OCTAVIA HAKKINDA birkaç soru

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVIA HAKKINDA birkaç soru

İleti fever2006 » 03 Ekm 2008, 19:53

MPI'ın performansı güzelmiş.yine de uzun yolda test edip görmek lazım...
 Bu arada MPI motoru Tüplü kullanan var mı?LPG'den korkuyorum açıkcası.Taktırırım bir sürü sorun çıkarırsa hele hele yolda filan arıza çıkarırsa kafam çok fena bozulur takan ustanın katili olabilirim de Pinch

fever2006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 03 Ekm 2008, 23:24

baba 2007 octime taktırdım.mpı motor.bursada yasin tomurcuk otoya valla 15000 km dir maşallah hiç bi sorun yok..bundan sonra çıkarsa nolUR fazlasıyla amorti ettim..
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fever2006 » 04 Ekm 2008, 00:17

[quote="ERCİS"]baba 2007 octime taktırdım.mpı motor.bursada yasin tomurcuk otoya valla 15000 km dir maşallah hiç bi sorun yok..bundan sonra çıkarsa nolUR fazlasıyla amorti ettim..[/QUOTE]

çok heveslendim usta.cevaplar için sağolunSmile
fever2006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 04 Ekm 2008, 15:01

[quote="fever2006"]MPI'ın performansı güzelmiş.yine de uzun yolda test edip görmek lazım...
 Bu arada MPI motoru Tüplü kullanan var mı?LPG'den korkuyorum açıkcası.Taktırırım bir sürü sorun çıkarırsa hele hele yolda filan arıza çıkarırsa kafam çok fena bozulur takan ustanın katili olabilirim de Pinch
[/QUOTE]

MPI motorun performansı gayet tatminkar 3.5 senedir gayet memnunum,  tabi dik yamaçlarda biraz zorlanma yapabilmekte.Smile
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti alpino » 04 Ekm 2008, 20:42

[quote="fever2006"]peki park sensörleri radyo ekranına yansıyormu? [/QUOTE]

evet arka park sensörü radyo ekranından bilgi aktarıyor. radyo ekranı ayrıca dış hava sıcaklığı ve klima bilgilerini de aktarıyor. sollamalarda mpi motorun sorun yaratacağını sanmam. zaten sollamadan sorun olması için normal şehirler arası yolda olmak lazım. araç 100 km/s den sonra da rahatlıkla hızlanıyor. ki ben aracı daha yeni aldım. 500 km bile olmadı motor açılmadı ama performansı oldukça iyi. sol şeride yapışıp kalmayı bende iyi bilirim. 1.3 karbüratörlü felicia sollamayı dene ne demek istediğimi anlarsın :D
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti elegance » 04 Ekm 2008, 22:47

lpg mpi motorda 10 numara oluyo dik rampada baktım vitaes 5 te devirden düşüyo 4 e bi atıyorum rampada hızlanıyo nerdeyse
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti Haluk » 05 Ekm 2008, 01:02

abicim bende octi almadan önce çok araştırdım ve sonunda a5 fsı aldım daha önceki aracım da b2 1,6 vectra idi.performans olarak kesinlikle octi daha üstün bir tek lastik sesini biraz fazla alıyor onunda dışında herşeyi ile vectradan üstün.parkn sensörü mükemmel bişey sana hiç sorun yaşatmaz o yüzden dert etmene gerek yok.bayramda 1300 km yol yaptım karadeniz turu engebeli olmasına rağmen 6 litre ortlama yakıt tükettim karma olarak ve çok memnunum.Allah nazarlardan saklasın
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti fever2006 » 05 Ekm 2008, 11:56

[quote="Haluk"]abicim bende octi almadan önce çok araştırdım ve sonunda a5 fsı aldım daha önceki aracım da b2 1,6 vectra idi.performans olarak kesinlikle octi daha üstün bir tek lastik sesini biraz fazla alıyor onunda dışında herşeyi ile vectradan üstün.parkn sensörü mükemmel bişey sana hiç sorun yaşatmaz o yüzden dert etmene gerek yok.bayramda 1300 km yol yaptım karadeniz turu engebeli olmasına rağmen 6 litre ortlama yakıt tükettim karma olarak ve çok memnunum.Allah nazarlardan saklasın[/QUOTE]
amin.kazasız belasız inşallah
fever2006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 05 Ekm 2008, 12:03

[quote="fever2006"]MPI'ın performansı güzelmiş.yine de uzun yolda test edip görmek lazım...
[/QUOTE]
arkadaşımda 2001 elegance oktavia var. 168000 km de. kaç yıldır lpg li kullanıyor. batumdan aldığı pis gaz dışında hiç sorun yaşamadı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fever2006 » 05 Ekm 2008, 13:06

[quote="lazianke"][quote="fever2006"]MPI'ın performansı güzelmiş.yine de uzun yolda test edip görmek lazım...
[/QUOTE]
arkadaşımda 2001 elegance oktavia var. 168000 km de. kaç yıldır lpg li kullanıyor. batumdan aldığı pis gaz dışında hiç sorun yaşamadı.
[/QUOTE]
böyle şeyler duydukça kesin lpg diyorum sonra bikaç yorum okuyorum yine soguyorum.bide geçen TEM'de bi petrolde LPG yoktu.gaz bittiyse benzinin de yoksa yandın orda.
ek olarak çoğu otoparklara almıyorlar niyeyse.Halbuki bu tüpler sertifikalı değil mi her türlü darbe ve patlamaya karşı güvenli değil mi?
fever2006
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 05 Ekm 2008, 13:07

[quote="fever2006"] [quote="lazianke"][quote="fever2006"]MPI'ın performansı güzelmiş.yine de uzun yolda test edip görmek lazım...
[/QUOTE]
[/QUOTE]
böyle şeyler duydukça kesin lpg diyorum sonra bikaç yorum okuyorum yine soguyorum.bide geçen TEM'de bi petrolde LPG yoktu.gaz bittiyse benzinin de yoksa yandın orda.
ek olarak çoğu otoparklara almıyorlar niyeyse.Halbuki bu tüpler sertifikalı değil mi her türlü darbe ve patlamaya karşı güvenli değil mi?
[/QUOTE]
şahsen benzinli arabam olsa bir gün bile durmam lpg takarım...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti tivoli » 05 Ekm 2008, 22:26

Ayrıca geri vitese taktığınızda teybin sesinide otomatik olarak kısıyor, geri vitesten çıkarınca tekrar otomatik olarak sesi çaldığınız düzeye getiriyor.

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti octaviaman » 09 Ekm 2008, 13:37

En baba rampada bile devirli gittikten sonra performans yeterince iyi bence.Düz yolda fazla sürat yapmayı sevmem ama uzun rampalarda milleti tokatlamayı acayip seviyorum.Mpı da yetiyor bu konuda.Önüme biri atlayıp bayıltmazsa tabi.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti terasus » 16 Ekm 2008, 15:23

Slm arkadaşlar, Ben 2001 yılında sıfır fabia aldım. çok memnun kaldığım için 10 ekim 2008 de , 2008 model octavia elegans ile takas yaptım. Almadan önce yaptığım araştırmalarda lastik basınç göstergesi  her elegansta var gibiydi. Kitapçıkta bunun düğmesini klimanın üstünde sıralı düğmelerde gösteriyor. Bende bu yok. Bilen arkadaşlar yazarlarsa memnun olurum. Ayrıca fabia dan sonra octi sanki bir uçak....:)).
 Ayrıca bilinmeyen nadir özellikleri de varsa belirten olursa şimdiden teşekkür ediyorum. Kazasız günler diliyorum...
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 16 Ekm 2008, 22:01

[quote="terasus"] Slm arkadaşlar, Ben 2001 yılında sıfır fabia aldım. çok memnun kaldığım için 10 ekim 2008 de , 2008 model octavia elegans ile takas yaptım. Almadan önce yaptığım araştırmalarda lastik basınç göstergesi  her elegansta var gibiydi. Kitapçıkta bunun düğmesini klimanın üstünde sıralı düğmelerde gösteriyor. Bende bu yok. Bilen arkadaşlar yazarlarsa memnun olurum. Ayrıca fabia dan sonra octi sanki bir uçak....:)).
 Ayrıca bilinmeyen nadir özellikleri de varsa belirten olursa şimdiden teşekkür ediyorum. Kazasız günler diliyorum...
[/QUOTE]senini arba kaç ileri vites birde mpi mi fsi mi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 17 Ekm 2008, 10:36

[quote="elegance"] [quote="terasus"] Slm arkadaşlar, Ben 2001 yılında sıfır fabia aldım. çok memnun kaldığım için 10 ekim 2008 de , 2008 model octavia elegans ile takas yaptım. Almadan önce yaptığım araştırmalarda lastik basınç göstergesi  her elegansta var gibiydi. Kitapçıkta bunun düğmesini klimanın üstünde sıralı düğmelerde gösteriyor. Bende bu yok. Bilen arkadaşlar yazarlarsa memnun olurum. Ayrıca fabia dan sonra octi sanki bir uçak....:)).
[/QUOTE]senini arba kaç ileri vites birde mpi mi fsi mi [/QUOTE]

5 ileri vites, mpi motor..
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 17 Ekm 2008, 17:47

[quote="terasus"] [quote="elegance"] [quote="terasus"] Slm arkadaşlar, Ben 2001 yılında sıfır fabia aldım. çok memnun kaldığım için 10 ekim 2008 de , 2008 model octavia elegans ile takas yaptım. Almadan önce yaptığım araştırmalarda lastik basınç göstergesi  her elegansta var gibiydi. Kitapçıkta bunun düğmesini klimanın üstünde sıralı düğmelerde gösteriyor. Bende bu yok. Bilen arkadaşlar yazarlarsa memnun olurum. Ayrıca fabia dan sonra octi sanki bir uçak....:)).
[/QUOTE]senini arba kaç ileri vites birde mpi mi fsi mi [/QUOTE]

5 ileri vites, mpi motor..[/QUOTE] peki sen alırken fsi ler 5 ilerimiydi
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir