OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

İleti fmaka » 13 Kas 2008, 12:07

octici varda,bu kodaları ancak buradan öğrenip uyguluyoruz.benm bulunduğum yerde firik alışverişi yapacak kimseler yok.Allahtan burası varda kendımızı gelıştırıyoruz.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ilgazdr » 13 Kas 2008, 12:35

Sayın fmaka;
Sormak istediğim kapı açık uyarısı sizin aracınızda da seslimi,yoksa bendeki gibi sadece görsel mi?
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 14 Kas 2008, 01:57

sesli ve görsel olarak çalışıyor.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 14 Kas 2008, 16:21

ilginize teşekkür ederim.Demek ki sorun benim araçta.Sayenizde birşey daha öğrenmiş oldum.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 17 Kas 2008, 10:24

Benim arabada ses ve görsel olarak uyarıyor.
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazdr » 22 Kas 2008, 02:59

Arkadaşlar tekrar meraba.Özellikle Ankaradaki arkadaşlara sormak istiyorum.Yukarıda toparladığımız özellikleri açtırmak için bu aralar servise gitmeyi düşünüyorum.Sizce hangi servisteki Vagcom yazılımı daha günceldir?Bizim bildiğimiz özelliklerin servisçe bilinmemesine sinir oluyorum.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 30 Kas 2008, 02:30

Arkadaşlar sonunda servise gittim ve sonucu sizinle paylaşmak istedim.
Servis olarak ATA skoda servisini tercih ettim.Ücretsiz kontrolünü yaptırdım.Her hangi bir sorun ile karşılaşılmadı.Kodlar konusuna gelince;Bir sene önce gittiğimde açılmıyor dedikleri sesli açıp-kapama özelliğini bu sefer ısrarlarım sonucu açtırabildim.Yani artık A5 kas octiye sahip arkadaşlar burada bu özelliği açtırabilirler.(Benim aracım üzerinde servisteki arkadaşlar öğrenmiş oldu.)Servis müdürü Levent bey her konuda oldukça ilgili ve bilgiliydi.frene basınca stop lambalarının peş peşe yanması ve sileceklerin gecikmeli olarak çalışması konusunu daha önce denemediğini ve araştırıp bilgi vereceğini söyledi.aracın açılması ile önce tek kapının açılması,tekrar basınca diğer kapıların açılması özelliğini açabildiklerinide öğrenmiş durumdayım.Fakat ben bu özelliği şimdilik tercih etmedim.arka iki sis farının yanma olayını sormayı unutmuşum,onuda bidahaki sefere soracağım.Bu arada arba kapısı açık sesli uyarısının çalışmadığınıda söylemiştim.Ne yaptılar bilmiorum ama şimdi çalışıyor.

Levent beyden öğrendiğim kadarıyla arabamız için 95 octan benzini öneriyorlarmış.(Türkiyedeki 97 octan benzinlere güvenmedikleri için).Ama şuana kadar FSI motorda 97 octan kullanımı ile ilgili bir sorun ile karşılaşmamış.

Bildiğiniz gibi benim araç otomatik ve vites topuzu üzerindeki vites geçişi için basılması gereken butonda dönem dönem takılma oluyormdu.Öğrendiğime göre içindeki 2 pim kırılmış.Tüm vites topuzu birden değişiyormuş,buda çok pahalıymış.Bende garantisi bitmiş aracım içim iyi niyet garantisi kullanılarak ücretsiz değişim yapılıp yapılamayacağını sordum.Kendi insiyatiflerinde olmadığını söylediler ve sorunun fotoğrafını çekip yüce otoya gönderdiler.1 hft sonra size döneriz dediler.Sonucu heycanla bekliyorum.Skoda gibi müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firmadan olumlu yanıt beklentim var.Görcez bakalım...

Son olarak aracın benzin deposunu doldururken hiç bir zaman pompa attıktan sonra doldurmamak gerektiğini,aksi taktirde depo boyun kısmındaki sensörlerin uyarıya geçtiğini  öğrendim.bu sensörler yedek depoya benzin akışında önemliymiş.

Şimdilik benden bukadar.Gelişmelerden sizleri haberdar ederim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti A.SERKAN » 30 Kas 2008, 02:34

hayırlısı olsun.güle güle kullan dostum
A.SERKAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazdr » 30 Kas 2008, 02:48

Serkan bey iyi dilekleriniz için teşekkürler.
YENİ SORUM;Aranızda daha önce bu "iyi niyet garantisi" denilen olaydan yaralanan var mı? 
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 30 Kas 2008, 20:44

Araba hareket edince kapıların otomatik kilitlenmesini iptal ettirdim. Sabah mahmurluğu ile yolda aynı işyerine giden arkadaşları alırken kapı kolu gidecek bir gün :)) İçerde nasıl olsa kapatma butonu var .
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 01 Arl 2008, 00:39

[quote="ilgazdr"]aracın benzin deposunu doldururken hiç bir zaman pompa attıktan sonra
doldurmamak gerektiğini,aksi taktirde depo boyun kısmındaki sensörlerin
uyarıya geçtiğini  öğrendim.bu sensörler yedek depoya benzin akışında
önemliymiş.[/QUOTE]

burayı analyamadım yanı depoyu fullerken fazladan yakıt almak mı zararlı?
açıklayan çıkarsa sevınecegım
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 02 Arl 2008, 02:49

dilim döndüğünce aktarmaya çalışayım.A5 kasa octilerde yedek benzin deposu yok.Bunun yerine bir genleşme tankı mevcut.Burası bizler tarafından yanlışlıkla yedek depo olarak adlandırılıyormuş.Bu genleşme tankının işlevi hava sıcaklığı vs nedeniyle benzin seviyesinde bir yükselme olduğunda ,benzin deposunun boyun kısmındaki sensörler bunu algılayıp fazla benzini buraya yönlendiriyor (bu buharlaşan benzinin tekrar yoğunlaştırılması ile yapılıyormuş) ve  deponun taşmasını önlüyormuş.(Tabi tam tersi mekanizmada sözkonusu)Biz benzin aldığımızda eğer pompa attıktan sonra deponun boyun kısmınıda doldurursak (benzinciler fazla benzin satmak için sık sık bu yola başvuruyor) işte buradaki sensörler devre dışı kalıyormuş.Buda benzin sarfiyatında bir miktar artma ile birlikte deponun taşma riskinide beraberinde getiriyor.serviste araç bilgisayara bağlandığında bu uyarı görülüyor.
EN AZINDAN BEN BÖYLE ANLADIM...
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 02 Arl 2008, 14:34

bilgi için teşekkürederim
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 02 Arl 2008, 19:45

Rica ederim.Bende servisin yalancısıyım.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 03 Arl 2008, 17:30

Ankara'da en yeni yetkili servis Zeki Ünaldı olduğu için en güncel vag-com onlarda olabilir.(Atıyorum, sadece tahmin)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ilgazdr » 08 Arl 2008, 00:36

Öncelikle herkese iyi bayramlar;
***Zeki ünaldı otomotivin bigisayar programının daha güncel olduğunu daha öncede duymuştum.Fakat ne hikmetse bir türlü gitmek kısmet olmadı.Bu bilgiyi bize en iyi aracını oraya götüren arkadaşlar verebilir.

***Birşey dikkatimi çekti.Konu inanılmaz sayıda okunuyor fakat yanıt yazan arkadaşlar birkaç kişiyi geçmiyor.Okuyupta tecrübelerini bizle paylaşmayan octicileri kınıyorum.Bu octi kardeşliğine sığmaz.Bizde sizlerden birşeyler öğrenelim

***Son olarak,hala ATA'nın yanıtını beklemekteyim.Zannediyorum benim işi bayram sonrasına ertelediler.Bayramdan sonra Levent beyi aramayı düşünüyorum.Umarım başvurumolumlu sonuçlanır,benim de markaya güvenim sarsılmaz.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 08 Arl 2008, 05:47

Ilgazdr kardeş arkaya iki sis farını daha önce ben yapmıştım diye yazmıştım ya ama  buraya mı yoksa "a5 kasaya şu an için yapabildiklerim" isimli konuya mı hatırlamıyorum. Ayrıca yine vagcomla ani frende fren lambalarının flashlamasını da yaptım da test etmedim. Çünkü onun için 80 km hızda iken frene basmak gerekiyormuş. Arkamda da hiç tanıdık bir arkadaşın arabası olduğu halde bir yolculuk yapamadım malesef. 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 18 Arl 2008, 02:39

Arkadaşlar hala ANKARA ATA OTOMOTİVDEN yanıt beklemekteyim.Biraz servise olan inancım sarsılmadı değil.1 haftada yanıt gelir demişlerdi.yarın için telefon ile arayıp soracağım.Servisler bu nedenle müşterilerini özel servislere kaptırıyor.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir