OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

İleti fmaka » 18 Ekm 2008, 01:48

kapıların otomatık kılıtlenmesı,tek kapı acma,alarm ses değişimi,klıma butonundan otomatık kapama açma mevcut.bunu bu forumda kı konu paylaşımlarından yaptım.ve gayet memnunum.
şu sis farı ve fren lambasının ekstra yanması ve sileceklerın daha geç çalışması yenı hedeflerım.

isnilgiz dostum yardımını beklıyorum.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 18 Ekm 2008, 04:15

Fmaka arkadaşım sanıyorum bundan 2-3 ay önce seninle mesajlaşmıştık ve sana bu bilgileri verecektim. Bunlardan bir kısmını vermiştim bu sitede ve epey yararlananların olduğuna sevindim. Örneğin klima butonu vs.
Fren lambasının ekstra yanması diye bir şey yok biliyorum sadece frenlere ani basılırsa hızlı hızlı yanıp söndüğünü söylemiştim ve bunu aracımda yaptığım halde hala çalışıp çalışmadığından emin değilim. Sileceklerin geç çalışması diye bir şey yok daha önce de yazmıştım. Beşinci silmenin iptal edilebildiğini söylemiştim.

Arka iki sis, fren lambası kodları şu şekilde;

Central electrics  (09)

(Long coding options)

Byte 3

Rear fog lights : bunu tıklarsanız tek kaldırırsanız iki sis lambası yanar arkada.

Ancak

Byte 4 te de iki sis lambasını aktif yapmalısınız.

Yani bende şu an iki tane

Sanıyorum Türkiye bu şekildeki octi sayısı çok azdır.

Fren lambalarının frene sert bastığınızda yanıp sönerek çalışması ( ben bunu yaptım ama çalışıp çalışmadığını test edemedim)

Byte 17

Emergency brake light flash active

Kolay gelsin....................... 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 18 Ekm 2008, 19:03

bilgi ve yardımların için teşekkrler isnilgiz.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti OSİEK » 19 Ekm 2008, 13:48

Merhaba arkadaşlar,2004 model 101 hp special kullanıcısıyım.Burada bahsettiğiniz özellikler benim aracımda varmıdır? ve bu kodları nasıl görebiliyorsunuz,yeni kodları kendi çabalarınızla girebiliyormusunuz? servislerde gördüğüm küçük test cihazlarına mı sahipsiniz :) ???
OSİEK
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 19 Ekm 2008, 14:34

vag com un tüm işlemlerini yapabileceğimiz bir link varmıdır. elimde var bi kaçtane ama hepsi bi şekilde hata veriyor bazı yerlere giremiyorum

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ilgazdr » 20 Ekm 2008, 03:52

Kodların yavaşta olsa geliyor olmasına sevindim.Herhalde birkaç hafta içinde bütün özellik kodlarını bu başlıkta toplamayı başaracağız.Destek olan herkese,özelliklede isnilgiz beye sonsuz teşekkürler.

SİLECEK KONUSU:Aslında bu konudaki bilgimde ısrarcıyım.Normalde silecek kolunu kedimize doğru çektiğimizde cama su sıkılması ile birlikte sileceklerde çalışıyor.Fakat bilgisayar aracığılıyla yapılan değişiklikle su sıkma ile sileceklerin çalışması arasında bir süre gecikme olması sağlanabiliyor.Bu gecikme süresi de ayarlanabiliyor.Peki bunun ne faydası var ? Aradaki sürenin uzamasıyla birlikte cama sıktığımız su ile camda bulunan özellikle katı kirlerin yumuşaması sağlanıyor.Böylecede silecekler hasarlanmadan ve zorlanmadan temizlik yapılmış oluyor.Bu özelliğin kodlarını bulunca ekleyeceğim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 20 Ekm 2008, 04:24

Arkadaşlar aşağıdaki kodlar bildiğim kadarıyla fabia'da yukarıda bahsettiğim silecek ayarını yapmak için kullanılıyor.Acaba bizim octi'de  işe yarar mı?

Select controller 09

Login 21 343

Choose adption 10

Select channel 05     (05-04-03-02-01 ve 00 (Hiç çalışmaz)

NOT:Kodlar alıntıdır.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 20 Ekm 2008, 14:25

[quote="ilgazdr"]Arkadaşlar aşağıdaki kodlar bildiğim kadarıyla fabia'da yukarıda bahsettiğim silecek ayarını yapmak için kullanılıyor.Acaba bizim octi'de  işe yarar mı?

Select controller 09

Login 21 343

Choose adption 10

Select channel 05     (05-04-03-02-01 ve 00 (Hiç çalışmaz)

NOT:Kodlar alıntıdır.
[/QUOTE]

denemek lazım bende alet edevat yok.oklersenız ozel servıste yaptırırım.

bende merakal beklıyorum yenı kodları boyle ozellıklerı bulup kullanalım.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 21 Ekm 2008, 02:01

Son verdiğim kodu denese denese isnilgiz bey dener diye düşünüyorum.Deneyincede önce bizi bilgilendirir kanımca.

NOT:Arkadaşlar bende ne program nede vagcom kablosu mevcut.Özelden program için istek gelmiş.Yanlış bir anlaşılma varsa düzeltmek isterim.Malesef bu konudaki isteklere yanıt veremiyorum.Aslında olsada fena olmazdı hani...Tongue
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 22 Ekm 2008, 17:17

Anlaşılan kodları bulmamız baya bir zaman alacak.Ben isnilgiz beyin arabamdaki değişiklikleri kendisinin yapabileceği yönündeki önerisini dikkate alsam mı acaba ?
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 24 Ekm 2008, 14:26

ARKADAŞLAR KONU İLE İLGİLİ TÜM KODLAR TOPLUCA İSNİLGİZ BEY TARAFINDAN BAŞKA BİR BAŞLIK ALTINDA VERİLDİ.BENDE ALINTI YAPIP BURAYA DA KOYDUM UMARIM İŞİMİZE YARAR. 

Yan aynalardaki lambaları aktif ya da disable yapmak için

42 – Door electric (driver)

07 - Recode

Ambient modellerde burada 756 yazar

Işıkların yanmasını eklemek için bunu 758 yapın. (Elegance larda zaten standarttır)

Direksiyon ağırlığını ayarlamak için

Bunu Kurcalmamanızı öneririm

Anti teft ( şu araç hareket etmeye başlayınca kapıların otomatik kilitlenmesi ve durunca ve anahtarı çıkarınca tekrar açılması özelliği)

Auto lock

46 – central convenience

10 - Adaption

Channel 4

1= on, 0=off

Auto unlock (when you take keys out of ignition)

46 – central convenience

10 - Adaption

Channel 5

1= on, 0=off

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 09 Kas 2008, 17:12

Herkese yeniden mrb;

A5 kasa octi'de herkesin bildiği gibi görsel bir kapı açık göstergesi mevcut.Fakat ben bazen bunu gözden kaçırabiliyorum ve kapılar tam kapanmadan belli bir süre gittiğim oluyor.Merak ettiğim nokta şu;

Diğer bazı özellikleri açtırabildiğimiz gibi acaba kapı uyarısının sesli bir uyarı olmasını sağlayabilirmiyiz.Yani hem ekranda görelim hem de sesli olarak uyarı versin.

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 09 Kas 2008, 22:39

arkadaşlar bir de bu kodları nereye ya da nasıl gireceğimizi açıklarsanız çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ilgazdr » 11 Kas 2008, 11:33

sayın alpino;
Bu kodlar servis tarafından bir kablo aracılığıyla arabaya bağlanan bilgisayar sistemi üzerinden yapılıyor.Fakat bilgisiz servisler bu özelliklerin çoğundan habersiz.Bu kodların burada toparlanmasının amacı servise gittiğimizde bu kodları vererek özellikleri açtırabiliriz.

Umarım yararlı olur...
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 11 Kas 2008, 13:02

[quote="ilgazdr"]

Herkese yeniden mrb;

A5 kasa octi'de herkesin bildiği gibi görsel bir kapı açık göstergesi mevcut.Fakat ben bazen bunu gözden kaçırabiliyorum ve kapılar tam kapanmadan belli bir süre gittiğim oluyor.Merak ettiğim nokta şu;

Diğer bazı özellikleri açtırabildiğimiz gibi acaba kapı uyarısının sesli bir uyarı olmasını sağlayabilirmiyiz.Yani hem ekranda görelim hem de sesli olarak uyarı versin.

YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
[/QUOTE]
Ilgazdr kardeş bendeki A5 kasa elegance, kapı açık ise ayrıca her iki tavan lambası yanıyor ve bu eğer hareket halinde olursa ayrıca "ding" diye bir ses çıkıyor. Bilginize
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 12 Kas 2008, 12:30

İsmail bey verdiğiniz bilgiye teşekkür ederim.Bende böyle bir ses yok.Aksine derin bir sessizlik hakim.Acaba siz bu özelliği vag-com ile sonradanmı açtırdınız.Birde arabasında bu özelliği kullanan başka A5 octici var mı?

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 12 Kas 2008, 12:55

[quote="ilgazdr"]

İsmail bey verdiğiniz bilgiye teşekkür ederim.Bende böyle bir ses yok.Aksine derin bir sessizlik hakim.Acaba siz bu özelliği vag-com ile sonradanmı açtırdınız.Birde arabasında bu özelliği kullanan başka A5 octici var mı?

[/QUOTE]
Sizinki elegance ise olması lazım. Eğer çalışmıyorsa vagcom la açılabilir diye düşünüyorum. Çünkü aynı özellikteki araçlarda birinde çalışmayan, diğerinde çalışan bir özellik olmaz. Varsa vagcomla kapatılmıştır
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 13 Kas 2008, 11:08

İsmail bey cevabınız için teşekkür ederim.
Forumda yardımcı olabilecek başka A5 kasa octi'ci yok galiba....???
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir