hatchback ile sedan hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hatchback ile sedan hk.

İleti hetepe » 22 Ekm 2008, 15:09

[quote="isnilgiz"]Octvaialarda hatchbak ve sedan ayrımı yoktur. Liftback bir araçtır. Sadece bazı ülkelerde sedan karşılığı (notchback) tabiri kullanılmaktadır. Ama bagajının açılması açısından bir değişiklik yoktur.
İnternet sitelerinde araç satanların sedan yazması onların onların bilgisizliğinden kaynaklanmaktadır.
[/QUOTE]

Octavia ya hatchback demek yanlış olur liftback daha doğru..Ama sadece bagaj kaputu açılan ve sileceği olmayan bir tipi var(Sedan), bir de bildiğimiz camla beraber açılan silecekli tipi var(Liftback).Şimdiki octi tour da ise camla beraber açılılmakla beraber sileceğini donanımdan kaldırmışlar.Çok dikkatli biri ayrımı kolayca yapabilir.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti yexplorer » 22 Ekm 2008, 20:04

[quote="umt_d"]
[quote="esercelik24"]bende octavialar sedan ve station wagon ( sw ) diye biliyorum hacback demi var ? günlük hayatımızda sokakta gördüğümüz camla birlikte komple kalkan bagaj kapılı octavialar sedan deil mi ?[/QUOTE]

Değil hatchback
[/QUOTE]

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti blue_elegance » 29 Ekm 2008, 14:56

arkadaşlar benim bilidiğim kadarıyla golf gibi punto gibi octvaia gibi araçlar ruhsatta 5 kapılı geçer ve HATCHBACK DİR.diğerlerinde ise 4 kapılı geçer onlarda sedandır staitionwagonlarda 5 kapılı geçer ama onuda ayırt edin artık..
blue_elegance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 29 Ekm 2008, 15:00

Skoda merkez sitesi www.skoda-auto.com da nasıl tanımlanmış bir bakın isterseniz.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti çakıroğlu » 13 Kas 2008, 01:28

Arkadaşlar, bizim octavia LİFTBACK olarak geçiyor. Tanımına  baktım.

LIFTBACK: Arkasındaki belli belirsiz bagaj çıkıntısına doğru eğilen arka cama sahip olan ve bagaj kapağı arka cam ile birlikte yukarı açılan otomobil tipi.  diyor.
çakıroğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir