OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

İleti ilgazdr » 09 Oca 2009, 01:31

ARKADAŞLAR BEKLEDİĞİMİZ YANIT OLUMSUZ....

Yaklaşık 20 günlük uzunca bir bekleyişten sonra baktım kimsenin aradığı yok atladım arabaya servise gittim.Kapıdan girer girmez yanıtın olumsuz olduğu haberini verdiler.Yani skodada "İYİ NİYET GARANTİSİ DİYE BİR KONU YOKMUŞ"anlamış olduk.

Aslında bu konuda daha önceki tecrübelerimden dolayı servisten iş çıkmayacağını tahmin ediyordum ama nede olsa umut dünyası.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 20 Oca 2009, 00:01

VAG-COM İLE YAPILABİLEN YENİ BİR ÖZELLİK;
Az önce forumda dolaşırken okudum ve bu başlık altına eklemek istedim.Aracın dış dikiz aynaları bildiğiniz gibi sol taraf seçili iken birlikte hareket ediyor.Bu özellikten memnun olmayan arkadaşlar bunu serviste iptal ettirebiliyorlarmış.(alıntı)
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 09 Şub 2009, 02:49

Forumda tartışılan ve kesinleşen bir özellik daha;
A5 kasa elegance araçlarda arka 2 sis lambasınada giden tesisatın mevcut olduğu forumdaki arkadaşların incelemesi ile kesinleşti ve artık istenirse vag-com cihazı ile 2 sis lambasının birden yakılabildiğini biliyoruz (alıntı)  
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 09 Şub 2009, 03:52

Arkadaşlar size daha önce söyledim mi bilmiyorum ama;
Octavia a5 lerin beyin programında cam suyu uyarı özelliğinin bulunduğunu ancak donanım olarak bunun eklenmediğini biliyor muydunuz?
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 09 Şub 2009, 23:16

[quote="isnilgiz"]Arkadaşlar size daha önce söyledim mi bilmiyorum ama;
Octavia a5 lerin beyin programında cam suyu uyarı özelliğinin bulunduğunu ancak donanım olarak bunun eklenmediğini biliyor muydunuz?
[/QUOTE]

daha önce bir yerlerde görmüştüm.resimli olarak.

senden bi isteğim var isnilgiz bana şu vagcom ile iki sisi açmayı emniyet kemeri iptalini fotograflı yada menulerın numaralarını vererek anlatman mumkunmu.

mail adresiimi vereyim oraya göndersen inan çok sevinirim.

şu sıralar arkadaşımda bu cihazdan var.hazır burdayken değerlendireyim diyorum.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti isnilgiz » 10 Şub 2009, 03:22

[quote="fmaka"][quote="isnilgiz"]Arkadaşlar size daha önce söyledim mi bilmiyorum ama;
[/QUOTE]

senden bi isteğim var isnilgiz bana şu vagcom ile iki sisi açmayı emniyet kemeri iptalini fotograflı yada menulerın numaralarını vererek anlatman mumkunmu.

[/QUOTE]
Tamam kardeş ama ben memur adam olduğum için ancak hafta sonları bakabiliyorum. Baktığım zaman buraya da koymaya çalışırım herkes yararlansın.
Ama baştan söyleyeyim kemer ikazı olmayınca araç çok yavan kalıyor haberin olsun.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 10 Şub 2009, 19:45

İsmail bey;

Aslında size Ankarada küçük bir dükkan açsak ve orayada bilgisayar ve cihazınızı koysak.Hafta sonları belli saatler arası aracındaki özellikleri açtırmak isteyen arkadaşlara orda yardımcı olsanız.Hem siz kazanırsınız,hem biz kazanırız hem de skoda servislerinin biraz burnu sürter.Ne dersiniz??? Smile

Emniyet kemeri ikazının iptalini bende çok düşündüm ,sonuçta iptal ettirmemeye karar verdim.Bencede konulmuş özellik geri alınmamalı.Biz yeni özellik kazanımı peşindeyiz.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 10 Şub 2009, 19:52

YENİ SORU;
Hava yağmurlu ve camlardaki damlalar nedeniyle yol gözükmez halde.Arabaya biniyorum ve hareket ediyorum.Yağmur sensörünün devreye girmesi için beklemeye başlıyorum.yaklaşık 400 m gittikten sonra sensörün aklı başına geliyor ve camı siliyor.Çoğu zaman bu şekilde gitmek istemediğim için sileceğe elle müdehale ediyorum ve bu işe sinir oluyorum.Angry

Sensörün hassasiyetini arttırma veya başta geçen bekleme süresini azaltma şansımız var mı? Sizlerdede bu olay böyle mi?müdehale şansımız var ise bunu vag-com ile yapabilirmiyiz?

NOT;hareket halinde yağan yağmuru algılama ve müdehale etmede bir sorun yaşamıyorum.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 10 Şub 2009, 20:02

[quote="isnilgiz"] [quote="fmaka"][quote="isnilgiz"]Arkadaşlar size daha önce söyledim mi bilmiyorum ama;
[/QUOTE]

[/QUOTE]
Tamam kardeş ama ben memur adam olduğum için ancak hafta sonları bakabiliyorum. Baktığım zaman buraya da koymaya çalışırım herkes yararlansın.
Ama baştan söyleyeyim kemer ikazı olmayınca araç çok yavan kalıyor haberin olsun.
[/QUOTE]

ben kemer ikazını örnek verdim abi olay yanlış anlaşılmasın.aracı çalıştrmadan kemerimi bağlarım...

benm bu özellikleri yapan birinden uygulanış örneğine ihtiyacım var
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti ilgazdr » 10 Şub 2009, 21:01

Aksi aklıma bile gelmezdi zaten.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 10 Şub 2009, 22:03

Arabanın silecek sensörü bende hemen devreye giriyor.. Bekleme diye birşey yok sanırım..
Benim şikayetimde bazen çok yağmur yağıyormuş gibi arada hızlıca ve sık sık siliyor...:)
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 11 Şub 2009, 01:33

[quote="ilgazdr"] YENİ SORU;
Hava yağmurlu ve camlardaki damlalar nedeniyle yol gözükmez halde.Arabaya biniyorum ve hareket ediyorum.Yağmur sensörünün devreye girmesi için beklemeye başlıyorum.yaklaşık 400 m gittikten sonra sensörün aklı başına geliyor ve camı siliyor.Çoğu zaman bu şekilde gitmek istemediğim için sileceğe elle müdehale ediyorum ve bu işe sinir oluyorum.Angry

Sensörün hassasiyetini arttırma veya başta geçen bekleme süresini azaltma şansımız var mı? Sizlerdede bu olay böyle mi?müdehale şansımız var ise bunu vag-com ile yapabilirmiyiz?

NOT;hareket halinde yağan yağmuru algılama ve müdehale etmede bir sorun yaşamıyorum.

[/QUOTE]

dostum sorunun şundan kaynaklanıyor olabilir. bu sistem tasarlanırken büyük ihtimalle silecek kolunun devamlı olarak kademeli konumda yani sensörün aktif olduğu konumda ayarlı olacağı düşünülmemiş olabilir. sensör cama düşen damlaların miktarını kontrol ediyor. sen motoru çalıştırdığında sistem aktifse yeterli miktarda damlanın cama düşmesinin ardından silecekleri çalıştırıyor. bazen ben de bu konumda unutuyorum sileceği. yolda giderken yağmur yağmıyorken bile yoldan sıçrayan suyla silecek çalışıyor bu sefer şaşırıyorum ne oldu diye :) bu nedenle mümkün mertebe motoru kapatmadan önce sileceği kapalı konumuna getir. aracına bindiğinde yağmur yağıyorsa veya camda su varsa sileceği çalıştırırsan sistem sorunsuz çalışacaktır.

son olarak octilerde vag-com ile açılan bir sistemden bahsedeyim size. belki yazılmıştır daha önce ama kontrol etmedim açıkçası. görüş açısını artırmak amacıyla farlarınız açıkken sinyal verdiğiniz veya direksiyonu çevirdiğiniz taraftaki sis lambası otomatik olarak yanacak şekilde ayarlanabiliyor. ankara ünaldı skoda da benim aracımda bu özelliği açtılar ve ankarada bu özellik 2 araçta var dediler :) gerçekten de sokak aralarında dönüş yaparken çok büyük avantaj sağlıyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti alpino » 11 Şub 2009, 01:46

[quote="isnilgiz"] [quote="ilgazdr"]

İsmail bey verdiğiniz bilgiye teşekkür ederim.Bende böyle bir ses yok.Aksine derin bir sessizlik hakim.Acaba siz bu özelliği vag-com ile sonradanmı açtırdınız.Birde arabasında bu özelliği kullanan başka A5 octici var mı?

[/QUOTE]
Sizinki elegance ise olması lazım. Eğer çalışmıyorsa vagcom la açılabilir diye düşünüyorum. Çünkü aynı özellikteki araçlarda birinde çalışmayan, diğerinde çalışan bir özellik olmaz. Varsa vagcomla kapatılmıştır
[/QUOTE]

konunun tamamını yeni inceliyorum. belki çözmüşsünüzdür ama gene de yazayım. bende de a5 elegance var ve kapı açıkken hareket edersim bir ding sesi ile uyarı geliyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 11 Şub 2009, 01:53

[quote="ilgazdr"] VAG-COM İLE YAPILABİLEN YENİ BİR ÖZELLİK;
Az önce forumda dolaşırken okudum ve bu başlık altına eklemek istedim.Aracın dış dikiz aynaları bildiğiniz gibi sol taraf seçili iken birlikte hareket ediyor.Bu özellikten memnun olmayan arkadaşlar bunu serviste iptal ettirebiliyorlarmış.(alıntı)
[/QUOTE]

elegance araç için yazıyorum. silecek kolunun sağ tarafındaki düğmeyi basılı tutarak bilgisayara girin. setup ı seçin. yanlış hatırlamıyorsam conv. içerisinde mirror adj var. ona giriyoruz. both mirrors seçili ise iki ayna aynı anda ayarlanır. individually seçerseniz her ayna ayrı ayrı ayarlanacaktır. yani vag-com a gerek kalmaz
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilgazdr » 11 Şub 2009, 01:54

sn alpino;
yanıtın için teşekkür ederim.Ben silecek kolunu sürekli sensör açık konumunda bırakıyorum.Dediğin gibi düşen damlaları algılayacak bir sistem tasatlandığı için ilk anda devreye girmiyor olabilir.Bunu bende düşünmüştüm.Ama bir arkadaşımız kendisinde hemen devreye girdiğini söylemiş.Diğer arkadaşlarda deneyip gözlemlerini aktarırlarsa çok mutlu olacağım.

Ayrıca sayende yeni bir özellik öğrenmiş olduk.Bunun bu başlık altında yazılmasına sevindim.daha önceden bu özelliğe hiç bir forumda rastlamamıştım.İlk fırsatta bende açtırmayı deniyeceğim.Umarım bu sadece 2009 araçlarda yeni tanımlanmış bir özellik değildir.Biliyorsun benim araç 2006 model.Cry

Yine yanılıyorsam beni düzeltin, ilk defa ismail beyin aracında vag-com ile açılmamış bir özellik ile karşı karşıyayız.Bu bir devrim.Smile

Toparlamak gerekirse YENİ ÖZELLİK;

Farlar açıkken sinyal verilmesi veya direksiyonun çevrilmesiyle o taraftaki sis lambalarının devreye girerek yolu aydınlatması.

Bence şu ana kadar tartışılan özelliklerin en kullanılışlı olanı.Umarım benim araçta açtırabilirim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 11 Şub 2009, 02:01

devrimcilik kanımda var :P
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilgazdr » 11 Şub 2009, 02:13

İki yanıt;

1-)Kapı açık uyarısını servise sormuştum.Bana araba ile giderken kapıyı aç uyarı sesi gelir dediler.Gerçekten giderken kapıyı açınca uyarı sesini ilk kez duymuş oldum.Benim burda merak ettiğim şey daha farklıydı.Mesela arabaya bindik,arkayada yolcular bindi.Yolculardan biri kapıyı tam olarak kapatamadı.Bu durumda yol bilgisayarı ekranında kapı açık ikazı oluyor,arbanın iç ışığı da sönmüyor.Fakat araç ile hareket etmeme rağmen uyarı sesi gelmiyor.Gündüz ekranı veya iç ışığı fark etmeden hareket ettiğim çok oldu.hiç ses duymadım.Acaba belli bir hızın üzerine çıkınca mı uyaracak ???

2-)Zamanında setup menüsü içnde çok dolaştım.Dediğin özelliği hiç görmedim.Gözümden kaçmış olabilir en kısa sürede yeniden bakacağım.Zannediyorum skoda yeni model araçlara ek özellikler yüklemiş.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 11 Şub 2009, 03:14

"Farlar açıkken sinyal verilmesi veya direksiyonun çevrilmesiyle o taraftaki sis lambalarının devreye girerek yolu aydınlatması."
Gerçekten hiç dikkatimi çekmeyen bir özellik o kadar da baktığımı sanıyordum ama ya görmemişim ya da yeni çıkan modellere koyulan bir özellik. Bilgi için çok teşekkürler. Şu sitenin en nefret ettiğim tarafı da bu, bilgi vererek hayırlı iş yapana teşekkür butonu koymuyorlar. Onure edilmenin de kanıtı olmuyor.
Silecek sensörüne gelince;
Silecek sensörü;
Eğer cama yağmur kaydırıcı sprey sıktıysanız sağlıklı çalışmıyor.
Silecekleriniz iyi değilse sağlıklı çalışmıyor
Camınız değiştiyse sağlıklı çalışmıyor.
En kötüsü octaviların silecek sensörü yanlış hatırlamıyorsam 2008 den itibaren değiştirilmiş. Yani ondan öncekiler pek ayar tutmuyor. Benimkisi de o ayarsızlardan yani (2006 model). Ayrıca sensörün hassasiyetini artırma ayarı malesef yok. Sadece yanılmıyorsam 3-4 kere sildikten sonra yaklaşık 5-6 sn bekliyor ve siz bunu iptal edebilyorsunuz. Koyulmasının sebebi 3-4 silişten sonra akan suu varsa onu silmesi içinmiş. Ama böyle bir şey olmuyorsa kuru camı silmiş oluyor.
Both mirror özelliği herhalde yine 2008 (ya da 2007) den itibaren konulmuş olsa gerek. Çünkü bu özellik jettalarda daha önce vardı ve octavia ya konulmaması eleştiri konusuydu. Kısacası 2006 elegance larda bu özellik, setup ayarında yok.
Herkese selamlar...

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir