Cam Suyu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cam Suyu

İleti Edebi » 19 Arl 2008, 02:13

Arkadaşlar, bu sabah antifirizli cam suyu ile az buzlu camlarımı temizlemek istedim; ancak bir süre sonra cam suyu deposu boşaldı halbuki yeni doldurmuştum. Araçtan inince cam suyunun olduğu taraftan yere suların aktığını gördüm. Sabah vaktim olmadığı için uğraşamadım. Akşam üzeri bir kaç denemeden sonra arka camlara su atmak istediğimde suyun depodan eksildiğini gördüm. Ön camlara su gidiyor ve herhangi bir sızdırma veya akıntı olmuyor. Büyük ihtimal hortumlardan biri çıkmış ama ben göremedim. Benim becerebileceğim bir şey mi? sanayiye gitsem uzun bir iş mi? Şimdiden teşekkürler

Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 19 Arl 2008, 02:22

gece don yapıp depoyu catlatmış olmasın ?

genelde yeni araçlarda bu depo tamponun hatta tekerlek davlumbazının arkasına gizleniyor

yani kaputu açınca suyun doldurulacağı boğazdan başka depo namına bir görüntü yok..

oraya ulaşmak için en iyi ihtimal davlumbaz sökmek lazım.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Edebi » 19 Arl 2008, 02:25

Hocam cam suyu deposunda şu an cam suyu var. ve herhangi bir akma ya da sızma yok. Sadece arka cama su atmak istediğimde depodan dışarı su akmaya başlıyor. Ön cama su atmak istediğimde de herhangi bir problemle karşılaşmıyorum.
Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 19 Arl 2008, 03:11

İki olası problem. Arka taraftaki borularda iki adet bağlantı yeri var bunlar genelde cam suyu motorunun tazyikiyle yerlerinden çıkarlar. Eğer siz arka cama su fışkırttığınızda arka cama su geliyorsa bu bahsettiğim düşük bir olasılık. Çünkü bu bağlantı yerleri çıkarsa ve siz motoru çalıştırırsanız arka bagaj içine su doluyor.
 eğer bu yoksa diğer ihtimal öndeki su deposundan başlayıp arka cama giden boru güzergahında boruda bir kaçırma söz konusudur.
Birinci ihtimal çözümü zor da olsa tamirciye gitmeden yapılabilecek bir sorun.
Diğerine ise Allah kolaylık versin... Bence tamirciye bir uğrayın.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Edebi » 19 Arl 2008, 11:10

Hocam arka cama su atmak istediğimde cam suyu deposunun altından tazyikle dışarı çıktığı yeri görebiliyorum. Yani kaçırdığı yer tam deponun altı. ama deponun arka tarafında olduğu için ve dar olduğu için elimi sokup ne var ne yok anlayamıyorum. Depo çıksa problem de ortaya çıkacak gibi.
Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 19 Arl 2008, 12:01

konunun cozumu hakinda pek bilgim yok fakat kis donemin de daima en az - 20`lik su olsun depoda..
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 19 Arl 2008, 14:47

Arka cama su götüren hat muhtemelen donarak tıkanmış ve arkaya su püskürtmek istediğinizde de bağlantı kısmından çıkmış.Davlumbaz sökülecek ve çıkan hortum yerine takılacak.Bu arada içindeki buzun çözülmesi de beklenerek yeni donmaz su tüm hatta yaydırılacak.Havalar soğumadan donmaz suyu doldurup deneme yapmak bu tür aksaklıkları önleyebilir.
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Edebi » 19 Arl 2008, 21:35

teşekkürler hocam yarın sanayiye uğrayıp dediklerinizi ustaya ileteceğim. Bakalım kaç lira sıkışmış.
Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Arl 2008, 01:47

hortumu çıkmış olabilir, diğer yorumları okumadım, yazıldıysa zaten yardımcı olunmuş. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Edebi » 20 Arl 2008, 17:36

Arkadaşlar, sorun çözüldü. deponun arka taraflarında kalan ve arka cama giden hortumun başı çıkmış. cam suyu deposu söküldü, hortum takıldı, bantlandı. 5 ytl aldılar. Ben de antifirizli cam suyu koydum ve arka cama su gelene kadar çalıştırdım. Böylece borular tamamen anfirizli cam suyu ile dolmuş oldu. Bundan sonra yaz kış antifirizli cam suyuna devam.

Edebi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fmaka » 18 Oca 2009, 13:55

aynı durum bende de ortaya cıktı arka cama su veren hatta sorun var su bagaja elıyor.sanırım arka bagaj dösemesını sokulmesı gerekıyor yardım edebılırmısınız ne yapmalıyım?
bende su bagaja gelıyor....

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti kadir_ » 18 Oca 2009, 15:00

[quote="fmaka"]aynı durum bende de ortaya cıktı arka cama su veren hatta sorun var su bagaja elıyor.sanırım arka bagaj dösemesını sokulmesı gerekıyor yardım edebılırmısınız ne yapmalıyım?

[/QUOTE]

Genelde hortum çıkmış oluyor ama tam nereyi sökmen gerektiğini bilmiyorum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti fmaka » 23 Oca 2009, 21:32

[quote="fmaka"]aynı durum bende de ortaya cıktı arka cama su veren hatta sorun var su bagaja elıyor.sanırım arka bagaj dösemesını sokulmesı gerekıyor yardım edebılırmısınız ne yapmalıyım?

[/QUOTE]
bu gün hallettım arkada sol sınyalın orda baglantı yerı var orayı bulduk taktık tabı bız her sıkışımızda su aktıgı için bagaj ıslanmış.onu kuruttuk elimizden geldığınce.şimdi oldu.

fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir