OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA KONFOR PAKETİ ÖZELLİKLERİ

İleti alpino » 11 Şub 2009, 11:24

sensör hassasiyetinden kastınız silecek kolunun üst kısmındaki 4 konumlu minik ayar düğmesi değil sanırım. o düğme ile sensörün ne kadar yağışla sileceği tetikleyeceğini ayarlıyorsunuz çünkü

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti fmaka » 11 Şub 2009, 20:22

[quote="alpino"] [quote="ilgazdr"] YENİ SORU;

Hava yağmurlu ve camlardaki damlalar nedeniyle yol gözükmez halde.Arabaya biniyorum ve hareket ediyorum.Yağmur sensörünün devreye girmesi için beklemeye başlıyorum.yaklaşık 400 m gittikten sonra sensörün aklı başına geliyor ve camı siliyor.Çoğu zaman bu şekilde gitmek istemediğim için sileceğe elle müdehale ediyorum ve bu işe sinir oluyorum.Angry

Sensörün hassasiyetini arttırma veya başta geçen bekleme süresini azaltma şansımız var mı? Sizlerdede bu olay böyle mi?müdehale şansımız var ise bunu vag-com ile yapabilirmiyiz?

NOT;hareket halinde yağan yağmuru algılama ve müdehale etmede bir sorun yaşamıyorum.

[/QUOTE]

dostum sorunun şundan kaynaklanıyor olabilir. bu sistem tasarlanırken büyük ihtimalle silecek kolunun devamlı olarak kademeli konumda yani sensörün aktif olduğu konumda ayarlı olacağı düşünülmemiş olabilir. sensör cama düşen damlaların miktarını kontrol ediyor. sen motoru çalıştırdığında sistem aktifse yeterli miktarda damlanın cama düşmesinin ardından silecekleri çalıştırıyor. bazen ben de bu konumda unutuyorum sileceği. yolda giderken yağmur yağmıyorken bile yoldan sıçrayan suyla silecek çalışıyor bu sefer şaşırıyorum ne oldu diye :) bu nedenle mümkün mertebe motoru kapatmadan önce sileceği kapalı konumuna getir. aracına bindiğinde yağmur yağıyorsa veya camda su varsa sileceği çalıştırırsan sistem sorunsuz çalışacaktır.

son olarak octilerde vag-com ile açılan bir sistemden bahsedeyim size. belki yazılmıştır daha önce ama kontrol etmedim açıkçası. görüş açısını artırmak amacıyla farlarınız açıkken sinyal verdiğiniz veya direksiyonu çevirdiğiniz taraftaki sis lambası otomatik olarak yanacak şekilde ayarlanabiliyor. ankara ünaldı skoda da benim aracımda bu özelliği açtılar ve ankarada bu özellik 2 araçta var dediler :) gerçekten de sokak aralarında dönüş yaparken çok büyük avantaj sağlıyor. [/QUOTE]

bu özelliğin bizde uygulanabilmesi negüzel superb ve yeni octavia a5te vardı tanıtımlarda.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti alpino » 11 Şub 2009, 20:52

evet yeni octavia da standart donanımla sunulacak.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti isnilgiz » 11 Şub 2009, 23:32

Arkadaşlar Merhaba  
Fmaka arkadaşın istediği vagcom uygulamaları tüm arkadaşların yararlaması amacıyla aşağıda açıklanmıştır.

Kemer ikaz uyarısını VAGCOM ile kaldırmanın yolu:
1 İlkönce 17 nolu instruments açılır, coding07 tıklanır

Çıkan akranda "Software coding (0-8388607)" bölümünü görüyorsunuz 0003101 numarası mavi artalanda gösterilmektedir. Buradaki 0003101 numarasındaki 03 kodu üzerinde oyanacak rakamlardır. bu rakam;
00 yapılırsa hiçbir seçenek seçilmemiş olur.
01 yapılırsa fren balatası incelme uyarısı aktif hale gelir,
03  (yani 01 + 02 toplamı) yapılırsa kemer ikazı ve fren balatası uyarısı eklenmiş olur.
07 (01+ 02 + 04 toplamı) yapılırsa yukarıdaki özelliklere ilaveten cam suyu azaldı uyarısı eklenmiş olur.

Benimki gördüğünüz gibi sadece 03 (yani 01+02 toplamı) tür. Bu da demektir ki sadece fren ve kemer ikazı aktif oluyor.
Siz sadece 01 yazarsanız  kemer ikazı da kalkmış olur.
Sonuç size uygun kodu yazdıktan sonra "Do it" e basıp çıkarsınız, "code accepted" yazısını görünce işlme tamamdır. Diğer özellikler hakkında biraz sonra yazacağım kalın sağlıcakla....
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 12 Şub 2009, 03:35

Bu tarz paylaşımlar sanıyorum bana olduğu kadar tüm forum üyelerine de yol gösterici oluyordur.O nedenlede ismail bey ve diğer arkadaşların ayırdıkları vakit ve harcadıkları emek için çok teşekkür ediyorum.2 noktaya açıklık getirmemiz gerekiyor;
1-)Bence şu an için ilk öğrenmemiz gereken farlar ile beraber hareket eden sinyal özelliğinin hangi model araçları kapsadığıdır.Heralde bunu ilk fırsatta zeki ünaldı otomotive giderek kendi arcımda uygulatmayı başarırsam netleştirmiş olacağım.Bu konuda mutlaka İsmail beyde inceleme yapıyordur.

2-)benim hassasiyetten kastım kol üzerindeki düğme değil.Zaten bu düğmeninde tam olarak neye katkı sağladığını da anlamış değilim.Biri net olarak açıklarsa sevinirim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 12 Şub 2009, 11:16

[quote="ilgazdr"]Bu tarz paylaşımlar sanıyorum bana olduğu kadar tüm forum üyelerine de yol gösterici oluyordur.O nedenlede ismail bey ve diğer arkadaşların ayırdıkları vakit ve harcadıkları emek için çok teşekkür ediyorum.2 noktaya açıklık getirmemiz gerekiyor;
1-)Bence şu an için ilk öğrenmemiz gereken farlar ile beraber hareket eden sinyal özelliğinin hangi model araçları kapsadığıdır.Heralde bunu ilk fırsatta zeki ünaldı otomotive giderek kendi arcımda uygulatmayı başarırsam netleştirmiş olacağım.Bu konuda mutlaka İsmail beyde inceleme yapıyordur.

2-)benim hassasiyetten kastım kol üzerindeki düğme değil.Zaten bu düğmeninde tam olarak neye katkı sağladığını da anlamış değilim.Biri net olarak açıklarsa sevinirim.
[/QUOTE]
Evet araştırmamı yaptım o özellik bizim araçlarda yok. Sanıyorum 2008 veya 2009 dan itibaren gelen araçlarda var bu özellik. Büyük ihtimalle bu özelliğin konulduğu a5 elegance ile benim 2006 elegance arasında yıl farkından dolayı, vag com numarası farklı. O yüzden bence tam yılını tahmin edemesem de 2006 bilemedin 2007 yılından geriye doğru üretilen a5 lerde bu özellik yok.  
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 13 Şub 2009, 02:24

İsmail bey zaten bizim araçlarda olsaydı siz şimdiye kadar onkere bulurdunuz.İncelemeniz için teşekkür ederim.En azından 2008-2009 model araca sahip arkadaşlar bu güzel özellikten yararlanabilecekler.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 13 Şub 2009, 03:17

[quote="ilgazdr"]İsmail bey zaten bizim araçlarda olsaydı siz şimdiye kadar onkere bulurdunuz.İncelemeniz için teşekkür ederim.En azından 2008-2009 model araca sahip arkadaşlar bu güzel özellikten yararlanabilecekler.[/QUOTE]

Ben de gerçekten ilginize teşekkür ederim. Şu sitede en çok teşekkürü siz ediyorsunuz ve kesinlikle cevap için dönüyorsunuz. Ben bunu çok samimi buluyorum.
Benden o kadar çok yardım isteyen oldu ki karşılığında bir teşekkürü bile esirgeyenler azımsanmayacak sayıda.
Ama olsun bilgi paylaştıkça güzel, hepinize selamlar.

Çift sis farı hakkında fyyaman nickli arkadaşın "Octavia A5 Arka sağ sis" başlıklı konuda verdiği linkleri, arkadaşın açıklmalarıyla aynen aşağıya aktarıyorum kendisine de teşekkürler.

"Evet arkadaşlar böyle birşey yapılabiliyormuş ama servisin haberi bile yok...Detaylarını verdim bakalım yapabilecekler mi....

Bu sitede daha fazlasıda var...kodlar vs..ilgilenen arkadaşlar için güzel bir site...

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 14 Şub 2009, 00:18

linkleri buraya akdardığınız çok iyi oldu.Tüm bilgilere tek başlık altından ulaşılabilmesi gerekir diye düşünüyorum.Umarım bu bilgileri okuyan arkadaşlar kendi tespit ettikleri özellikleri burada paylaşmaya üşenmezler.Bizde onlardan birşey öğrenmiş oluruz.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 14 Şub 2009, 00:21

isnilgiz veridğin linkler için teşerkkrler. 
bunları yapmak için hafta sonunu döstr gözle beklyeceğim. 

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti fyyaman » 14 Şub 2009, 12:36

http://www.octavia-vrs.com/technical/techindex.htm da ingilizce olarak  var...Buradanda bakabilirsiniz.

Ama servislerden birşey beklemeyin, far ayarını bile düzgün yapamıyorlar(en azından Bursa da böyle) .Beceremedikleri için http://sinoyele.en.alibaba.com/products ... 805_1.html kablosundan getirtiyorum...maliyeti 38 usd +18 usd kargo+12 usd paratranfer işlemi=68usd

Yapabileceğini düşünen arkadaşlar bu forumlardan da yaralanarak uygulayabilirler.
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yalçın YAMAN
Nereden: Bursa
Arabanız: Octavia

İleti fyyaman » 07 Mar 2009, 18:16

Arkadaşlar VAG-COM CAN BUS (Super 8051) kablom adresime bugün teslim oldu..program cd siyle birlikte ilk denemeleri yapacağım...detayı size de iletirim..
fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 08 Mar 2009, 02:10

İsnilgiz verdiğin bilgiler için teşekkürler, benim araç 2005(A5) ambiante, bu donanımdaki bir OCtavia'da hangi özellikleri açabiliriz acaba?
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti isnilgiz » 08 Mar 2009, 14:15

[quote="umutkubat"]İsnilgiz verdiğin bilgiler için teşekkürler, benim araç 2005(A5) ambiante, bu donanımdaki bir OCtavia'da hangi özellikleri açabiliriz acaba?[/QUOTE]
Kardeş söylediğim gibi ben uzman değilim. Sadece bu kabloyu temin etmiş ve aracında kulanma fırsatı bulan birisiyim. Usta olmadığım için, başka bir araçta da denemediğim için bu konuda bir tecrübem yok açıkçası. Sadece, bu kablonun takılabileceği araçlarda önce bir kontrol modülü listesi taraması yaptırıyorsunuz ve gideceğiniz ilk yerde bu taramayı yaptırttırıp bu listeyi  isteyin ve her zaman elinizde bulundurun. Böylece aracınızda hangi özelliklerin olduğunu bilebiyorsunuz. Bir diğer husus; bu listede şöyle bir problem olabilir. Aracın beyninde kayıtlı özellik listesinin donanımı bulunmayabilir. Octavianın en çok eleştirdiğim yönü de burasıdır. Çünkü dünya kadar özellik var deniliyor(örneğin elegance da), hatta programda gözüküyor ama donanımı koymamışlar. Sİz bunu var zannedip vagcom ile ayar yapsanız bile çalışmıyor. Örnek vereyim benim araçta ben cam suyu uyarı sistemi var biliyordum ve vagcom ile bu özelliği ekledim, gösterge panelinde devamlı uyarı çıkıyor: "Su bitmek üzere doldurun" diye ama depoda su var, sonra anladım ki böyle bir sensör bizim elegabncelara koyulmamış.
Diyeceğim o ki; sizin araç için önce kontrol modülü listesinin dökümünü çıkarıp bunlardan merak ettiğiniz sistemleri tek tek denemek. Böylece istediğiniz özelliğin olup olmadığını net bir şekilde öğrenebiliyorsunuz.
Kalın sağlıcakla... 
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutkubat » 08 Mar 2009, 15:07

Teşekkür ederim bilgiler için.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti ilgazdr » 10 Mar 2009, 17:45

fyyaman arkadaşım kabloyu denemişsindir zannediyorum.Gözlemlerini bizimle paylaşırsan sevinirim.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti fyyaman » 14 Mar 2009, 00:45

Koblo ile iletişimde sorun yaşadım..oda benim laptopta bağlantının kesilmesi oldu;problem laptopu olanlar için Driverlerde güç seçeneklerinin devrede olmasındanmış.

Aracım 2005 A5 Elegance;
Öncelikle arka sislerin çiftinin yanmasını sağlamak istedim..Bunun için Ross Tech sitesinde de günceli olan VCDS programında 0-9 Cent Elect bölümünden 0-7 Re-code ve oradan da Long Code Helperde Byte 3 teki Bit1 in çentiği kaldırdım ve Byte4 teki Bit 4 Her iki sis farınıda aktif et dedim ama bana "coding rejected Error 31 Request out of range" dedi ve gönderi yapmadı sanırım.Bende Sadece Byte3 deki Bit1 çentiğini kadırdım ona "Code Accept" dedi ve Byte4 teki her iki sis farını aktive et işaretli olmamasına arka sislerin her ikisi de yanıyo şu anda. Diğer Kodları denemeye fırsatım olmadı ama deneyecem..Sanırım paket özellikleri farklı farklı her araçta...

Tekrar Yazarım

Ayrıca A5 kasa kullanan arkadaşlarda arka taraftan gelen tekerlek sesinden rahatsız olanlar var mı? Benim araçta var böyle bir ses, çok rahatsız etmesede geliyor. Aşağıdaki yazı belkide cevaptır diye düşünüyorum:
< ="-" ="text/; =utf-8">< name="ProgId" ="Word.">< name="Generator" ="Microsoft Word 11">< name="Originator" ="Microsoft Word 11"><>

Due to a number of complaints regarding rear tyre
noise and wear on Octavia A5 vehicles, the rear camber values can be changed to
the following settings -

Old values are: -1°45' ± 30'

New values are: -1°20' ± 30'

fyyaman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazdr » 14 Mar 2009, 12:55

Bilgiler için teşekkür ederim.Sonunda yapabildiğinize sevindim.Diğer ayarlar ile ilgili katkılarınızı bekliyoruz.

Arka tekerlekten gelen ses meselesine gelince;Yaklaşık 2 ay önce aracın lastiklerini micheline ile değiştirdim.Seste belirgin azalma oldu.

ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir