İçeri fazla ses geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İçeri fazla ses geliyor

İleti murat3218 » 09 Arl 2008, 01:00

Arkadaşlar ben 2007 model octivia aldım iyi mi ettim tam bilmiyorum ama içeri çok fazla ses geliyor acaba bu normal mi ? İçeri gelen ses sadece motor sesi değil aşırı derecede lastik sesi geliyor

murat3218
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 09 Arl 2008, 23:51

aaah abicim ahh.ben bu yüzden 2007 model octimi yok pahasına sattım.OCTİMİ SATTIM başlıklı mesaja bi bak istersen..
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 10 Arl 2008, 00:34

yaw içeri ses geliyor diye araba satanı da ilk defa duyuyorum.
alım satım vergi artı o kadar uğraşacağıma ben gider ses yalıtımı yaptırırdım arabaya. hem değeri artardı hem de uğraşmamış oldum. üstelik octiye binmeye devam ederdim. bende 2009 octi elegance var. ses sorunum yok açıkçası. bindiğim bmw 520 de aynı gürültüyü yapıyor ford mondeo da. yolun kaplamasındanda kaynaklanır zaten.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti feliciaZK » 10 Arl 2008, 00:47

GÜZELİM OKTİLER YAPMAYIN YA İNANIN DİĞER ARABALAR ÇOK İYİ DEĞİLLER
BELKİ DİĞER MARKALARDA SESİ BİRAZ BARİZ DERECEDE SESİ İÇERİ AZ ALIYOR OLABİLİR AMA KULLANDIKÇA ONLARDADA NE KRONİK HASTALIKLAR ÇIKACAK HEPSİNİDE SATACAK OLURSANIZ İNANIN ARABA DEĞİŞTİRMEKTEN BIKARSINIZ

HER GÜLÜN DİKENİ OLUR TABİRİ YERİNDE OLUR
feliciaZK
CLASSIC
CLASSIC

İleti terasus » 10 Arl 2008, 01:35

Müziği sonuna kadar aç kardeş.. Bende illet oluyorum bu işe..
terasus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 10 Arl 2008, 02:26

abicim daha evvelden corolla megan ve lancer kullandım ama inan hiçbiri bu kadar konforsuz değildi.birde motor 8v olunca ses bir misli artıyo bunu inkar etmeyin..
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 10 Arl 2008, 02:28

yani tamam güzel arabalar octiler -classic için konuşuyorum,elegancı bilemem- ama ses olayı haledilmediği sürece bir daha yakınından geçmem.5 saat aydına gittim kulaklarım perişan oldu..
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 10 Arl 2008, 12:32

üzerinde gezdiğiniz asfaltın düzgünlüğü ses konusunda en önemli etken. geçenlerde fsm köprüsünden ümraniye yönüne ayrıldıktan kısa bir süre sonra yanımdaki arkadaş yav ne kadar çok ses giriyor bu aracın içerisine dedi. Bekle şimdi ben o sesi kesicem dedim :-) bön bön suratıma bakarken tırtıklı asfalttan çıkıp eski ama cila gibi parlayan asfalta girince aracın içinde paspasa bozuk para düşse duyulacak kadar sessiz hale geldi içerisi. arkadaşı görecektiniz bi yola baktı dönüp bide bana baktı. dedim bu arabada otomatik gürültü kesici var :-) donanımda ağzına kadar dolu ya inanmış gibi sesi soluğu kesildi :-))))) arkadaşlar baştada dediğim gibi her zaman lastik gürültüsü aldatmasın sizi bu üzerinde gezdiğiniz asfaltın yapısıyla bağlantılı birazda... Ayrıca neden ilk önce araca kabahat bulunur bilmem. Benim aracımın içerisine lastik sesi çok gelseydi eğer arabamı satacağıma öncelikle lastiklerimi değiştirirdim.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti kadir_ » 10 Arl 2008, 13:11

ben memnunum şahsen hele o turboyu doldururken çıkan ses 3500-4000 arasında adamı ayrı gaza getiriyorLOL

Ama bu sorun yeni corollolarda çok var mesela servis garanti kapsamında yalıtım yapıyor sende dışarıdan yaptırabilirsin servisin yapıcağını zannetmiyorum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilgazdr » 10 Arl 2008, 14:09

Öncelikle aldığın araç A5 kasa elegance ise ve uygun bir fiyata aldıysan bence almakla iyi etmişsin hayırlı olsun.Ben başka bir alternatif göremiyorum(performans-maliyet dengesi açısından)
Ses sorununa gelince ;Aracı aldığımda benimde ilk dikkatimi çeken şey lastik sesinin fazlalığı olmuştu.Bu tüm octilerde bu şekilde.Özellikle bozuk yollarda ses çok artıyor.Lastik değiştirmek çözüm olurmu bilmiyorum.Yakında değiştirince fark olup olmadığını yazarım.Ben motor sesi için kaput altına keçe taktırdım.Serviste kendi orjinal parçası var.Dizel octiler fabrikadan keçeli olarak çıkıyor.motor sesine bir miktar etkisi oldu.Yalıtım yaptıran arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti ERCİS » 10 Arl 2008, 16:41

olmuyo abi keçenin hiçbir faydası..bana servisindede söylediler,motor 8 valf olduğu için motor gürültülü çalışıyor,yol sesine gelince octilerde yalıtım sıfır adamlar yalıtıma para harcamamışlar.hani ilk arabam octi olsaydı belki anlamazdım ama bu benim 6.arabam ve ses olayı bariz şekilde can sıkıyor arkadaşlar...eğriye eğri doğruya doğru demek lazımm

ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sondost » 10 Arl 2008, 23:18

YA BEN DE 2008 OCTİ ELEGANCE VAR SES DEN RAHATSIZ DEĞİLİM HATTA SICAK ASFALTTA  ARABA DURDUMU DİYE SORANLAR BİLE OLDU ANLAMADIM BU ŞİKAYETLERİ . HA 140 KM HIZDAN SONRA EVET SES VAR AMA YANİ OLSUN OKADAR 140 !..
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 11 Arl 2008, 00:21

karayollarından alınan bilgi;türkiyedeki yollakrın %83 ü soğuk asfalt denilen pütürlü tür asfalttır.Sıcak asfaltta 124 bile ses yapmaz abicim.Ha şuna kızıyorum yav gerçekler ortaya çıksınnn..(Dipnot;çamurluk yalıtım malzemesi avrupada standart fekat türkiyie gönderilirken sökülüyormuş bilginiz olsun.Yani avrupada kullanılan skoda ile türkiyedeki aynı standartta değil..Nerden mi biliyorum;almanyada ticari taksisi octi classic olan bi abimiz kullandı arabanın çamurluğundaki plastiğe bi baktı abi burası bomboş dedi...isterseniz yüce otoya bi sorun)
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 11 Arl 2008, 00:24

Kadir abimiz ne demiş;
Ama bu sorun yeni corollolarda çok var mesela servis garanti kapsamında yalıtım yapıyor sende dışarıdan yaptırabilirsin servisin yapıcağını zannetmiyorum...demekki corolla alanlar bastırdı adamlarda garantiden yalıtım yapıyolar.Siz gidin skoda yaparmı acaba...kendimizi kandırmayalım,Türkiyede skoda müşterisine miskal kadar sahip çıkmıyor.Opel hakkında şikayet yazıldığında aynı gün cevap geliyor,skodaya bakıyosun hiçbirinde cevap yok...
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sondost » 11 Arl 2008, 01:54

haklısın saygun dost
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 11 Arl 2008, 12:11

arabanın tabanına ve çamurluk içlerine yalıtım uygulaması yapabılırısnız.whurt un bı maddesı var.gayet basarılı sonuclar alabılrısınız.
ikincisi camlardan ses gelıyorsa servıs cok guzel yapıyor bende vardı sağ kelebekten gelıyordu geçti şükür.üçüncüsü asfatttan kaplamadan kaynaklanan bır ses var onu çözemezsiniz.

dördüncüsü lastıklerınız ve özellikleri bu ses konusunda basınızı agrıtacak genel şikayetlerdır.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti mygokhan » 11 Arl 2008, 12:34

[quote="ERCİS"]karayollarından alınan bilgi;türkiyedeki yollakrın %83 ü soğuk asfalt denilen pütürlü tür asfalttır.Sıcak asfaltta 124 bile ses yapmaz abicim.Ha şuna kızıyorum yav gerçekler ortaya çıksınnn..(Dipnot;çamurluk yalıtım malzemesi avrupada standart fekat türkiyie gönderilirken sökülüyormuş bilginiz olsun.Yani avrupada kullanılan skoda ile türkiyedeki aynı standartta değil..Nerden mi biliyorum;almanyada ticari taksisi octi classic olan bi abimiz kullandı arabanın çamurluğundaki plastiğe bi baktı abi burası bomboş dedi...isterseniz yüce otoya bi sorun)[/QUOTE]

Alpko arkadaşımız slovakyada yaşıyor.Ona bir soralım bakalım..? Öyle bir şey olacağını sanmıyorum.Çamurluk davlumbazında halıflex'e benzer yalıtım malzemesi olur genelde..O da tek gördüğüm ford focus larda vardı.

Ben yol gürültüsü konusunda roomiden oldukça memnunum.Kaymak asfalt olsun, normal asfaltta içeri ses alması gayet iyi..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alpko » 11 Arl 2008, 14:30

kardes, lastiklerden ya da yoldandir, smesela benim yazliklar var iken de ayniydi, neyse ki Slovakya`da pek ses yapmiyordu ama bazen Turk marketine 5km uzaktaki Avusturya`ya geciyordum, siniri gectigim gibi ses basliyordu, simdi kisliklar var ses yine sadece Avusturya yolunda oluyor ama daha az, hissedilmeyecek kadar az yani..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir