki unaldıya gidip 3-5 fazla verip garantili bir işçilik yaptırmam gerektiğini öğrendim. Bu da bana hem kapak, hem de ders oldu. Paylaşmak istedim. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti umt_d » 23 Eyl 2008, 12:14

Biz de arkadaşın palio'su için elektrikçiye gittik bazen çalışmıyodu araba vurduruyoduk bi baktıralım dedik açtı motoru aküye vooltmetre taktı sorun yok e nedir bunun sorunu dedik bilmiyorum dedi ama bi muayene yaparsam bulurum onda da paranızı alırım dedi :)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 23 Eyl 2008, 12:36

Geçmiş olsun Ankarada bu konuda sıkıntı var herhalde bende bulunduğum yerde tamirciye gitmem beykozda bozulsa bile araç karşıya gidiyor.

Bi yöndende şanslıyım komşum çiftkurtlarda çalışıyordu şimdi yılmazlara geçti o sağolsun yardımcı oluyor
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 23 Eyl 2008, 12:46

Sakın araçlarınızı bilmediğiniz aksesuarcıya elektrikçiye elletmeyin.Eline tornovida kapan her balta bu işleri yapıyor.Yazık olur sonra.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti skodacı » 23 Eyl 2008, 14:13

delidolu,farın ateşlemesinde sorun var...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 23 Eyl 2008, 14:20

[quote="skodacı"]delidolu,farın ateşlemesinde sorun var...[/QUOTE]
Biraz daha açıklar mısınız? ateşlemeyi sağlayan nedir, falan? Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti skodacı » 23 Eyl 2008, 14:22

Farın arka kısmında kontrol ünitesi var...muhtemelen sorun ondandır...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 23 Eyl 2008, 14:27

[quote="skodacı"]

Farın arka kısmında kontrol ünitesi var...muhtemelen sorun ondandır...

[/QUOTE]
Bahsettiğiniz, elektronik devre gibi birşey zannedersem.
Bu arada siteye pek takılmıyorsunuz. Sizleri arar olduk.(en azından kendi adıma)
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 23 Eyl 2008, 14:53

peki bu ateşleme denen şey sanırım dün akşam oto elektrikçisinin "motor" diye tabir ettiği şey olmalı. bunun maliyeti nedir? tek/çift satılır mı? ya da farın gazı tükenmiş/azalmış olması da böyle bir şeye neden olur mu? fikri olan var mı? bir de yeri değil ama far yıkamayı bir türlü nasıl çalıştıracağımı bulamadım, aldığım adama tlf açtım normal su fışkırtmaya basılı tutu oraya da verir dedi, ön camı şakır şakır yıkadım far yıkamaya damla gelmedi :( tşkler...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 15:04

herkesin aşağı yukarı böyle bir hikayesi vardır mutlaka..bende sesi soluğu çıkmayan alarm sirenimi yüce motorda gösterince adamlar bu arızalı çalışmaz diyerek direkt yeni bir tane siren taktılar çalıştı..dedim ki kaç para bu alet? 330ytl demezlermi..sökün hemen, benim o arızalı dediğiniz sirenimide geri takın dedim. adamlar geri taktılar benim arızalı dedikleri sirenimi sonrada servisteki çocuk liftten el yordamıyla arabayı geri kaydırırken alarm bir ötmeye başladı.. o anda çocuğun irkilişini görecektiniz :-))))) aradan belki 1.5 ay geçti hala bangır bangır ötüyor devreye girdiğinde..arkadaşlar %100 emin olmadan hiçbirşeyi değiştirmeyin aracın..paramıza emeğimize, problemi halletmek için harcadığımız yakıta, kaybettiğimiz zamana, işimizden gücümüzden oluşumuza yazık..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 18:38

servis sorun var dedigin anda bile saglam parcayı degiştirir dinlemez
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 18:45

işte onun için diyorum zaten %100 emin olmadan değiştirtmeyin diye yani emin olacağınız bir kaç yerde baktırın öncelikle
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 18:49

[quote="tivoli"]işte onun için diyorum zaten %100 emin olmadan değiştirtmeyin diye yani emin olacağınız bir kaç yerde baktırın öncelikle[/QUOTE] ya yemişim yetkil servisini benim arabayı suan serviste abkımına baktırasalar bi eski sahibi 2004 e kadar yaptırmış kalanı yetkili serviste hiç birsey yok.özel vw servisim var oraya gidiyorum adamlarda vw parcalaraı var olmayanınıda 24 saat içinde ediniyolar.her şeyim 10 numar suan aracta audiler bile oraya geliyor bütün bakımlarım orada.servise sadece garanti sürecinde giderim
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 22:30

zaten o olaydan sonra zor giderim bende yetkili servise..yetkili servis diye gittiğiniz yerde çaylaklara yaptırıyorlar işleri..oto tamircilerdeki  gibi.. usta orayı sök burayı tak der kalfaya ondan sonrada gider komşusunda lak lak yapar tavla atar kalfada ustanın yokluğundan istifadeçırağa paslar senin işini kendiside manitasıyla cepten mesajlaşıp durur..sende orada ortalığı birbirine katmazsan ondan sonra Allaha emanet gidersin yollarda..
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 9336 » 23 Eyl 2008, 22:43

[quote="tivoli"]zaten o olaydan sonra zor giderim bende yetkili servise..yetkili servis diye gittiğiniz yerde çaylaklara yaptırıyorlar işleri..oto tamircilerdeki  gibi.. usta orayı sök burayı tak der kalfaya ondan sonrada gider komşusunda lak lak yapar tavla atar kalfada ustanın yokluğundan istifadeçırağa paslar senin işini kendiside manitasıyla cepten mesajlaşıp durur..sende orada ortalığı birbirine katmazsan ondan sonra Allaha emanet gidersin yollarda..[/QUOTE]
Çok haklısın. Ondan sonra gitsen adama sorsan, iş yok güç yok der. Sen işini layıkıyla yap bak bakalım adam nerelerden geliyo.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir