Octimin BEYNİ su almış

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octimin BEYNİ su almış

İleti Davutgazi » 03 Arl 2008, 23:07

Uzun bir süredir beyin sorunu ile elektronikçilerde gezdiğim octimin beyni nihayet tamir edildi ve yola çıktım. İlk benzincide depomu doldurdum ve arabamı üstten yıkattım ki arabam sustu. EPC söndü ve VAG testinde arabamın beynine ulaşılamadı: Ustalar
söktü beyni bir de ne görsünler: tamir edilen beyin su dolmuş ve iflas etmiş. Yarım bardak su çıktı beyinden gözlerimin önünde. Halbuki daha yarım saat önce takılmıştı.

Nasıl olur da beyin su alır? Yeni bir beyin takacaklar şimdi. Onun su almayacağını nasıl garanti edebilirim: Yardım EDİİİİİİİİN! Bu arabayı yağmurda kullanamayacak mıyım? yıkatamayacak mıyım?

Davutgazi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 03 Arl 2008, 23:45

Sen eğer motoru yıkattıysan basınçlı suyla gider ama normalde gitmez beyine su dediğim gibi motor yıkattıysan gitmiştir
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 04 Arl 2008, 00:09

Beyinin içerisine su girmez onu kim yaptıysa contasını takmamış herhalde.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti Davutgazi » 04 Arl 2008, 00:19

ASLA MOTORU YIKATMADIM KAPUT ASLA ACİLMADİ GOZLERİMİN ÖÜNÜNDE YIKANDI ARABA.
Beynin contalarindan değil de sanırım soketlerden ve onlarin yanlarindan su girmis. Sormak istediğim şu: Beynin bulunduğu alanı  sudan korumak mümkün mü? pek mümkün değil sanirim yağmurda falan? nolacak şimdi?
Davutgazi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti power_octavia » 04 Arl 2008, 00:24

Davut bey azınızla sölüyorsunuz.. beyini tamir ettirmişsiniz... tamir eden yer bişeyleri eksik yapmış demekki.. durduk yere hangi arabanın beynine su kaçar hiç duyulmuş bişeymi?

beynin olduğu bölge zaten korumaladır koskoca skoda ona göre koymuş yerleştirmiş o beyni oraya.. hata ne yıkamacıda ne octavia nede sizde, tamirciniz hatalı ve suçlu

gidip tamir ettirğdiniz yerin yakasına yapışın geri alın paranızı
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 04 Arl 2008, 01:08

[quote="power_octavia"]

Davut bey azınızla sölüyorsunuz.. beyini tamir ettirmişsiniz... tamir eden yer bişeyleri eksik yapmış demekki.. durduk yere hangi arabanın beynine su kaçar hiç duyulmuş bişeymi?

beynin olduğu bölge zaten korumaladır koskoca skoda ona göre koymuş yerleştirmiş o beyni oraya.. hata ne yıkamacıda ne octavia nede sizde, tamirciniz hatalı ve suçlu

gidip tamir ettirğdiniz yerin yakasına yapışın geri alın paranızı
[/QUOTE]

+1

Yazık olmuş.

O ustanın verecek bir hesabı var.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 04 Arl 2008, 12:34

Tamirci ''Ben tamir ettim, çalışır vaziyette teslim ettim'' diyecek ve parayı asla iade etmeyecektir. Eğer beyne giren suyu o tespit etseydi belki...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti aekaragoz » 04 Arl 2008, 18:48

Bencede hatanın tamircide olduğu çok açık.
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Superb

İleti Davutgazi » 04 Arl 2008, 19:12

Şu tartışmada sizce kim haklı: 1- Beyinci diyor ki Beynin bulunduğu bölgeye su girmemeli. Kaportacınzı işi bilmiyor. Kaporta sorununu hallettir.
2- Kaportacı diyor ki, o bölge daima su alabilir. Normaldir. Önemli olan uzerine tazyikli su gelmiş osa bile beynin kendinin su almaması gerekir.

Biri doğru bir sey soylesin çildiracağim.
Davutgazi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti goksu » 04 Arl 2008, 19:33

Hatırladığım kadarıyla sizin LPG montajı esnasında beyni delmişlerdi ve tamir ettirmiştiniz. Yerine takılırken beynin montajı doğru yapılmamış. Durum çok açık.

Yukarıdaki sorunun cevabı bence 2 nolu seçenek. Aslında asıl suçlu olanlar LPG montajı yaptırdığın yer. Sen onların yakasına o zaman  yapışacaktın. Ama sen öyle yapmadın, tamir cihetine gittin.
goksu
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir