far yıkama hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

far yıkama hk.

İleti delidolu » 23 Eyl 2008, 17:57

2003 octi coll. far yıkama sistemi nereden çalıştırılır? aldıgım kisiye tlf actim normal on cama su puskurtme dugmesini basılı tut olru dedi... on camı suya doyurdum fara damla su gelmedi ... tşkler...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti elegance » 23 Eyl 2008, 18:17

onun ekstra bişleyi yoktur sen farlar acıkken yapda bi dene
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti delidolu » 23 Eyl 2008, 18:22

derhal........ inş. olur... tşkler..
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 18:25

doğru demiş ancak far yıkama tesisatını kontrol et derim zira hatta kopma olmuş olabilir bunuda kolaylıkla anlayabilirsin.. far yıkamayı devreye soktuktan sonra aracın altına eğil bak yere su akmışsa sebep ortadadır. genelde kış aylarında cam suyuna antifirizli su ilave edilmemesinin akabinde tesisattaki suyun donması sonucu oluşan bir problemdir bu. bunun için cam suyunuza mutlaka özelliklede soğuk kış aylarında donmayı önlemek için antifirizli su ilave edin derim. ŞİMDİ ÇOK DAHA ÖNEMLİ BİRŞEY SÖYLEYEYİM... ARACINIZIN ARKA CAM SİLECEĞİ VAR İSE VE BAGAJINDAKİ HALINIZIN SOL TEKERLEK TARAFINI ELİNİZLE KONTROL ETTİĞİNİZDE EĞER ISLAKLIK HİSSEDİYORSANIZ YETKİLİ SERVİSE HEMEN MÜDAHALE ETTİRİN.. ARKA CAM SİLECEK SUYU TESİSATINA YAKIN BÖLGEDE ELEKTRONİK DEVRELER VARDIR.. BUNLARIN İÇERİSİNDE GERİ VİTES SENSÖR BEYNİDE BULUNUYOR..BU TESİSATLARIDA İYİ PARALARA SATIYORLAR AMMAN DİKKAT DİYORUM
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti tivoli » 23 Eyl 2008, 18:41

benden önce bir arkadaşımın başına gelmişti ve kendisine pahalıya malolmuştu.. Ondan edindiğim tecrübeyle aldığım aracımın halısına bir dokundum ki deryaya dönmüş halı.. hemen servise baktırdım benden önceki sahibi sağolsun sadece su koymuş kış ayında.. ve doğal olarak hat kopmuş neyse ben zararsız atlattım bunu..sizlerinde zarar görmesini istemem onun için bu konuyu atlamadan kontrol edin mutlaka derim saygılar

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti sinnex » 23 Eyl 2008, 19:39

Farlar yanıyorken cam suyunu dene, olucaktır...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 9336 » 23 Eyl 2008, 19:47

[quote="elegance"]onun ekstra bişleyi yoktur sen farlar acıkken yapda bi dene[/QUOTE]
[quote="sinnex"]Farlar yanıyorken cam suyunu dene, olucaktır...
[/QUOTE]
Çok doğru.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti Haluk » 21 Ekm 2008, 15:42

benim octavia da xenon farlar mevcut fakat sonradan takıldığı için far yıkama yok acaba servise bu özelliğide ekletsem bana maliyeti ne kadar olur

Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti hetepe » 21 Ekm 2008, 17:22

Orijinal olarak düşünürseniz çok pahalıya malolur.Ama tofaş (Tipo, uno, tempra ) gibi arabaların püskürme sistemini tampona monte ettirebilir, bunlara ayrı bir su kabı ve püskürtme pompası ile ucuza hallettirebilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir