İçeri fazla ses geliyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İçeri fazla ses geliyor

İleti alpko » 11 Arl 2008, 14:33

[quote="mygokhan"]
[quote="ERCİS"]karayollarından alınan bilgi;türkiyedeki yollakrın %83 ü soğuk asfalt denilen pütürlü tür asfalttır.Sıcak asfaltta 124 bile ses yapmaz abicim.Ha şuna kızıyorum yav gerçekler ortaya çıksınnn..(Dipnot;çamurluk yalıtım malzemesi avrupada standart fekat türkiyie gönderilirken sökülüyormuş bilginiz olsun.Yani avrupada kullanılan skoda ile türkiyedeki aynı standartta değil..Nerden mi biliyorum;almanyada ticari taksisi octi classic olan bi abimiz kullandı arabanın çamurluğundaki plastiğe bi baktı abi burası bomboş dedi...isterseniz yüce otoya bi sorun)[/QUOTE]

Alpko arkadaşımız slovakyada yaşıyor.Ona bir soralım bakalım..? Öyle bir şey olacağını sanmıyorum.Çamurluk davlumbazında halıflex'e benzer yalıtım malzemesi olur genelde..O da tek gördüğüm ford focus larda vardı.

Ben yol gürültüsü konusunda roomiden oldukça memnunum.Kaymak asfalt olsun, normal asfaltta içeri ses alması gayet iyi..
[/QUOTE]

olayi tam anlayamadim ama camurluk davlumbazinda haliflex tarzi yalitim malzemesi var bende de...  diger camurluk platik ise bazi araclar da var bazilarinda yok, yani onu cikar tak buyuk bi is degil, benimkin de yok mesela o yuzden aracin kici biraz yuksek gozukuyor arkadan aslinda camurluk yok goz aldaniyor yani hepsi ayni olcude araclarin...

alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 11 Arl 2008, 15:09

Alpko kardeş demişki;olayi tam anlayamadim ama camurluk davlumbazinda haliflex tarzi yalitim malzemesi var bende de..Alpko kardeş bizde yok işte o parça..Arkadaşlar yüce ve doğuş oto gümrükte parça eksiltme hususunda ne yazıkki sabıkalılar.WW grubu araçların tamamında standart olarak sunulan aksesuarlar satışa sunulmadan önce sökülüyor ve o şekilde satılıyor.Hatta transporter sahibi bir arkadaşım bu durumu WW merkezine mail ettiğinde gelen cevap çok ilginçti,zira adamlar bile şaşırmışlardı standart arka cam perdelerinin söküldüğüne.Gelelim skoda olayına;daha evvelde yazdığım gibi octavia benim kullandığım 6.araçtı ve bindiğim her araçta ses olayına dikkat ederim.Octiye ilk bindiğim anda sesin fazlalığını anladım.Lastiktende değil bu araçtaki zayıf yalıtımdan kaynaklanıyor.Ayrıca octi sadece ses izolasyonu bakımından değil koku-hava izolasyonu bakımındanda zayıf kalıyor.Yoğun trafikte arabanın bütün havalandırma ızgaralarını kapatın,dışarı sirkülasyonu olmasın,araçtan inin bir dakika sonra tekrar içeri girin ne dediğimi anlarsınız.Sanki kapalı garajda egzos dumanı içinde oturmuş gibi oluyorsunuz.Bu hataları görecez uyaracazki bizi enayi yerine koymasınlar arkadaşlar.Ben yüce otoya ve skoda merkeze mail attım ve aracımı bu sebeplerle sattığımı bildirdim.Bugün ben satarım yarın 10 kişiye aldırmam aracı.
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 11 Arl 2008, 15:10

[/QUOTE]

olayi tam anlayamadim ama camurluk davlumbazinda haliflex tarzi yalitim malzemesi var bende de...  diger camurluk platik ise bazi araclar da var bazilarinda yok, yani onu cikar tak buyuk bi is degil, benimkin de yok mesela o yuzden aracin kici biraz yuksek gozukuyor arkadan aslinda camurluk yok goz aldaniyor yani hepsi ayni olcude araclarin...
[/QUOTE]

Varmı yok mu ?LOL

Var ise biizimkilerde neden yok ? o zaman Türkiyeye eksik malzemeli araç gönderiyorlar tezini doğruluyor olacak bir bakıma..

Şi

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti alpko » 11 Arl 2008, 15:15

[quote="mygokhan"]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

Varmı yok mu ?LOL

Var ise biizimkilerde neden yok ? o zaman Türkiyeye eksik malzemeli araç gönderiyorlar tezini doğruluyor olacak bir bakıma..

Şi

[/QUOTE]

HALIFLEX tarzi yalitim malzemesi var, diger platik tekerlek arkasinda ki PLASTIK camurlukta var ama benimkin de yok, cikarttirdim yani.. ama haliflexz olan yalitim malzemesi var, sizde olmadigini bilmiyordum, arkadas guzel bir konuya parmak basmis, hatta fabiasi olanlar bu kismi fotosunu cekerlerse cok iyi olur ben de cekerim karsilastirma olur..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 11 Arl 2008, 15:18

[/QUOTE]

Varmı yok mu ?LOL

[/QUOTE]

HALIFLEX tarzi yalitim malzemesi var, diger platik tekerlek arkasinda ki PLASTIK camurlukta var ama benimkin de yok, cikarttirdim yani.. ama haliflexz olan yalitim malzemesi var, sizde olmadigini bilmiyordum, arkadas guzel bir konuya parmak basmis, hatta fabiasi olanlar bu kismi fotosunu cekerlerse cok iyi olur ben de cekerim karsilastirma olur..
[/QUOTE]

Tabi bir kaç kişi çekip fotosunu koysa fikir sahibi oluruz..O malzeme hiç yokta bayağı ses izolasyonu sağlıyor.Arkadaşın focus bu yüzden çok sessiz..Ve gördüğüm %90 oranında orta sınıf araçta o malzemeden yok..Ne corolla, ne civic, nede megane'da var o malzeme..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ERCİS » 11 Arl 2008, 15:24

Gökhan kardeş o malzemeden corolla (2005) ve megane 2 lerde çamurluğun motor kısmında var çünkü ben baktım..

ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 11 Arl 2008, 15:27

[quote="ERCİS"]

Gökhan kardeş o malzemeden corolla (2005) ve megane 2 lerde çamurluğun motor kısmında var çünkü ben baktım..

[/QUOTE]

Dayımın 2007 corollasında yok.Denk gelen bir megane'da yoktu dikkat etmiştim..

Tabi bu izolasyon malzemesi genelde arka çamurluk kısmında oluyor.O yüzden arka kısımlara baktım hep.Ön kısımda pek mantıklı değil açıkçası..Arka davlumbaz iç mekana doğru durduğu için oraya gerekli diye düşünüyorum..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ERCİS » 11 Arl 2008, 15:33

gökhan ön tarafta var ve ses ön taraftan alınıyor.Serviste bunu söylemişlerdi.Hatta ben bir ara kendim izolasyon yapmayı bile düşünmüştüm fakat servis olmaz demişti.
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 11 Arl 2008, 21:12

arkadaslar bir kac foto cektim (maalesef vakit buldugumda hava da kararmisti ama belli oluyor) ama fotolari ekleyemiyorum `imageshack` calismiyor.... :(
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 11 Arl 2008, 21:41

valla bende 2009 elegance var. tekerlek davlumbazlarının içerisi aynı denildiği gibi halıflex benzeri bir malzeme ile kaplı. hatta aracın yer döşemesine çok benziyor malzemesi. ses konusunda da kaynak asfaltta hiç sorun yok. bozukken de oldukça iyi yalıtımı. ama kaputun altında keçe yok. onu da ben taktırıcam artık
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti ilgazdr » 13 Arl 2008, 02:47

Çamurluk içi yalıtımı koyupta kaput altı keçesini  koymamış olmaları çok ilginç.Demek ki orada satılan araçlarda da eksik donanım var.Ben bu firmaların satış politikalarını anlayamıyorum.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpko » 13 Arl 2008, 16:48

benimkisin de hem kaput altinda, hem tekerlek davlumbazinin da var o kece
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sondost » 13 Arl 2008, 22:45

ya  bu ses sadece benim octide yok herhalde  bugün 206 dizele bindein sanki kamyonete binmiş gibi geldi benim araba da yalıtım 140 hıza  kadar iyi  gerisini aklım ermez.
sondost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 14 Arl 2008, 00:56

valla megane , veltra ,astra, focus       oktiden izalasyon konusunda daha başarılı tabi bu kulağa göre değişir
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ERCİS » 14 Arl 2008, 02:42

baha kardeş kesinlikle bu araçlar izolasyonda octinin katbekat üstünde..
ERCİS
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir