OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

İleti isikayhan » 22 Şub 2010, 19:06

[quote="ilgazdr"]Yukarıdaki bilgilere göre aracınızda ESP varsa,bunun bir paçası olan hill holder da olmalı...[/QUOTE]

ilk çıkan 2005 model A5 kasalarda sanırım hill holder yok:

MY2005:

This was the first model year.

MY2006:

• ESP has new functions: DSR and HHC.

• "Hill Hold Control" prevents the car rolling backwards when starting on a slope. Brake system keeps the proper break pressure to hold the car while driver pushes on the accelerator.
    • When ESP senses skidding of car "Driver Steering Recommendation" turns slightly the steering wheel into the proper direction the driver should steer to avoid further skidding.

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
Kullanıcı avatarı
isikayhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Octavia 2009 1.6 MPI Facelift Elegance Tipt.

İleti fmaka » 22 Şub 2010, 21:17

[quote="isnilgiz"]
Aracım 2006 MPI (1.6 manuel vites benzinli) ve hill holder oldukça iyi çalışıyor. Yokuş ne kadar dik olursa o kadar hassaslaşıyor. Ancak bazen eğim hafif olunca devreye girmiyor. Bu sefer frene iki kere pompalarsam hill holder devreye giriyor. 
[/QUOTE]

bunu bugün eğimli bir yerde denedim.araba geriye kaçarken frene ikikez basınca araba duruyo 1-2 sn sonra tekrar iniyo.
ilginç
paylaşım için teşekkrler.

ismail dostum senı aksaraya beklıyorum.umarım gelirsin.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 23 Şub 2010, 02:12

[quote="fmaka"] [quote="isnilgiz"]

Aracım 2006 MPI (1.6 manuel vites benzinli) ve hill holder oldukça iyi çalışıyor. Yokuş ne kadar dik olursa o kadar hassaslaşıyor. Ancak bazen eğim hafif olunca devreye girmiyor. Bu sefer frene iki kere pompalarsam hill holder devreye giriyor. 

[/QUOTE]

bunu bugün eğimli bir yerde denedim.araba geriye kaçarken frene ikikez basınca araba duruyo 1-2 sn sonra tekrar iniyo.

ilginç

paylaşım için teşekkrler.

ismail dostum senı aksaraya beklıyorum.umarım gelirsin.[/QUOTE]

Tamam Kardeş yolum düşerse söz önceden mesajla ulaşacağım. Bu arada forumdaki tüm arkadaşlar, Ankara'dakiler veya Ankara dışındakiler de Ankara'ya geldiklerinde tanışmak isterlerse sıcak bir çorba ve çay ısmarlamaktan memnuniyet duyarım. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir