Octavia yedek anahtarı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia yedek anahtarı

İleti gogo969 » 21 Ekm 2008, 17:32

geçtiğimiz günlerde farkında olmadan arabanın yedek anahtarını almışım.indim aşağıya açtım kapıyı kontağa taktım araba çalışmıyor.ekranda anahtar resmi çıktı(kırmızı  anahtar).Yedek anahtarlar sadece arabayı açıp kapamaya yani kitlemeyemi yarıyor çalıştırmıyormu? bu sorulara cevaplarsanız sevinirim.Asıl anahtar kaybolunca ne yapacağız?

gogo969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ak
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia GLX-i GT / BRC fast

İleti goksu » 21 Ekm 2008, 19:26

[quote="gogo969"]

geçtiğimiz günlerde farkında olmadan arabanın yedek anahtarını almışım.indim aşağıya açtım kapıyı kontağa taktım araba çalışmıyor.ekranda anahtar resmi çıktı(kırmızı  anahtar).Yedek anahtarlar sadece arabayı açıp kapamaya yani kitlemeyemi yarıyor çalıştırmıyormu? bu sorulara cevaplarsanız sevinirim.Asıl anahtar kaybolunca ne yapacağız?

[/QUOTE] Yedek anahtar tabi ki aracı çalıştırır. Ekranda çıkan anahtar sembolü, yedek anahtarınızın araç beyni tarafından tanınamadığını ve bu yüzden aracın bloke edildiğini gösteriyor. yedek anatarınızda sorun var.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 21 Ekm 2008, 20:15

galiba en kısa yoldan serviste halledebilirsiniz...

anahtar aktivasyonu gerekebilir...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti elegance » 21 Ekm 2008, 20:39

anahtarı tanıtmayı deneyin
öncelikle
aracın kapısına anahtarı sokun
sonra acma ve kapama dügmesine aynı anda basın ve elinizi cekmeyin sonra saga cevirin anahtarı ve saga cevirilmiş sekilde iki eliniz basılı halde 20 saniye kadar bekleyin sonra geri anahtarı düz konuma getirip elinizi cekip anahtarı cıkarın ve anahtarınızı kullanın eğer anahtarda sorun yoksa calısır
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti tivoli » 21 Ekm 2008, 20:55

[quote="elegance"]anahtarı tanıtmayı deneyin
öncelikle
sonra acma ve kapama dügmesine aynı anda basın ve elinizi cekmeyin sonra saga cevirin anahtarı ve saga cevirilmiş sekilde iki eliniz basılı halde 20 saniye kadar bekleyin sonra geri anahtarı düz konuma getirip elinizi cekip anahtarı cıkarın ve anahtarınızı kullanın eğer anahtarda sorun yoksa calısır[/QUOTE]

böyle bir uygulamayı ilk defa duyuyorum denedinde mi yaptın yoksa bir yerlerdemi yazıyor? çünkü immoblizer'a kod tanımlayacak bir düzenek kilit içerisinde yok diye biliyorum. öyle olmuş olsa servislerde aktivasyon yapılmazdı. ayrıca aracın kullanma klavuzunda kapıyı anahtarla açtıktan 15 saniye içerisinde kontağı açıp çalıştırmanız gerekir aksi taktirde alarm devreye girecektir. sonuç olarak bana verdiğin örnek hiçde çözüm gibi gelmedi kusuruma bakma :-)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti elegance » 21 Ekm 2008, 21:01

[quote="tivoli"] [quote="elegance"]anahtarı tanıtmayı deneyin öncelikle aracın kapısına anahtarı sokun sonra acma ve kapama dügmesine aynı anda basın ve elinizi cekmeyin sonra saga cevirin anahtarı ve saga cevirilmiş sekilde iki eliniz basılı halde 20 saniye kadar bekleyin sonra geri anahtarı düz konuma getirip elinizi cekip anahtarı cıkarın ve anahtarınızı kullanın eğer anahtarda sorun yoksa calısır[/QUOTE]

böyle bir uygulamayı ilk defa duyuyorum denedinde mi yaptın yoksa bir yerlerdemi yazıyor? çünkü immoblizer'a kod tanımlayacak bir düzenek kilit içerisinde yok diye biliyorum. öyle olmuş olsa servislerde aktivasyon yapılmazdı. ayrıca aracın kullanma klavuzunda kapıyı anahtarla açtıktan 15 saniye içerisinde kontağı açıp çalıştırmanız gerekir aksi taktirde alarm devreye girecektir. sonuç olarak bana verdiğin örnek hiçde çözüm gibi gelmedi kusuruma bakma :-)
[/QUOTE] benimde 2001 octaviam var aynı arkadasın dedigi gibi kapıyı acıyodu ama kapıyo sokunca .uzaktan kumanda calışmıyordu.ben pil degiştirmiştim onun için tanıtma yaptık böle yoksa naahtar calışmıyodu tanıtınca calıştı
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti skodacı » 21 Ekm 2008, 23:01

[quote="gogo969"]

[/QUOTE]

yanan lamba immobilizer lambası...yedek anahtarın y. servisçe adaptasyon u yapılması gerek...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti goksu » 21 Ekm 2008, 23:07

[quote="elegance"]anahtarı tanıtmayı deneyin
öncelikle
sonra acma ve kapama dügmesine aynı anda basın ve elinizi cekmeyin sonra saga cevirin anahtarı ve saga cevirilmiş sekilde iki eliniz basılı halde 20 saniye kadar bekleyin sonra geri anahtarı düz konuma getirip elinizi cekip anahtarı cıkarın ve anahtarınızı kullanın eğer anahtarda sorun yoksa calısır[/QUOTE]

Anahtarın araç üzerindeki immo beyni tarafından tanınmaması ile aracın uzaktan kumandası birbiri ile alakası olmayan 2 farklı olay. Arkadaşın sorunu immo senin anlattığın uzaktan kumanda senkronizasyonu ile ilgili bir olay.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti gogo969 » 21 Ekm 2008, 23:42

teşekkürler arkadaşlar anlaşılıyorki servis yolu gözüktü bana...
gogo969
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 22 Ekm 2008, 13:00

Servislik bi durum yok Arkadaşın dediği gibi tanıtın.Yada Kitapçıktan ilgili bölümede bakabilirsiniz.Pilleri zayıf olabilir.Etki mesafesinden anlarsınız.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti 9336 » 22 Ekm 2008, 13:09

[quote="gogo969"]teşekkürler arkadaşlar anlaşılıyorki servis yolu gözüktü bana...[/QUOTE]
elegance arkadaşın dediklerini bir yapın, olmazsa servise gidersiniz. Olursa da bizimle paylaşırsanız seviniriz.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti gogo969 » 22 Ekm 2008, 13:27

sabah ilk işim pili değiştirmek oldu hem orjinal anahtarı hemde yedeği değiştirdim..daha sonrada iş tanıtmaya geldi ve olay tamamdır.yedek anahtarda çalıştırıyor arabayı artık.

gogo969
CLASSIC
CLASSIC

İleti goksu » 22 Ekm 2008, 13:33

[quote="octopus"]Servislik bi durum yok Arkadaşın dediği gibi tanıtın.Yada Kitapçıktan ilgili bölümede bakabilirsiniz.Pilleri zayıf olabilir.Etki mesafesinden anlarsınız.[/QUOTE]
Maalesef yanlış biliyorsunuz. Konunun pil ile uzaktan yakından alakası yok. İstiyorsanız  anahtarınızın pilini söküp, pilsiz anahtarı kontağa sokup marşa basın bakalım. Belki şaşıracaksınız ancak araç çalışır.  Anahtarın içindeki tanıtıcı ünite (bunu adı RFID oluyor) pile ihtiyaç duymaz. Arkadaşın sorunu bu. RFID bozulmuş.

Ama pil olmazsa uzaktan kumadanız çalışmaz, kapıları açıp kapatamazsınız.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti binbirotomotiv » 22 Ekm 2008, 18:43

[quote="goksu"][quote="octopus"]Servislik bi durum yok Arkadaşın dediği gibi tanıtın.Yada Kitapçıktan ilgili bölümede bakabilirsiniz.Pilleri zayıf olabilir.Etki mesafesinden anlarsınız.[/QUOTE]
Maalesef yanlış biliyorsunuz. Konunun pil ile uzaktan yakından alakası yok. İstiyorsanız  anahtarınızın pilini söküp, pilsiz anahtarı kontağa sokup marşa basın bakalım. Belki şaşıracaksınız ancak araç çalışır.  Anahtarın içindeki tanıtıcı ünite (bunu adı RFID oluyor) pile ihtiyaç duymaz. Arkadaşın sorunu bu. RFID bozulmuş.

Ama pil olmazsa uzaktan kumadanız çalışmaz, kapıları açıp kapatamazsınız.
[/QUOTE]

Arkadasın dediği 10 kere ClapClapClap
Clap
binbirotomotiv
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti binbirotomotiv » 22 Ekm 2008, 18:51

Bu arada arkadasın dediği RFID transponder diyede bilinir
binbirotomotiv
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 22 Ekm 2008, 19:40

[quote="binbirotomotiv"]Bu arada arkadasın dediği RFID transponder diyede bilinir [/QUOTE]

Benim yedek anahtarınki bozulmuştu 80€ dediler o parça için bende yaptırmadım.Kapıları açıyor 1-2 dk geçiyo alarm çalmaya başlıyodu kontağa takınca
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti binbirotomotiv » 22 Ekm 2008, 19:49

[quote="kadir_"][quote="binbirotomotiv"]Bu arada arkadasın dediği RFID transponder diyede bilinir [/QUOTE]

Benim yedek anahtarınki bozulmuştu 80€ dediler o parça için bende yaptırmadım.Kapıları açıyor 1-2 dk geçiyo alarm çalmaya başlıyodu kontağa takınca
[/QUOTE]

O komple anahtarın fiyatıdır. kumandasız hali tabi cunku kumandasıda bi okadar para. Sizin arabadaki kimliğiniz anahtarın transponderi.kapıyı acılabilirler hatta kontagıda acabilirler ama motoru calıstıramaz o olmadan onunda yollarını buluyorlar ama
binbirotomotiv
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 23 Ekm 2008, 12:51

[quote="gogo969"]

sabah ilk işim pili değiştirmek oldu hem orjinal anahtarı hemde yedeği değiştirdim..daha sonrada iş tanıtmaya geldi ve olay tamamdır.yedek anahtarda çalıştırıyor arabayı artık.

[/QUOTE]
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir