OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

İleti ilgazdr » 10 Ekm 2008, 18:32

Öncelikle foruma destek veren tüm arkadaşlara merhaba;
2006 model octavia A5 FSI elegance tript. araca sahibim.Şu güne kadar araç ile ilgili bir sorunum olmadı.Son günlerde şu konfor paketi olayına takmış durumdayım.Bir özelliğin aracımda olupta onu kullanamama gıcık oluyorum.Servisler bu konuda bihaber.Uzun uğraşlar sonunda sadece araba giderken kapıların otomatik kitlenme özelliğini açtırabildim.Sizden ricam konfor paketi ile ilgili yapabileceğimiz değişiklikleri ve bunların kodlarını tek başlık altında toplasak daha iyi olmazmı? Böylece servise gittiğimizde en azından bu kodları vererek istediğimiz değişiklikleri yaptırabiliriz.

ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler.Smile

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 10 Ekm 2008, 19:27

ek özelliklerin konfor paketiyle bi alakası yok yani sonradan bilgisayarla eklenen,kalkınca kapıların kapanması gibi jkonfor paketi aracı almadan önce sunulur size normal donanıma eklemeler yapılır konforla ilgili zaten konfor paketi varsa arabanızda sorun yok herşey vardır
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 10 Ekm 2008, 21:38

Arkaya iki sis farı, açıp kapatırken ses çıkarması, tek kapı açma, her halde bir de ani fen basışlarında arka fren lambalarının yanıp sönmesi gibi özellikler eklenebiliyor. Benim araçta bunlar mevcut ama arka fren lambalarının bu şekilde çalışıp çalışmadığını test etmedim. Elimde buna ilişkin kodlar var da bulunca buraya eklerim. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 11 Ekm 2008, 11:31

isnilgiz cevabın için teşekkür ederim.Saydığın özellikler dışında birde sileceklerin su sıkıldıktan sonra gecikmeli olarak çalışabilme özelliği mevcutmuş.Malesef bu özellikler servisler tarafından sizin bildiğiniz kadar iyi bilinmiyor.İşte bu nedenle bu kodlar ihtiyacım var.En kısa sürede eklersen sevinirim.

NOT:Aslında Ankarada bu sayılan özellikler konusunda bilgili bir servis tavsiyeside yeterli olabilir.Smile
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 12 Ekm 2008, 04:01

Benim bu bahsettiğim özellikleri önce ATA sonra AND tan yapmalarını istemiştim, sene 2007 idi ve ikisi de önce tamam abi yapalım hemen dediler ama sonra senin arabada bu özellikler yokmuş dediler. Yani yapmadılar ben de sonra kurcalaya kurcalaya yapmaya çalıştım.
Bir de şu sileceklerin su sıkıldıktan sonra gecikmeli çalışmasına ilişkin bir bilgim yok ama artık damlayı temizlemek için gecikmeli bir kez daha silgeci çalıştırma özelliği özelliği var. Daha açık bir dille; silecek suyunu fışkırttınız arkasından silecekler 4 kere ototmatik çalışır. Yaklaşık 10-15 saniye sonra da beşici silmeyei yapar. BU beşinci silmeyi iptal ya da aktif edebilirsiniz. Ayrıca software üzerinden parça numarası ile oynayarak söz konusu 10-15 saniyeyi artırabiliyorsunuz diye okumuştum ama bunu yapsanız ne olur yapmasanız ne olur.

5. silmeyi iptal ettikten sonra işe yaramayacaktır.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 12 Ekm 2008, 15:16

Sayın isnilgiz verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.Mevut özellikler ile ilgili kodları bulabilirsem koyarım demiştin.kodlara ulaşabildinmi ?

İki özellik daha duydum:
1-Arabamızdaki emniyet kemeri takılı değil uyarısını kapatabiliyormuşuz.Ben zaden emniyet kemerini sürekli takarım.Bu sinyal olayı evin önünde arabayı ileri geri alırken baya can sıkıcı oluyor.Bu nedenle kapatabilsek süper olurdu.

2-Özellikle Şerit değiştirirken kullandığım,sinyal kolunu hafif iterek sinyallerin 3 kere yanmasını sağlama özelliğinde bir ayar ile bu sinyal sayısını 5'e çıkartabiliyormuşuz.3 bana biraz yetersiz geliyor.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 13 Ekm 2008, 01:37

1- Emniyet kemeri uyarısı vs iptal için.

Instument options

17 – instruments

07 – recode

00??x0x

Burada “??” işareti yazan yani sağdan veya soldan 4 üncü hane ( bir hatırlatma vag com haneleri sağdan başlıyor)

00 yazarsanız hiç bir seçenek seçilmemiş olur.

01 eklerseniz ve fren balatalarınız sensörlü ise “fren balatası inceliyor” uyarısı özelliği eklemiş olursunuz

02 dah eklerseniz emniyet kemeri uyarı ikazı ve sesi eklemiş olursunuz

04 daha eklerseniz ve cam suyu haznesinde sensor varsa cam suyu bitti uyarısı özelliği eklemiş olursunuz

Daha net açıklarsak eklmek istediğiniz bu özellikler muhtemelen aracınızda vardır ve siz ilgili özelliği çıkarmak istiyorsanız. Bu control modülünü değiştiriyorsunuz.

Örneğin tüm bu özelliklerin ekli olması halinde buradaki toplam rakam 07 dir. Emniyet kemeri özelliğini çıkarmak için bunu 05 yaparsanız bu özellik disable olur.

Benimkinde bur rakam 3 idi, (yani fren balatası ve emniyet kemeri uyarısı toplamı)

Ben bunu 1 yaptım emniyet kemeri uyarısı ötmemeye başladı, bir sure böyle kullandım ama araç gözümde çok özelliksiz gözükünce ve ben kemeri takmaya üşenmeye başladığımı hissedince bu özelliği geri koydum

2- Malesef Octavialarda bu sinyali 5 çıkarma mekanizması yok. Ama fabia da var

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 13 Ekm 2008, 05:21

bu kodları nereden bulabiliriz mesela ben de fabia için cam suyu ve balata olayını çok istiyorum tabiki varsa :=)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 13 Ekm 2008, 15:40

Öncelikle şunu belirteyim cam suyu için ayrıca far suyu olanlarda bu özellik çalışıyor. Bu yoksa ilgili kodu bulsanız bile koysanız bile bu fönksiyon çalışmıyor. Balatalar için de aynı şey geçerli balatalarda buna ilşikin sensör yoksa (sensörlü balatalar) bu özellik de çalışmıyor. Diyeceğim önce bunları öğrenmek lazım.  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 14 Ekm 2008, 01:12

Sinyal sayısını beşe çıkarma özelliğinin fabialarda olupta octi'lerde olmaması çok şaşırtıcı.Bazen otomobil firmalarını anlamakta güçlük çekiyorum.

YENİ SORU:Arka sis farlarının ikili olarak yanması için sadece özellik olarak açtırmak yeterli oluyor mu?Yoksa birde kablo ile bağlantı yapmak mı gerekiyor.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 14 Ekm 2008, 03:27

Her hangi bir kablolama gerekmiyor. Ben yaptım. Ama euro normlarında arkadan takip eden araç sürücüsü tarafından "fren basıyor" algılamasına neden olabileceği için yasak olmasa da tek olarak konuluyor.
Kodları bulursam buraya koyacağım.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 16 Ekm 2008, 10:55

Bu konu hakkında isnilgiz bey sayesinde gittikçe bilgileniyoruz.Kısaca toparlamak gerekirse arabamızda (A5 octavia) bulunupta kullanamadığımız tonla özellik olduğunu öğrendik.Fakat hala Ankarada bunları yaptırabileceğimiz bir servis önerisi veya servise gittiğimizde gösterebilmemiz için gerekli kod bilgisi gelmedi.Umutla  bekliyorum.

Yeni Soru:Bildiğim kadarıyla arabamızda mevcut otomatik klima,çalışması sırasında arabanın o anki iç sıcaklığınıda ölçerek ayarlama yapıyor.Ama biz sadece dış sıcaklığı görebiliyoruz.İç ortam sıcaklık değerini kalıcı olarak herhangi bir ekrana yansıtmak mümkün mü?

---Katkıda bulunan arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim---
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 16 Ekm 2008, 18:33

Şahsen ben Ankara'da bunu yapacak özel servis bilmiyorum o yüzden cevap veremeyeceğim. Ama daha önce de dediğim gibi  benim yukarıda behsettiğim özellikleri ata ve and taki ustalar bundan bir yıl önce yapamamıştı. Belki şimdi yapıyorlardır, Epey bir zaman geçti çünkü. İsterseniz onlara bir sorun ücret de almıyorlar biliyorum. Ama isterseniz müsait bir zamanda bunları sizin aracınıza ben eklemeye çalışayım eğer Ankarada iseniz. Tabi sorumluluk kabul etmemek kaydıyla. Ücrete gelince Wink, skoda kardeşliğinde bunun lafı bile olmamalı Thumbs%20Up.  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti muratogretmen25 » 16 Ekm 2008, 18:38

yaa arkadaşlar siz araba mı kullanıyorsunuz uzay gemisi mi? bu kadar detaya takılmak gereksiz? ya araç sürmenin keyfini yasamak varken...........
muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 16 Ekm 2008, 18:44

Keyfi zaten yapıyoruz, Keyfi artırmanın yollarını araştırıyoruz buradaSmile
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 16 Ekm 2008, 18:45

Keyfi zaten yapıyoruz biz de aracı kullanarak. Keyfi artırmanın yollarını araştırıyoruz buradaSmile, Bu kadar keyif yeterli diyeceklere zaten lafımız yok.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti muratogretmen25 » 16 Ekm 2008, 18:49

gereksiz :)
muratogretmen25
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazdr » 17 Ekm 2008, 01:40

Sayın Murat bey bahsettiğimiz özellikleri gereksiz bulmanıza şaşırdım.Çünkü elegance donanımlı bir araca biniyorsanız insan hep biraz daha fazlasını arıyor.Tabiki bu iş biraz ilgi meselesi.Zaten bu forumun kuruluş amacıda bunun gibi konular ve diğer teknik konuların paylaşılması.Aslında bu konunun açılış amacı arabamızda bulunan çoğu özelliklerden teknik servislerin bihaber olması.Bu sizede ilginç gelmiyor mu?.Yinede konuya katkınız için teşekkür ederim.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir