speed warning uyarısı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

speed warning uyarısı

İleti octaviaman » 07 Kas 2008, 20:57

Çoğumuz biliyoruzdur ama bilmeyenler için hatırlatmak istedim.Eğer hız aşımını farketme konusunda kendinize güvenemiyorsanız.’Ne yapayım kardeşim hiç anlamadan 120-130 km sürate çıkıvermişim.Bu arabada süratlendiğimi hiç anlayamıyorum canım’diyorsanız.Bu yüzden trafik cezası yemekte istemiyorsanız.İşte size fırsat.SmileYol bilgisayarı olan araçlarda ‘Speed warning’diye bir uyarı var.İstediğiniz sürati hafızaya alıp yolda o sürate eriştiğinizde size sesli ikaz veriyor.Böylelikle süratinizi düşürüp radara da girmemiş oluyorsunuz.Yüksek sesli müzik dinlerken duymak zor ama görsellik yeterli olabilir.

Ayarlamasıda şöyle: Silecek kolunda ki  Trip tuşuna kısa kısa basarak ‘Speed warning’ bölümünü buluyoruz.Sonra alttaki set tuşuna basıp hız ayarına giriyoruz.İstediğimiz hızı ayarlayıp yine set tuşuna basıp olayı bitiriyoruz.

Ya da yolda hareket halindeyken trip tuşuyla yine speed warning bölümüne gelip takometre ayarlamak istediğiniz hız limitini gösterirken set e basarsanız yine aynı işlem gerçekleşmiş oluyor.Tabi yolda giderken yolun değişen sürat limitlerine görede ayarımızı  güncelleyebiliriz bu sayede.Skodacılara süratsiz, kazasız ,belasız, cezasız günler dilerim.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti yexplorer » 07 Kas 2008, 21:26

aracı ilk aldığımda 120 yi geçince ötüyordu sonra kesildi neden bilmiyorum hafızaya nasıl alıncak
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti tivoli » 07 Kas 2008, 23:33

teşekkürler ben bu ayarı seyir halindeyken yapıyordum park halindeyken yapıldığını bilmiyordum harika oldu. sabah deniycem paylaşım için tekrar teşekkürler dostum
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti Haluk » 08 Kas 2008, 00:14

(İstediğimiz hızı ayarlayıp yine set tuşuna basıp olayı bitiriyoruz)istediğimiz hızı set tuşu ile mi ayarlıyoruz yoksa trip ile mi
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti fmaka » 08 Kas 2008, 00:26

teşekkrler faydalı bir özellik ne mutlu ki sahıp olup kullanabılene
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti tivoli » 08 Kas 2008, 00:40

biraz önce dışarı çıkmak zorunda kaldım ve bu arada denedim anlatımda bir eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorum. speed warning ekranı geldikten sonra hız miktarını tanımlayacağınız bir menü çıkmıyor bahsedilen düğmeye basıldığındada limit tanımlaması yapılamıyor. resimlerle destekleyerek biraz daha detaylı anlatırsanız memnun olurum
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 08 Kas 2008, 13:48

Park halindeki aynen anlattığım gibi oluyor.Hareket halindeki durumu yapmayalı çok oldu bakarım bir daha.Ama bildiğim kadarıyla rahat bir yolda değişmeyen bir süratte mesela 100km de silecek kolunun altındaki tuşa uzun basarak yapmıştım o zaman.Yinede tekrar bakıcam.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tivoli » 08 Kas 2008, 13:57

octopus mp3 meselesindeki gibi yine şaka yapmıyorsun umarım :-) zaten ben ilk mesajımda park halindeyken olmadığını yazmıştım nasıl yapılıyormuş yazda bizde bilgilenelim :-)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 08 Kas 2008, 17:47

arkadaşlar bu ayarlama direksiyonun sağ tarafındaki silecek kolu üzerinden ayarlanıyor. ilk önce bu kolun yan tarafındaki bilgiler arasında geçişi sağlayan düğmeye basarak speed warning ekranına gelin. aynı kolun alt kısmındaki düğmeye bastığınızda ekranda hız verileri görülür. yine yan taraftaki aşağı/yukarı düğmesiyle istediğiniz hız değerine gelin ve kolun altındaki düğmeye basarak hafızaya alın yani set edin. artık sizin ayarladığınız hıza geldiğinde yol bilgisayarı sesli ve görsel olarak sizi uyaracaktır.

Bu işlem araç hem dururken hem de hareket halindeyken yapılabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti erbilgs » 08 Kas 2008, 18:43

arkdşlar bende 2008 fabia elegance var. yapamadım öyle bir yazıyı bulamıyorum. lütfen yardımcı olunnnn
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 09 Kas 2008, 10:42

Konu başlığı içerisinde aktardığım teknik terimler hariç öz Türkçeyle yazılmış metnin anlaşılamamasını hayretle karşılıyorum.Acelecilik okadar içimize işlemişki doğru düzgün okumadan anlamış gibi davranıp,bilgiyi verenide acaba yanlış veya eksik mi yazdım diye düşündürüyoruz.Metin aynen doğru, yolda da test ettim aynen çalışıyor.Set dediğim tuş silecek kolunun altında ki tuş.Buna rağmen araç desteklediği halde anlaşılamayıp yapılamıyorsa bu konu forumu aşar.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umt_d » 09 Kas 2008, 15:45

octavialarda geçerli bu özellik
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 10 Kas 2008, 13:55

[quote="alpino"]arkadaşlar bu ayarlama direksiyonun sağ tarafındaki silecek kolu üzerinden ayarlanıyor. ilk önce bu kolun yan tarafındaki bilgiler arasında geçişi sağlayan düğmeye basarak speed warning ekranına gelin. aynı kolun alt kısmındaki düğmeye bastığınızda ekranda hız verileri görülür. yine yan taraftaki aşağı/yukarı düğmesiyle istediğiniz hız değerine gelin ve kolun altındaki düğmeye basarak hafızaya alın yani set edin. artık sizin ayarladığınız hıza geldiğinde yol bilgisayarı sesli ve görsel olarak sizi uyaracaktır.

[/QUOTE]

alpino bahsetiğin gibi aynı işlemleri yapmıştım zaten sadece alıntı yazıda vurguladığım kısım çıkmıyor.. yani speed warning uyarı ekranı geldikten sonra silecek yan tuşa basıldığında yol bilgisayarının anlık verileri arasında dolaşmaya başlıyor tekrar.. onun içinde speed warning ayarını sadece  seyir halindeyken yapabiliyorum.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umutkubat » 10 Kas 2008, 16:16

Octavia Ambiante'de yok galiba bu özellik.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti alpino » 10 Kas 2008, 17:00

[quote="tivoli"] [quote="alpino"]arkadaşlar bu ayarlama direksiyonun sağ tarafındaki silecek kolu üzerinden ayarlanıyor. ilk önce bu kolun yan tarafındaki bilgiler arasında geçişi sağlayan düğmeye basarak speed warning ekranına gelin. aynı kolun alt kısmındaki düğmeye bastığınızda ekranda hız verileri görülür. yine yan taraftaki aşağı/yukarı düğmesiyle istediğiniz hız değerine gelin ve kolun altındaki düğmeye basarak hafızaya alın yani set edin. artık sizin ayarladığınız hıza geldiğinde yol bilgisayarı sesli ve görsel olarak sizi uyaracaktır.

[/QUOTE]

alpino bahsetiğin gibi aynı işlemleri yapmıştım zaten sadece alıntı yazıda vurguladığım kısım çıkmıyor.. yani speed warning uyarı ekranı geldikten sonra silecek yan tuşa basıldığında yol bilgisayarının anlık verileri arasında dolaşmaya başlıyor tekrar.. onun içinde speed warning ayarını sadece  seyir halindeyken yapabiliyorum.
[/QUOTE]

ilginç. daha dün denedim siz söyledikten sonra bende oldu. belki bi hata olmuştur yazılımda. artık hareket halindeyken yapacaksın :)

bu özellik sadece maxidot yol bilgisayarı olan elegance modeli için geçerli sanırım. ambiante de olmayabilir.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti 9336 » 10 Kas 2008, 17:06

[quote="alpino"]
bu özellik sadece maxidot yol bilgisayarı olan elegance modeli için geçerli sanırım. ambiante de olmayabilir.[/QUOTE]
 Haklısınız, ambiance olmuyor malesef.
Kullanıcı avatarı
9336
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Halil KANDEMİR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A4 (2005)

İleti erbilgs » 10 Kas 2008, 17:06

arkadaşlar yardım . fabia elengaceye vag-com ile yapılırmı????????
erbilgs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Haluk » 10 Kas 2008, 18:43

ben bu işlemi hareket halinde iken yapmaya çalıştım hız sabitleyici ile 100km/h hıza ulaşınca speed warning ekranına geldim ve set tuşuna basılı tuttum aynı işlemi birkaç defa daha denedim ama sonuç hüsran.acaba nerde yalnış yaptım.dururken olayını denemedim
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir